Προς το περιεχόμενο

korg pa50 προβλημα με κουμπακι


stef.ano.s.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,εχω ενα προβληματακι με το κουμπι page + δεξια απο την οθονη,το παταω και ενω πατιεται κανονικα ακουγεται και το "κλικ" δεν εχει προβλημα το κουμπι,αλλα δε λειτουργει.ειναι εσωτερικο το προβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλησπερα σε ολους,εχω ενα προβληματακι με το κουμπι page + δεξια απο την οθονη,το παταω και ενω πατιεται κανονικα ακουγεται και το "κλικ" δεν εχει προβλημα το κουμπι,αλλα δε λειτουργει.ειναι εσωτερικο το προβλημα??

Ναί.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όχι το εξωτερικό κουμπί που βλέπεις αλλά τον εσωτερικό διακόπτη που είναι μέσα στο όργανο και είναι κολλημένο πάνω στην πλακέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

εμένα πάλι κάποια κουμπάκια δεξιά απο την οθόνη πρέπει να τα πατήσω με λιγη περισσότερη δύναμη για να λειτουργήσουν. Μπορώ να κάνω κάτι εγώ; ίσως κάποιο καθαρισμό μόνος μου; αλλά πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι κάποια κουμπάκια δεξιά απο την οθόνη πρέπει να τα πατήσω με λιγη περισσότερη δύναμη για να λειτουργήσουν. Μπορώ να κάνω κάτι εγώ; ίσως κάποιο καθαρισμό μόνος μου; αλλά πως;

 

 

Δεν είναι θέμα του κουμπιού εξωτερικά αλλά στον διακόπτη από μέσα στην επαφή με την πλακέτα όπως σημείωσε και ο Μανώλης πιο πάνω. Για να φτάσεις σε αυτό το σημείο είναι πολύ δύσκολο εάν δεν ξέρεις πρέπει να λύσεις τελείως όλο το όργανο (και να το ξαναδέσεις) και να βρεις και ανταλλακτικό.

 

Οπότε μη το πειράζεις καθόλου πήγαινέ το σε ένα εξουσιοδοτημένο service η σε κάποιον ηλεκτρονικό που να έχει εμπειρία σε επισκευές οργάνων τέτοιου είδους.

 

Με τον καιρό όσο το πατάς θα γίνεται χειρότερα και θα φτάσει σε ένα σημείο δεν θα πατιέται καθόλου στον χρόνο -το πόσο σύντομα ανάλογα με την χρήση-.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου