Προς το περιεχόμενο

Key-Tar Made in Greece


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υστερα απο πολυ καιρο ψαξιματος νομιζω οτι ειμαι αρκετα κοντα στο να υλοποιησω ενα ονειρο...

θα φτιαξω το δικο μου Keytar φτιαγμενο απο τα χερακια μου.

Το project εχουμε αναλαβει να το υλοποιησουμε παρεα με ενα φιλο στο εργαστηριο μας.

Το ερωτημα ειναι το εξης:Ας υποθεσουμε οτι το οργανο δουλευει κ ας υποθεσουμε οτι δουλευει αριστα

Πιστευεται οτι θα υπηρχε Feedback απο αγαραστες αν το οργανο στοιχιζε γυρω στα 600-700 euro?

Φυσικα το Concept λεει για ενα ομορφο οργανο με ελαφρυ ξυλο κατι σαν Zen Riffer ενα πραγμα...

Περιμενω απαντησεις

 

Φιλικα Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατι τέτοιο εννοείς;

 

keytar.jpg

 

Αυτό δεν είναι το επονομαζόμενο "strap-on synth";  ;D ;D ;D

Νόμιζα πάντως ότι είναι φτιαγμένα από πλαστικό και όχι από ξύλο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοιο εννοω μονο που το συγκεκριμενο που μου εδειξες ειναι mother keyboard,οχι synth

και δευτερον δυστηχως εχει αποσυρθει απο την αγορα εδω και 2 χρονια.Και λεω δυστηχως γιατι ηταν καταπληκτικο οργανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω πως αν κατασκευάσεις κάτι πραγματικά καλό και λειτουργικό σίγουρα θα έχεις ανταπόκριση, ειδικά αν απευθύνεσαι στην παγκόσμια αγορά

go for it και φαντάζομαι το νοιζ θα σε στηρίξει όσο μπορεί  ;)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank You φιλος να εισαι καλα για το κουραγιο

 

Η αληθεια ειναι οτι ενα τετοιο οργανο απευθυνεται σε πληκτραδες που θελουν να βγουν μπροστα

για την "Ποζερια" η για τραγουδιστες πληκτραδες.

Ωντας και εγω τραγουδιστης πληκτρας καταλαβαινω αρκετα απο τις αναγκες και τις λειτουργιες ενος τετοιου οργανου.

Ευχαριστω για τις απαντησεις

 

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ψαχνω και εγω κατι τετοιο και καποια στιγμη "ψηνομουν" να εφτιαχνα και εγω κατι μονος μου,εαν μ'αρεσει το αποτελεσμα,βλεπουμε....... ;)

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν τα καταφέρεις, που αν κρίνω από τα λεγόμενά σου δεν απέχεις και πολύ, έχεις έναν πελάτη ήδη... Οι Eko-Tiger θα σου υπογράψουν αποκλειστικό συμβόλαιο. Γιατί δηλαδή να μας τα παίρνουν οι ξένοι...? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑ Να εισαστε καλα παιδια.Κοντα ειμαστε στο αποτελεσμα.απλα συνεχεια κανουμε Modifications μεχρι να καταλληξουμε στο τελικο προιον.Πιστεψτε με αν δεν ειναι λειτουργικο μαλλον δεν θα το κυκλοφορησουμε ποτε.Πρωτος καταναλωτης του θα ειμαι εγω και θεωρω τον εαυτο μου αρκετα απαιτητικο.

Το αποτελεσμα θα ειναι καλο και οχι αρπα-κολα.

 

Thank για τα feedback

Οσοι ενδιαφερεστε θα επικοινωνησω μαζι σας οταν ειναι ετοιμο για να το δειτε απο κοντα

 

Πιστευω οτι σε 1-2  μηνες απο τωρα maximum θα ειναι ετοιμο το ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ και μετα ευκολη θα ειναι η εκδοση του κατα παραγγελια και πολυ πιθανον σε custom σχεδια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοιο εννοω μονο που το συγκεκριμενο που μου εδειξες ειναι mother keyboard,οχι synth

και δευτερον δυστηχως εχει αποσυρθει απο την αγορα εδω και 2 χρονια.Και λεω δυστηχως γιατι ηταν καταπληκτικο οργανο

 

Κάτσε για να καταλάβω ???...δηλαδή αυτό που κάνετε δεν είναι mother keyboard αλλά synth? Θα έχει μηχανή αναπαραγωγής ήχου? Και αν ναι, τι είδους?  :)

 

Άρχισα να ψήνομαι για customιά... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου