Προς το περιεχόμενο

Aris Koskinas(aris17561) - Nevermore Beyond Within cover ( feat. Blackie )


blackie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η νεα μας προσπαθεια με τον Αρη...

Χωρις να ξερουμε πολλα για ηχογραφησεις κτλ,φτιαξαμε αυτο το βιντεο...

Ο Αρης ανελαβε τη συνολικη παραγωγη,παιζοντας ΟΛΑ τα οργανα και τη ΦΩΝΗ.

Πληροφοριες για εξπλισμο εντος του βιντεο...

Εγω συμμετειχα στο δευτερο σολο(του Λουμις υποτιθεται,βαριομουν να το μαθω).

Μετα το τελος του τραγουδιου ακολουθει και behind the scenes video οπου μπορειτε να απολαυσετε τη γυαλαδα της φαλακρας μου...

Σχολια οχι απλως επιθυμητα αλλα και αναγκαια...

 

 

Υ.Γ.:Παρακαλειστε να προσεξετε τις δυσκολες συνθηκες κατω απο τις οποιοιες υποχρεωθηκα να γραψω αυτο το "θεικο" σολο... :P

Υ.Γ. ΙΙ : Thumbs up για το σολο του Αρη!!!!!!!!!

 

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρουλη αν εβαζες εμενα να γραψω το σολο και μου εκανες αυτα που εκανες στον Γερασιμο θα σε βαραγα ;D ;D ;D ;D....μια να μην ακουει τι παιζει...μια να τον γραφεις χαμηλα...μια να μην τον γραφεις καθολου :P ;D ;D ;D....πολυ υπομονετικο παιδι τον κοβω ;D ;D.

 

Ωραιοι ρε μαγκες....εγω δεν θα σχολιασω τιποτα αλλο....καντε οτι κανετε για να περνατε εσεις καλα πρωτα απ'ολα ;)

 

BYE BYE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστούμε . θα φτιάξουμε και άλλο Βίντεο πιο ποιοτικό . Θα θέλαμε να μας κάνετε κριτική για το πως σας φαίνεται η μίξη ,  οι κιθάρες , η ποιότητα του βίντεο , και γενικότερα να μας σχολιασετε από τεχνικής άποψης πως σας φαίνεται το εγχείρημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυθεντικό κομμάτι δεν το γνωρίζω. Παρ' όλ' αυτά η διασκευή σας μου άρεσε. Ωραίος ήχος στις κιθάρες και ωραία φωνητικά. Το δικό μου highlight είναι πάντως το δεύτερο σόλο (πολύ με άρεσε).

Τώρα από πλευράς βίντεο. Ενώ ήταν μια χαρά συγχρονισμένο στην αρχή εικόνα και ήχος, από ένα σημείο και μετά (γύρω στο 1:40) ξεσυγχρονίστηκε. Αν δεν κάνω λάθος πηγαίνει λίγο πιο μπροστά η εικόνα.

Και πάλι μπράβο για το όλο εγχείρημα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα γράψω για το τεχνικό μέρος του κομματιού.

 

Η κιθαρα είναι στη μούρη! Ωραίος ο ήχος. Ηχογραφικά αυτό το 'χεις.

 

Ο ανιμαλ ντραμερ χτυπιεται στο βάθος με κατι απροσδιόριστο που έχει τον όγκο τσιγαρόκουτου.

 

Ο τραγουδιστης κάπου μέσα απο το πηγάδι, καλός σαν χροιά αλλά εκτός κλίματος. Θέλει ερμηνεία και άλλο κοντύτερο βάθος που να μην την τοποθετεί πίσω απο τη κιθάρα αλλά στο ίδιο επίπεδο.

 

Ο μπασίστας που πήγε;

 

Το... fade out... έ αυτό ήταν κορυφή!

 

Απο πλευράς εικόνας φρόντιζε να μαζεύεις τα περίεργα καλώδια και τα μικρόφωνα που βρίσκονται στο κεντρο της εικόνας και να δείχνεις πιό απασχολημένος με αυτό που κάνεις Αρη. Λίγο πιό γκάζι ρε παιδί μου. Οχι μεταλοκίθαρα στην SATO και τα Nike. Ακυρώνεις το image!

 

Το δε "the making of..." είναι όλα τα λεφτά! Είστε αντισταρ!

 

Aris + blackie rule!!!

 

 

Υ.Γ. Τα μάτια του blackie ελπίζω να τα έκανες να γυαλίζουν έτσι για να τονώσεις την βρυκολακιασμένη ατμόσφαιρα του κομματιού! ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράψω για το τεχνικό μέρος του κομματιού.

 

Η κιθαρα είναι στη μούρη! Ωραίος ο ήχος. Ηχογραφικά αυτό το 'χεις.

 

Ο ανιμαλ ντραμερ χτυπιεται στο βάθος με κατι απροσδιόριστο που έχει τον όγκο τσιγαρόκουτου.

 

Ο τραγουδιστης κάπου μέσα απο το πηγάδι, καλός σαν χροιά αλλά εκτός κλίματος. Θέλει ερμηνεία και άλλο κοντύτερο βάθος που να μην την τοποθετεί πίσω απο τη κιθάρα αλλά στο ίδιο επίπεδο.

 

Ο μπασίστας που πήγε;

 

Το... fade out... έ αυτό ήταν κορυφή!

 

Απο πλευράς εικόνας φρόντιζε να μαζεύεις τα περίεργα καλώδια και τα μικρόφωνα που βρίσκονται στο κεντρο της εικόνας και να δείχνεις πιό απασχολημένος με αυτό που κάνεις Αρη. Λίγο πιό γκάζι ρε παιδί μου. Οχι μεταλοκίθαρα στην SATO και τα Nike. Ακυρώνεις το image!

 

Το δε "the making of..." είναι όλα τα λεφτά! Είστε αντισταρ!

 

Aris + blackie rule!!!

 

 

Υ.Γ. Τα μάτια του blackie ελπίζω να τα έκανες να γυαλίζουν έτσι για να τονώσεις την βρυκολακιασμένη ατμόσφαιρα του κομματιού! ;D

 

Πολύ εμπεριστατωμένη κριτική . Ευχαριστούμε . Βασικά τα ντραμς τα έγραψα σε midi με το superior drummer . Επρεπε να βγουν πιο μπροστά εννοείς ; Από μαστερινγκ τυμπάνων δεν έχω ιδέα . Πολύ λίγα πράγματα . Αλλά αν θες πες μου λίγες λεπτομέρειες παραπάνω  και θα τα φτιάξω καλύτερα . Το ίδιο και το μπασο.  Το μπάσο δεν ακούγεται ε ;

 

Βασικά με το μπάσο κάθε φορά την κάτσω γιατι έχω κάτι ηχεία Krk τα οποία μου τονίζουν τα μπασα αρκετά και η βλακεία ειναι ότι όλο το μιξαρισμα με αυτά γίνονται και στο τέλος το αποτέλεσμα δεν έχει μπάσο . Δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει γι αυτό .

 

Πάντως ευχαριστούμε πολύ για την κριτική . Την επόμενη φορά θα είμαστε καλύτεροι . Απλά λίγες λεπτομέρειες θα θέλαμε παραπάνω .

 

Παρεμπιπτόντως για πιο fade out λέτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ο ανιμαλ ντραμερ χτυπιεται στο βάθος με κατι απροσδιόριστο που έχει τον όγκο τσιγαρόκουτου.

 

 

 

Την ξαναδιαβασα την κριτική και αυτό το σημείο με απασχόλησε περισσότερο . Πως μπορώ να δώσω στα ντραμς περισσότερο όγκο και δύναμη . Το πάλεψα αλλά δεν το κατέχω . Ειναι πολύ σημαντικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά,ως φαν των Nevermore σας λέω ότι οι κιθάρες είναι εξαιρετικές και οι 2 έχετε την τεχνική που χρειάζεται για ένα τόσο απαιτητικό συγκρότημα.Η φωνή όντως ακούγεται λίγο εκτός κλίματος και θα μου άρεσε να ήταν πιο δυνατά τα drums.(εντελώς θέμα γούστου αυτό). Μπράβο ρε Blackie παικταρά για το solo σου!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Blackie παικταρά για το solo σου!

 

Εεεεεεε δεν με χεζεται ... Εγραψα όλα τα ορφανα , τραγουδησα , μιξαρισα , μονταρισα και δίνεται τα συγχαρητήρια στον αχρηστο ...

 

 

Οταν λέτε ότι η φωνή ειναι έκτοσ κλίματος τι εννοείται ;  Οτι δεν ταιριάζει σε τέτοια τραγούδια ; Οτι θα έπρεπε να μην έχει βάθος ; Τι ακριβώς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου