Προς το περιεχόμενο

Tele - Don Mare - MI Audio - Fender Princeton - χέρια, κλπ.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω την αληθεια δεν ακουω και τιποτα τα περιεργο ,αυτο που ακουμε ειναι ο   κλασσικος  ηχος μιας αξιοπρεπους Tele με πολυ καλους vintage style μαγνητες,μεσα απο εναν κλασσικο bf/sf Fender amp απο καποιον που...ξερει να παιζει.... ;D

 

Οι Don Mare μαζι με τους SD Antiquity τους Τim Le Claire  & τους Rob Di Stefano Cavallier ειναι παντως οι καλυτεροι Tele μαγνητες που εχω ακουσει..... ;)  

 

Σε ποσοστο παντως επιμενω στα κλασσικα...δηλ. 50% χερια,49% ενισχυτης, μαγνητες & set up και 1% ...κσυλα.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον από τους καλύτερους boutique κατασκευαστές μαγνητών για tele (και strat, από ό,τι ακούω) - οι 50's style που έχω ακούσει είναι εξαιρετικοί (βέβαια, ήταν πάνω σε boutique κιθάρα :) ). Θα χρειαστείς και μια τέλε, σε κάθε περίπτωση :D. Τώρα για το video, δύσκολο να καταλάβω πόσο μεγάλο ποσοστό του ρόλου καταλαμβάνεται από τον παίκτη και την γενικότερη ηχογράφηση, το αφήνω σε πιο έμπειρα αυτιά. Πάντως μου άρεσε αρκετά το αποτέλεσμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε μιά συνέντευξη μου, έδωσα την ακόλουθη απάντηση στην εξής ερώτηση:

How important is the venue for a performing musician? How does that contribute to his overall success?

Let me put it this way...the worst venue can't beat an inspiring act from a dedicated musician. But, the slickest club can't make a poor artist sound good...

Κάνε την αναγωγή στο "κιθαρίστας - εξοπλισμός" και καλά ξεμπερδέματα  ;D...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια δεν ακουω και τιποτα τα περιεργο ...

Δεν το έβαλα για περίεργο, αλλά επειδή μ' άρεσε το αποτέλεσμα, ακούγοντας tele μαγνήτες και επειδή ...

Κάποιος ψάχνεται για Don Mare...

;)

Σε μιά συνέντευξη μου, έδωσα την ακόλουθη απάντηση στην εξής ερώτηση:

How important is the venue for a performing musician? How does that contribute to his overall success?

Let me put it this way...the worst venue can't beat an inspiring act from a dedicated musician. But, the slickest club can't make a poor artist sound good...

Κάνε την αναγωγή στο "κιθαρίστας - εξοπλισμός" και καλά ξεμπερδέματα  ;D...

:)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδή ...

 

Παράθεση από: shelter στις 22:08 - 03/10/12

Κάποιος ψάχνεται για Don Mare...

 

Καλυτερα να αρχισεις να ψαχνεσαι για τελε,καιρος ειναι να αποκτησεις και εσυ μια ΣΟΒΑΡΗ κιθαρα...... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου