Προς το περιεχόμενο

Ιce hockey... Ένα άθλημα που φυτοζωεί στην Ελλάδα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω σε ποια σούπερ-ντούπερ-προνομιούχα γειτονιά μένεις,

Στους εξωτικούς Αμπελόκηπους... Δεν είναι και τόσο προνομιούχα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και το συσχέτισα με τη μουσική ως εξής: Το 70 και το 80 οι τότε 15άρηδες - 20αρηδες που θέλανε να ασχοληθούν με την ροκ και την μπλουζ φαντάζομαι δεν θα είχαν τις υποδομές να το κάνουν...

 

Δε σε πιάνω...

 

Δηλαδή όποιος αγόρασε κιθάρα/μπάσο/κρουστά εκείνη την εποχή και προσπάθησε να παίξει ροκ ή μπλούζ με τους φίλους του, η κιθάρα ή το μπάσο ή τα κρουστά αρνήθηκαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση ένα γήπεδο μπάσκετ, όπου ρίχνεις ένα ριμαδοτάπητα και δυο μπασκέτες και καθαρίζεις, με ένα παγοδρόμιο, που θέλει τρελές εγκαταστάσεις, με σύστημα ψύξης κλπ.

 

Αν όντως αφορά πολύ κόσμο το άθλημα, τότε ας κάνει κάποιος την επένδυση να κονομήσει.

 

Είπα επένδυση, και θυμήθηκα και το άλλο: Ήταν ένας Άγγλος και ένας Γερμανός στη ζούγκλα, και τους ρωτάει ο αρχηγός των κανιβάλλων: "ο Πόντιος που είναι;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνανε ότι καλύτερο μπορούσαν κι όσο κι αν σκεφτόντουσαν ότι "πάλι καλά βρήκα μία κιθάρα/μπάσο/ντραμς να παίξω" η δίψα για κάτι ΣΩΣΤΟ (έναν ενισχυτή κιθάρας ρε παιδί μου κι όχι του hifi) δεν τέλειωνε... Πως έρχεται λοιπόν η γενιά που έχει ζήσει αυτές τις καταστάσεις να κατηγορήσει την επόμενη επειδή θέλει κάτι παρόμοιο? Κι ας μην είναι του ίδιου ενδιαφέροντος... Εσύ δηλαδή με την προηγούμενη γενιά είχατε τα ίδια μουσικά ενδιαφέροντα, αναζητούσατε τις ίδιες υποδομές και είχατε την ίδια κουλτούρα? Πως αντιδρούσαν όταν τους λέγατε τα παράπονά σας? Μήπως απλά ξεχάσατε πως ήταν? Συγγνώμη αν ακούγομαι εριστικός, δεν το θέλω αλήθεια...

Άρα προτείνεις να ξεκινήσεις (μαζί με όσους ενδιαφέρονται) σιγά σιγά και με όποιον τρόπο μπορείτε το χτίσιμο ενός παγοδρόμιου;

Γιατί σε αυτούς που αναφέρεσαι δεν ζητήσαν να τους χτίσουν γήπεδα συναυλιών για να ξεκινήσουν να παίζουν.

Ξέρω είναι ανόμοια αλλά και το παράδειγμά σου δεν είναι το πιο πετυχημένο.  ;)

 

Α,παρεμπιπτόντως, η αναζήτηση του "σωστού" ενισχυτή για hi fi είναι πιο δύσκολη από έναν ενισχυτή κιθάρας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Επίσης η Ομοσπονδία Αθλητισμού το έχει γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι με αποτέλεσμα να μην υπάρχει παγοδρόμιο σε ολόκληρη την ΧΩΡΑ και η Εθνική (που έχει πάρει και μετάλλιο στο IHF) να έχει να κάνει προπονήσεις σε πάγο 2 χρόνια!!!!

Σίγουρα...επειδή είσαι νέος και αφελής πρέπει να πάς γρήγορα φαντάρος...και στη πρώτη έξοδο που θα έρθεις για μπύρες, θα σου πώ πώς πήρα μετάλιο στο Βadmington το 2003 (σε τουρνουά στον Τύρναβο!!!)...και θα σου εξηγήσω για τις ομοσπονδίες ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα...επειδή είσαι νέος και αφελής πρέπει να πάς γρήγορα φαντάρος...και στη πρώτη έξοδο που θα έρθεις για μπύρες, θα σου πώ πώς πήρα μετάλιο στο Βadmington το 2003 (σε τουρνουά στον Τύρναβο!!!)...και θα σου εξηγήσω για τις ομοσπονδίες ;)

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΦΩΤΟ !!!

 

Badminton  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά (και ειδικά Ωδειοκώστα), το συνηθισμένο Νοιζ-default καθολικό λούσιμο με ειρωνίες και εριστική διάθεση είναι εντελώς λανθασμένο, και ειλικρινά λυπάμαι πολύ να το βλέπω ως αυτόματη και ευκόλως εννοούμενη αντίδραση για κάποιον που είχε απλά τη διάθεση να μοιραστεί ένα "κρίμα", με μια προσωπική του ευαισθησία που ήλπιζε πως θα γινόταν σεβαστή. Προφανώς, δεν θα έπρεπε να μοιραστεί τίποτε. Ας προσέχει στο μέλλον...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΦΩΤΟ !!!

 

Badminton  ;)

Έχω δίπλωμα για τη νίκη (θα το καταθέσω στην επόμενη μπυροποσία).....αχαχαχαχαχαχαχαχχχχχααααχχαχαχαχχαχαχαχχα

...Ήταν τόσο αστείο, που δεν έψαξα καν για τις φωτογραφίες ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας προσέχει στο μέλλον...

+10 στον Bloody

 

Μανώλη, θα έχουμε για πάντα τις μπυροποσίες οι δυό μας.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου