Προς το περιεχόμενο

κατι δεν παει καλα με τον μικρο μου τον λαμπατο!(προβλημα με vox ac15)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και περιπου μια βδομαδα εχω το εξης προβλημα!

 

αν τυχει και ανοιξω τον ενισχυτη και δεν τον αφησω για καμποση ωρα στο σταντμπαι(δεν ξερω ποση ακριβως, αλλα σιγουρα κανα δεκαλεπτακι) ο ενισχυτης κανει εναν περιεργο ηχο σαν ''φυσημα''!

ισως μια καπως πιο σωστη λεξη, θα ηταν ''βρασιμο''!

 

σιγουρα πιο παλια δεν το εκανε,γιατι υπηρχαν φορες που τον ανοιγα και επαιζα σχεδον κατευθειαν!

 

τι μπορει να φταει?

μηπως εχει ερθει αυτη η ωρα η κρισιμη και πρεπει να αλλαχτουν λαμπες?

μπαι δε γουει, ουτε καν θυμαμαι ποσο καιρο τον εχω, σιγουρα κανα 2χρονο και δεν τις εχω αλλαξει ποτε! :)

 

ευχαριστω! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά αν έχεις να αλλάξεις λυχνίες τόσο καιρό, το πιο πιθανό είναι να φταίνε αυτές!

Τσέκαρε κι εδώ: http://www.geofex.com/ampdbug/ampdebug.htm

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα σε έναν Harley Benton ga15 combo. Κάνει περίπου πέντε λεπτά για να σταματήσει αυτό το «βρασιμο». Είναι σίγουρα οι λάμπες οι κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τις αλλάξεις, άλλαξε μεταξύ τους τη ν1 με τη ν2

 

μμμμ......

καπου εδω πρεπει να αναφερω οτι δεν εχω ιδεα τι συμβαινει μεσα στον ενισχυτη! :)

 

αυτες ειναι της προενισχυσης οι λαμπες?

και γιατι να το κανω?

εννοω, τι μπορει να κερδισω?

 

οπως και να εχει,ευχαριστω για τις απαντησεις!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια προενιχύτρια είναι σίγουρα φίλε μου.Αν έχεις καμία καβάτζα δοκιμασέ την σε όλες τις θέσεις να δείς ότι θα στρώσει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για την προενισχυτρια,καλο θα ηταν ομως να εισαι λιγο προσεκτικος και να μην τον ανοιγεις πολυ δυνατα αν το προβλημα δεν εχει διορθωθει ΕΝΤΕΛΩΣ!!Το λεω γιατι κι ο δικος μου βοξ παρουσιαζε ακριβως τα ιδια και μιαν ωραιαν εσπεραν,τον ανοιξα στο τερμα και...kaboom!!! Ισως να ειναι θεμα λαμπας,ισως και οχι,οποτε θα σου ελεγα καλυτερα να τον πας σε ενα καλο μαστορα...good luck!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμ......

καπου εδω πρεπει να αναφερω οτι δεν εχω ιδεα τι συμβαινει μεσα στον ενισχυτη! :)

 

αυτες ειναι της προενισχυσης οι λαμπες?

και γιατι να το κανω?

εννοω, τι μπορει να κερδισω?

 

οπως και να εχει,ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

συνήθως τέτοιος θόρυβος προέρχεται απο τις προενισχύτριες

 

Το πιο πιθανό είναι να φταίει η ν1 αλλά παίζει να είναι και η ν2

 

Όμως λόγω του διαφορετικού ρόλου που έχουν στο κύκλωμα οι ν1,ν2 και αφού πιθανόν να έχει μόνο η μία πρόβλημα, πιθανότατα η ν2 να διορθώσει το πρόβλημα της ν1 στον ήχο και ταυτόχρονα η ν1 να μην έχει πρόβλημα στον διαφορετικό ρόλο της ως ν2

 

Αν οι λάμπες είναι ακριβώς ίδιες (μάρκα, τύπος κλπ) και παρατηρήσεις διαφορά στον ήχο τότε σίγουρα θα φταίει προενισχύτρια

 

Αργά ή γρήγορα θα πάρεις άλλες αλλά έτσι ίσως κάνεις για λίγο ακόμα τη δουλειά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου