Προς το περιεχόμενο

Ιce hockey... Ένα άθλημα που φυτοζωεί στην Ελλάδα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε παιδιά δεν λέω... Αλλά για όνομα του Θεού, ολόκληρη μαμημένη Ολυμπιάδα έγινε εδώ χάμο... Ένα παγοδρόμιο δεν μπορούσε να χτιστεί? Κι αυτό που υπήρχε στο Μαρούσι το γκρεμίσανε τα ζώα... Τι να πω...

 

Δεν φαίνεται να καταλαβαίνεις...

 

Εδώ δεν υπάρχουν επαρκείς χώροι για μπάσκετ, άθλημα στο οποίο έχουμε ως χώρα και κάποιες διακρίσεις και προοπτικές, και βρίζεις που δεν έχεις χώρο για παγοτέτοιο; Με όλο το κόστος του σταδίου και της συντήρησής του; Στην Ελλάδα της νότιας ευρώπης, με τους 30+ βαθμούς ως τον Οκτώβρη; Όπου το παγοτέτοιο είναι η εξαίρεση των εξαιρέσεων ω εξαίρεση;;; Στάδια baseball ή αμερικάνικου football θέλεις;; Να παίζουν οι κολλημένοι, όταν τα παιδιά αναγκάζονται να παίζουν μπάλα μπροστά στα σκαλιά των κατά τόπους εκκλησιών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τί να το κάνετε το παγοδρόμιο με τις δρομάρες που έχουμε?? Περιμένετε να ρίξει την πρώτη ψιχάλα/γλίτσα, πάρτε μπαστούνια-κράνη και ξαμολυθείτε  :)

 

Edit: Audio με εφαγες στο photo finish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ να γκρεμίσουμε και οποιοδήποτε άλλο γήπεδο υπάρχει και να ασχολείται με τον αθλητισμό μόνο όποιος έχει τα λεφτά να φτιάξει ιδιωτικό γήπεδο... Τι λες για αυτό?

 

Να σου πω δεν ειναι και κακη ιδεα, ετσι και αλλοιως το ΕΘΝΙΚΟ μας αθλημα (σταθερη παλλινδρομηση επι ορθωμενου σωματικου μελους μεχρι ολοκληρωσεως) δεν χρειαζεται σταδια για να εξασκηθει... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που τα λέμε βέβαια, το ότι ασχολούνται ελάχιστοι έμπρακτα με το Ice Hockey στην Ελλάδα, δεν αναιρεί το γεγονός ότι μπορεί να υπάρξει ένα forum (η μια υποκατηγορία τέλος πάντων σε φόρουμ) που θα συζητάμε για πέδιλα και μπαστούνια.  ::)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαίνεται να καταλαβαίνεις...

 

Εδώ δεν υπάρχουν επαρκείς χώροι για μπάσκετ, άθλημα στο οποίο έχουμε ως χώρα και κάποιες διακρίσεις και προοπτικές, και βρίζεις που δεν έχεις χώρο για παγοτέτοιο; Με όλο το κόστος του σταδίου και της συντήρησής του; Στην Ελλάδα της νότιας ευρώπης, με τους 30+ βαθμούς ως τον Οκτώβρη; Όπου το παγοτέτοιο είναι η εξαίρεση των εξαιρέσεων ω εξαίρεση;;; Στάδια baseball ή αμερικάνικου football θέλεις;; Να παίζουν οι κολλημένοι, όταν τα παιδιά αναγκάζονται να παίζουν μπάλα μπροστά στα σκαλιά των κατά τόπους εκκλησιών;

Στη γειτονιά μου (σε απόσταση 20 λεπτών με τα πόδια τα 2 πιο μακρινά) υπάρχουν 12 γήπεδα μπάσκετ, 2 5χ5 ποδοσφαίρου, 3 κανονικά γήπεδα ποδοσφαίρου (με χώμα βέβαια) καθώς και 2 γήπεδα τένις... Και δεν ζητάω να υπάρχουν παγοδρόμια σε όλη τη χώρα... ΕΝΑ ζητάω σε όλη την ΧΩΡΑ!!! Δηλαδή πόσο παράλογο είναι αυτό? Ούτε ΚΑΝ στάδιο... Ένα ρημάδι παγοδρόμιο που μπορεί να χρησιμέψει και στο καλλιτεχνικό πατινάζ... Εντάξει η Ελλάδα έχει 30+ ως τον Οκτώβρη... Δηλαδή η Καλλιφόρνια έχει χειρότερο καιρό? Το καιρικό είναι το ζήτημα? Οκ got the point... Συγγνώμη αλλά περίμενα από ανθρώπους που στα νιάτα τους φάγανε το κράξιμο για την κουλτούρα που γούσταραν να καταλαβαίνουν 5 πράγματα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά περίμενα από ανθρώπους που στα νιάτα τους φάγανε το κράξιμο για την κουλτούρα που γούσταραν να καταλαβαίνουν 5 πράγματα...

Μπορείς να τα απαριθμήσεις βρε Μανώλη γιατί είναι δύσκολη η μέρα μου και δεν μπορώ τους γρίφους;

 

Και μην ξεχνάς

Support the Bog Snorkelling Triathlon

080707_bog.jpg

 

Μη θυμώνεις μωρέ και όπου ναναι θα χεις κι όπλο στα χέρια σου..... :-*

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γειτονιά μου (σε απόσταση 20 λεπτών με τα πόδια τα 2 πιο μακρινά) υπάρχουν 12 γήπεδα μπάσκετ, 2 5χ5 ποδοσφαίρου, 3 κανονικά γήπεδα ποδοσφαίρου (με χώμα βέβαια) καθώς και 2 γήπεδα τένις... Και δεν ζητάω να υπάρχουν παγοδρόμια σε όλη τη χώρα... ΕΝΑ ζητάω σε όλη την ΧΩΡΑ!!! Δηλαδή πόσο παράλογο είναι αυτό? Ούτε ΚΑΝ στάδιο... Ένα ρημάδι παγοδρόμιο που μπορεί να χρησιμέψει και στο καλλιτεχνικό πατινάζ... Εντάξει η Ελλάδα έχει 30+ ως τον Οκτώβρη... Δηλαδή η Καλλιφόρνια έχει χειρότερο καιρό? Το καιρικό είναι το ζήτημα? Οκ got the point... Συγγνώμη αλλά περίμενα από ανθρώπους που στα νιάτα τους φάγανε το κράξιμο για την κουλτούρα που γούσταραν να καταλαβαίνουν 5 πράγματα...

 

+1 δεν ειναι τόσο άσχημα τα πράγματα με γηπεδακια μπασκετ, σχολεια 5χ5 κλπ.

Περα απο το χόκευ (εγώ π.χ. έκανα ice-skate απλα για χομπι, χωρις συγκεκριμενο αθλημα), είναι πολύ άσχημη η έλλειψη παγοδρομίου. Στο Πολύδροσο έκλεισε πριν ακριβώς 10 χρόνια και γκρεμίστηκε το 2003 (πλεον ειναι ενα εμετικο συγχρονο συγκροτημα πολυτελων (πολυ)κατοικιών. Για μένα που μένω εκεί :P ήταν μεγάλη απώλεια και είναι όντως απαράδεκτο κάτι που υπήρχε (και ΓΕΜΙΖΕ απο κόσμο) να θεωρείται πλέον άχρηστο.

 

Κάτι είχε ειπωθεί ότι το νέο παγοδρόμιο κατασκευαζόταν 500μ μακρια, μεταξύ Φραγκοκλησιάς και Αττικής Οδού και πραγματι υπάρχει ένα εργο εκεί το οποίο είναι όμως "παγωμένο" εδώ και χρόνια, γεγονός που ο "σύλλογος κατοίκων" Πολυδρόσου παρουσιάζει πολύ περήφανα ως μέγιστο επίτευγμα. "Παγωσε το εργο που θα φέρει κίνηση και θόρυβο στη γειτονια μας" και τετοιες μ@#!ίες. Τι να πεις λοιπόν... μετανάστευση και για αυτό ακόμα...

 

@audiokostas: νομίζω είναι λίγο unfair να αντιμετωπίζεις με τόση ειρωνια και σα να είναι "διεστραμμένο" κάτι που στον υπόλοιπο κόσμο είναι τόσο διαδεδομένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά ρε Κώστα μου (και συγγνώμη αν ακούστηκα επιθετικός) θεωρώ το ότι το να ζητάς απλά ένα χώρο άθλησης δεν είναι κάτι κακό... Έστω κι αν δεν είναι ο συνηθισμένος... Και το συσχέτισα με τη μουσική ως εξής: Το 70 και το 80 οι τότε 15άρηδες - 20αρηδες που θέλανε να ασχοληθούν με την ροκ και την μπλουζ φαντάζομαι δεν θα είχαν τις υποδομές να το κάνουν... Δεν ξέρω κιόλας ως αγέννητο αλλά πιστεύω έτσι θα ήταν... Κάνανε ότι καλύτερο μπορούσαν κι όσο κι αν σκεφτόντουσαν ότι "πάλι καλά βρήκα μία κιθάρα/μπάσο/ντραμς να παίξω" η δίψα για κάτι ΣΩΣΤΟ (έναν ενισχυτή κιθάρας ρε παιδί μου κι όχι του hifi) δεν τέλειωνε... Πως έρχεται λοιπόν η γενιά που έχει ζήσει αυτές τις καταστάσεις να κατηγορήσει την επόμενη επειδή θέλει κάτι παρόμοιο? Κι ας μην είναι του ίδιου ενδιαφέροντος... Εσύ δηλαδή με την προηγούμενη γενιά είχατε τα ίδια μουσικά ενδιαφέροντα, αναζητούσατε τις ίδιες υποδομές και είχατε την ίδια κουλτούρα? Πως αντιδρούσαν όταν τους λέγατε τα παράπονά σας? Μήπως απλά ξεχάσατε πως ήταν? Συγγνώμη αν ακούγομαι εριστικός, δεν το θέλω αλήθεια...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γειτονιά μου (σε απόσταση 20 λεπτών με τα πόδια τα 2 πιο μακρινά) υπάρχουν 12 γήπεδα μπάσκετ, 2 5χ5 ποδοσφαίρου, 3 κανονικά γήπεδα ποδοσφαίρου (με χώμα βέβαια) καθώς και 2 γήπεδα τένις... Και δεν ζητάω να υπάρχουν παγοδρόμια σε όλη τη χώρα... ΕΝΑ ζητάω σε όλη την ΧΩΡΑ!!! Δηλαδή πόσο παράλογο είναι αυτό? Ούτε ΚΑΝ στάδιο... Ένα ρημάδι παγοδρόμιο που μπορεί να χρησιμέψει και στο καλλιτεχνικό πατινάζ... Εντάξει η Ελλάδα έχει 30+ ως τον Οκτώβρη... Δηλαδή η Καλλιφόρνια έχει χειρότερο καιρό? Το καιρικό είναι το ζήτημα? Οκ got the point... Συγγνώμη αλλά περίμενα από ανθρώπους που στα νιάτα τους φάγανε το κράξιμο για την κουλτούρα που γούσταραν να καταλαβαίνουν 5 πράγματα...

 

Δεν ξέρω σε ποια σούπερ-ντούπερ-προνομιούχα γειτονιά μένεις, ξέρω όμως πως η Καλιφόρνια είναι η 8η οικονομία παγκοσμίως και ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ σύγκριση με το Ελλαδισταν προκαλεί το γέλιο.

 

Αν ποτέ κάποιος δήμος ή το κεντρικό κράτος φτιάξει γήπεδο παγοχόκεϋ, θα μπορούμε πλεον οριστικά να πούμε πως τα 'χουμε δει ΟΛΑ σ' αυτόν τον έρμο τον τόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ιce hockey... Ένα άθλημα που φυτοζωεί στην Ελλάδα..."

 

Ο τίτλος θα ήταν πιο σωστός έτσι:

 

Ιce hockey... Ένα άθλημα που φυτοζωεί στην Ελλάδα...που φυτοζωεί.  ;D

 

FB,εύχομαι να έρθει η μέρα όπου το πρόβλημά μας σ΄αυτή την έρμη τη χώρα να είναι το...Ice Hockey που φυτοζωεί.

 

Να σου πω δεν ειναι και κακη ιδεα, ετσι και αλλοιως το ΕΘΝΙΚΟ μας αθλημα (σταθερη παλλινδρομηση επι ορθωμενου σωματικου μελους μεχρι ολοκληρωσεως) δεν χρειαζεται σταδια για να εξασκηθει... ;D

 

Για τη...μαλακόσφαιρα πρέπει να λες εσύ... ;D

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου