Προς το περιεχόμενο

Χρηματική Αξία Fender Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα στο φόρουμ.

 

Ένας φίλος μου πουλάει την κιθάρα του. (Telecaster) Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσο αξίζει?  πχ  έχει ενα κωδικό κατω απο τα κλειδιά και γράφει made in mexico.

 

Δεν ξέρω αν αυτά παίζουν κάποιο ρόλο η αν υπάρχει αλλος τρόπος αλλά επειδή είμαι ασχετος οσον αφορα υλικά ξύλου , μαγνήτες κλπ ειπα να ρωτησω εδω, όλο και κάποιος θα ξέρει.

 

DSCF0667.thumb.JPG.b554cba6ec65c16e1a0ba1176a377eca.JPG

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κατασκευάστηκε το 04-05. Μπορείς να το δεις εδώ

 

http://www.fender.com/en-GR/support/articles/mexican-instruments-product-dating

 

 

Για περισσότερα θα σπεύσουν σε λίγο οι ειδικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε τι αλανια είστε! Δεν περίμενα τοσο άμεση απάντηση.

 

Ευχαριστώ πολύ. Αν η αρχική της ειναι 500 χαρακτηρίζεται μια πολύ βασική κιθαρα?

 

Για κανα live που και που με λάμπατο, παιξιμο στο σπιτι και προβιτσες σε στουντιο θα σταθει αξιοπρεπώς?

 

Η διαφορα της με μια Tele πχ στα 1000 ευρω είναι στους μαγνήτες? Στην αισθηση του ξύλου?  Aν δεν βαρίεται κάποιος ας με διαφωτίσει.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα απο εδω

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174372.0

 

και τα λεμε.

 

η κιθαρα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο αλλα για...αρχη και αν την παρεις σε καλη τιμη ειναι οκ,το χειροτερο σημειο της ειναι οι μαγνητες της.Τα υπολοιπα ειναι οκ αν μια ΜΟΝΤΕΡΝΑ τελε με λεπτο μπρατσο ειναι αυτο που θες. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα της με μια Tele πχ στα 1000 ευρω είναι στους μαγνήτες? Στην αισθηση του ξύλου?   Aν δεν βαρίεται κάποιος ας με διαφωτίσει.

Όταν 'ρώτησαν έναν ονομαστό κατασκευαστή (του οποίου δεν θυμάμαι τ' όνομά του), ποιά η διαφορά μιας κιθάρας των 300$ από μια των 3000$, αυτός απάντησε: 2700$.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν 'ρώτησαν έναν ονομαστό κατασκευαστή (του οποίου δεν θυμάμαι τ' όνομά του), ποιά η διαφορά μιας κιθάρας των 300$ από μια των 3000$, αυτός απάντησε: 2700$.

 

Αν μπορείς θυμήσου το ονόμά του,τουλάχιστον να ξέρω ποιος λέει τόσο επιτυχημένα ανέκδοτα να τον επισκεφτώ..

 

300 γιούρια νομίζω ότι είναι μια τιμή που ανταποκρίνεται στην περίσταση και την εποχή..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη κιθάρα πάντως πιστεύω οτι είναι πολύ καλύτερη απ'οτι γράφεται εδω μέσα.

Μπορεί να υστερεί σε μαγνήτες αλλά η χρηματική διαφορά της απο μία αμερικάνικη των 1000ευρώ είναι σε μεγάλο βαθμό μόνο λόγω χώρας παραγωγής και μισθών..

 

Οπότε αν την πάρεις κάνα 300άρι νομίζω δε θα το μετανιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν 'ρώτησαν έναν ονομαστό κατασκευαστή (του οποίου δεν θυμάμαι τ' όνομά του), ποιά η διαφορά μιας κιθάρας των 300$ από μια των 3000$, αυτός απάντησε: 2700$.

 

Ελπίζω να μην έχεις στο μυαλό σου κάνέναν κατασκευαστή ακουστικών και archtop οργάνων.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου