Προς το περιεχόμενο

Πως θα αποφύγω τον θόρυβο σε High Gain καταστάσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε συ διαβασα οσα λετε και όλα είναι σωστα και άγια. Απλό είναι το θέμα. Εχεις high gain μαγνητες και high gain ενισχυτη. Λογικό είναι όλο αυτό. Πάρε ένα volume pedal να σωθείς γενικότερα! Μάθε να δουλευεις το volume της κιθάρας μεν, αλλά το συγκεκριμένο πετάλι θα σε μάθει να έχεις έλεγχο της έντασής σου πάντα,και εννοείται να μην έχεις βουητά. Αν οταν δεν παιζεις απλα πιανεις τις χορδες σου πάλι θα έχεις τον θόρυβο που εγώ ονομαζω "ανοιχτό παράθυρο"..Εγώ και πάλι σε αυτή τη περίπτωση αλλάζω κανάλι (αφου δεν παίζω πια με γκάζια εκείνη την ώρα) ή κόβω όλην την ένταση απο το πενταλ.Εγώ αυτό που επίσης καταλαβαίνω είναι ότι δεν έχεις πρόβλημα γείωσης, απλά πρέπει να μάθεις να ελέγχεις το gain σου. Δεν είναι τίποτα, μην σε ανησυχεί, θα το βρείς σίγουρα. Και επίσης είμαι της γνώμης ότι αν δεν έχεις μάθει τα βασικά του ήχου-στησίματος κτλπ, οι active μαγνήτες είναι ρίσκο. Καλό θα ήταν να μάθεις να κάνεις όλα τα παραπάνω σε μία φυσιολογική κιθάρα και αν δεν σου έφτανε το γκαζι ας πήγαινες μετά και σε active. Αλλά αφού την έχεις τώρα θα παιδευτείς λίγο παραπάνω, ενδεχομένως αλλά θα το βρείς. Δεν είναι και μαθηματικά.... ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου