Προς το περιεχόμενο

Ξένα site με μεταχειρισμένο μουσικό εξοπλισμό?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται. Γνωριζει κανεις καποια ξενα site με μεταχειρισμενο μουσικο εξοπλισμο ή ενοτητα με αγγελιες σε καποιο ξενο forum? Σε ποια απο αυτα υπαρχει δυνατοτητα αποστολης στην Ελλαδα?

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.guitarmart.co.uk

http://forum.musicradar.com/forumdisplay.php?66-Classifieds

 

Δεν έχει χρειαστεί (ακόμα) να μπω σε πολλές λεπτομέρειες, αλλά απ' ότι καταλαβαίνω μιλάς κατά κανόνα με ιδιώτες. Η εντύπωση που έχω αποκομίσει είναι ότι δεν είναι αρνητικοί στο...overseas.

Μένω σ' αυτά γιατί, καθ' ότι Αγγλοκεντρικά, είναι πιο κοντά από USA.  ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη κοιταω κ εγω την αγορα μεταχειρισμενων,οι ευκαιριες που υπαρχουν πλεον στην Ελλαδα,μαλλον δυστυχως βεβαια,δυσκολα τις βρισκεις εξω...ασε που εδω ειναι πλεον ισχυρο το φαινομενο των ανταλλαγων!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, στην ελλαδα οι τιμες των μεταχειρισμενων εχουν πεσει αρκετα. Γεγονος ομως ειναι και οτι ενας laney ή ενας marshall στην αγγλια κοστιζει πολυ λιγοτερο και εκ φυσεως οι τιμες μεταπωλησης ειναι εξισου χαμηλοτερες. Εχω βρει πολλες ευκαιριες σε μηχανηματα που εδω θα πληρωνα χρυσαφι. Το μονο που με προβληματιζει ειναι το κοστος των μεταφορικων.

 

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν παρακολουθώ τις αγγελίες συστηματικά.

Επειδή όμως τελευταία ψάχνομαι τρώγομαι για πολύ συγκεκριμένη ακουστική (για την οποία οι όποιες ελπίδες συγκεντρώνονται στην Αγγλία κατ' αρχήν) και σκαλίζω πολύ το σύμπαν των εκεί μεταχειρισμένων, μου μένει η αίσθηση ότι οι ομόλογοί μας ( ;D ;D) τιμολογούν πολύ πιο συγκρατημένα το gear τους. Τουλάχιστον σε ότι πέφτει κάπου στη "μέση" (ούτε Musicman, ούτε Squier)...

 

Βέβαια παίζει ρόλο και το τί ψάχνεις ή πού το ψάχνεις, όπως λέει κι ο zakky παραπάνω. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου