Προς το περιεχόμενο

Χρηση ενος Vox VT15 σαν καμπινα....


fuzion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον φιλοι μου.. επειδη πουλησα κατι μονιτορ που ειχα, σκεφτομουν το εξης. Ειναι δυνατον να συνδεσω σε καποιο σημειο στον ενισχυτη αυτον μια εισοδο απο το PC μου, συγκεκριμενα απο ενα pod gx, ωστε να παιρνω μονο τελικη ενισχυση?

 

Δοκιμασα με χαμηλο output του pc και συνδεσα απο την εξοδο κατευθειαν στην εισοδο κιθαρας του ενισχυτη. Δε λεω ακουγεται αλλα δεν ειναι το ιδανικο αποτελεσμα.

 

Στοχος: Να παιζω με pod farm/guitar rig/amplitube στο pc και να ακουγεται απο τον ενισχυτη με οσο το δυνατον λιγοτερο χρωματισμο απο αυτον.

 

Σκαμπαζω αρκετα απο ηλεκτρονικα και να πω την αληθεια μαλλον θα τον ανοιξω και θα το βρω το τελικο σταδιο, αλλα ηθελα καποια γνωμη μηπως υπαρχει καποιο σοβαρο μειονεκτημα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει return ο ενισχυτης σου εκει θα βαλεις την εξοδο της καρτας ηχου. Θα παιζεις μια χαρα αλλα ο ηχος θα ειναι τραγικα χρωματισμενος απο το ηχειο και δεν θα μπορεις να κανεις παραγωγη ετσι. το ειχα δοκιμασει με τον fender μου και για καρτα ηχου την GT-10 αλλα το αποτελεσμα ηταν απογοητευτικο. αυτο που ακουγα στον ενισχυτη δεν ειχε σχεση με αυτο που ακουγα μετα στα ηχεια του pc....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει τπτ τετοιο... γι αυτο ελεγα να μπω μεσα στο κυκλωμα. καταλαβαινω οτι ισως δεν αξιζει τον κοπο αλλα ελεγα να δοκιμασω ετσι κι αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου