Προς το περιεχόμενο

Δυο δικά μου layouts.


full shred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έβαλα βάσεις και θα δοκιμάσω μια λίγο πιο μεγάλη αντίσταση και βλέπουμε

 

Αφού έβαλες sockets κάνε πλέον οτι γουστάρεις.

 

Αντε καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

καλησπερα!!! Δηλαδη ο ηχος ειναι πιο γκεινατος αλλα έχει το ίδιο πάχος???

Ακουγεται φυσικό ντραιβ ή ειναι στειρο οταν αλλαζεις αντιστάσεις?

 

Εγω ειχα φτιάξει ενα Ts-808 και το δωσα αλλα τώρα μου λείπει το φυσικο του ντράιβ.

Οποτε ψάχνωντας βρηκα κατι άλλο το himmelstrutz fetto.

 

Από οτι λενε όποιος το δοκίμασε τα κανε πάνω του (κατι διαβαζα με πανες και αλλαγη κατα τη διαρκεια του live ;D ;D ;D)  ειδικά σε καταστασεις live.

 

ΥΓ. Βασιλη αυτο με τις διόδους το έκανες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οποτε ψάχνωντας βρηκα κατι άλλο το himmelstrutz fetto.

 

Από οτι λενε όποιος το δοκίμασε τα κανε πάνω του (κατι διαβαζα με πανες και αλλαγη κατα τη διαρκεια του live ;D ;D ;D)  ειδικά σε καταστασεις live.

 

 

Καλά 340 ευρώ για distortion?

Πάνε καλά? επειδή έχει JFET τρανσιστορ που θέλουν mathcing?

και τι έγινε?

 

Δοκίμασε το lovepedal purple plexi 800 και θα σαι μια χαρά.

 

Κοίτα τα layouts του αξίζει να το φτιάξεις πάντως.

 

Πάρε και μια γεύση.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P Ναι 3 ταιριασμενα τρανσιστορ 340 ε... ;D

Για το πλεξι δεν έχω ακουσει καλα λογια. Εχω κανει ένα jcm800 emulator και με εχει ικανοποιησει πολυ ;)

 

το έχεις κάνει το πλεξι ??? έχει δυναμικές? εγω ηδη ξεκινησα το eternity για να επιβεβαιωσω το layout μου στην πρωτη σελιδα και θα τελειωνα αν δεν με εκοβε η γυναικα. Μονο τα ποτς μου λειπουν και θα τελειωσει αμεσως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν περιμένω υλικά απο Σαγκάη

 

για τα εξής :

 

OKKO diablo gain +

TS 808

MXR 45

purple plexi 800

Fulltone Fulldrive

Xotic BB preamp

 

Θα δρομολογήσω να φτιάξω πρώτο το plexi οπότε θα σου πω

 

τα αποτελέσματα και μαζί αν θα έχω τπτ mods κάνει.

 

Αν θές βρισκόμαστε και το ακούς.

 

Στείλε pm να σου πω λεπτομέριες.

 

Πάντως απο τα youtube μια χαρά marshall ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α θα φτιαξεις πολυ πραμα!!! ;D

 

Ναι ακουγεται μια χαρα οντως πιστευω ψιλοκαταλαβες τι ψαχνω θελω ενα δυναμικο παχυ και σχετικα διαφανο overdrive...το fetto θα το δοκιμασω να δω αν ειναι όπως λεν αλιως θα παω στο boiling point που ειναι δοκιμασμενα μια εκδοση του ts 808 που ειναι αυτο που εχω στο μυαλο μου...Παντως μαρεσει να φτιαχνω γιαυτο τα δοκιμαζω αυτα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α θα φτιαξεις πολυ πραμα!!! ;D

 

Ναι ακουγεται μια χαρα οντως πιστευω ψιλοκαταλαβες τι ψαχνω θελω ενα δυναμικο παχυ και σχετικα διαφανο overdrive...το fetto θα το δοκιμασω να δω αν ειναι όπως λεν αλιως θα παω στο boiling point που ειναι δοκιμασμενα μια εκδοση του ts 808 που ειναι αυτο που εχω στο μυαλο μου...Παντως μαρεσει να φτιαχνω γιαυτο τα δοκιμαζω αυτα ;)

 

Κάτι σαν και μένα ζητάς τα gain να σου δείνουν καλές δυναμηκές αλλά να έχουν την στρογγυλάδα και την γλυκάδα του OD και να είναι διαυγές ο  ήχος να σπάσει η μουντίλα του.

 

Στπ σπάσιμο της μουντίλας (για το tube μηλάω πάντα) μου άρεσε η μούντα με τον πυκνωτή C3.

 

Για παραπάνω gain δεν δοκίμασα την μόντα με τις διόδους γιατί γράψαε τα παιδιά για τις αντιστάσεις που στην ουσία θα δώσουν παραπάνω "power" στον τελεστικό αλλά με τον μανίσιο πυκνωτή c3 μου βγάζει ένα "βζιου" με τον μόντα δείνει gain με λίγο θόρυβο αλλά θα πάρω και άλλη αντίσταση όποτε βολέψει και θα δω τι θα γίνει.

 

Στην ουσλια έχω το Or tube και όταν το  γυρνάω σε χαμηλώτερο c3 μου δείνει πιο BRIGHT τόνο με τα gain δεν μας έκατσε ακόμα(μόνο με τον Orig. C3).

 

Επίσης έκανα ένα CABINET SIMULATOR το condor με σχέδιο από εδώ(shred θα ακολουθούσα το δικό σου αλλά σου είπα τον λόγο που δεν :) )

 

http://forum.musikding.de/cpg/displayimage.php?album=194&pos=0

 

στην ουσία το switch ενόνει το ένα από τα δύο άκρα των c4 και το άλλο είναι το c3b και αλλάζει η χροιά.

 

Αν το switch είναι on off on δε υπάρχει κανένας από τους δύο και υπάρχει και τρίτη χροιά όπως και αν μπει on on on  τότε δουλεύυν και οι δύο και σου δίνει πάλι τρίτη χροιά αλλά διαφορετική από το on off on switch,γιατί είναι ενεργοί και οι δύο πυκνωτές.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου