Προς το περιεχόμενο

αγορα αρμονιου-arranger


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα στο forum σε ολους τους επαγγελματιες μουσικους και μη.

οπως λεει και ο τιτλος σκοπευω να αγορασω καποιο arranger,αλλα ποιο ειναι το θεμα γιατι εχω μεινει πολυ πισω.Η ενασχοληση μου με την μουσικη ξεκινησε απο τα χρονια του γυμνασιου και δημοτικου,οπου φοιτησα για πεντε χρονια σε σχολη μουσικης με εξειδικευση το αρμονιο.τωρα πλεον στα 34 θελω να ξεκινησω ξανα,ηδη εχω κανει αιτηση εγγραφης σε ωδειο της περιοχης μου.ο σκοπος μου ειναι να παιξω για προσωπικη ευχαριστηση κυριως αλλα αν προκυψει κατι περισσοτερο δεν θα πω οχι.Μ ενδιαφερει να παιξω ελληνικη εμπορικη μουσικη κυριως!το μπατζετ μου θα ειναι στα 600Ε. περιπου.θελω να μου πειτε την γνωμη σας.ωστε να μην προβω σε λαθος αγορα,μ ενδιαφερει το μηχανημα αυτο να εχει εξοδο για ενισχυτη κλπ,να συνδεεται και με pc.

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων και συγνωμη αν σας κουρασα!

Φιλικα Δημητρης,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε,

 

Αξίζει να ψάξεις στις αγγελίες του noiz όπου θα βρεις διαμάντια! Τα 2 που σου προτείνω συχνά μπαίνουν μεταχειρισμένα στο noiz.

 

1.entry level επίπεδο με πολλές και καλές δυνατότητες για τα λεφτά του: http://www.thomann.de/gr/yamaha_mm6.htm

2.άριστο - αλλά ακριβότερο από το budget σου (στο noiz όμως το βρίσκεις εκεί που θέλεις να κυμανθείς χρηματικά): http://www.thomann.de/gr/korg_m5061.htm

 

Καλές μουσικές,

Κώστας

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Stamkosk, o Dimanouil ρωτησε για "αρμονιο-arranger".

Το ΜΜ6 (performance synth) και το Μ50 (workstation synth) καμια σχεση δεν εχουν με αρμονια/arrangers.popcorn.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@ stamkosk

Αυτό που ρώτησε είναι arranger - αρμόνιο, παίζει αυτόματα ακομπανιαμέντα.

 

@ dimanouil

Το μπάτζετ των 600 ευρώ είναι σχετικά χαμηλό, εξαρτάται βέβαια τι ακριβώς θες να κάνεις και μέχρι που θες να φτάσεις.

 

Σημείωση.

Ελληνική εμπορική μουσική μπορεί να είναι από Τσιτσάνη μέχρι Ρέμο ή και Ρουβά για παράδειγμα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Korg PA50 sd

 

Πραγματικά δεν νομίζω ότι καν υπάρχει ανταγωνισμός. Μπορείς να βρεις άπειρους ρυθμούς και ήχους, από το τελευταίο γιδοκλάρινο μέχρι performances για έτοιμα tracks, αφού είναι στανταράκι για φτηνό όργανο σε μουσικούς της νύχτας, της μέρας και του απογεύματος.

Αντέχει κακουχίες, είναι αρκετά ευέλικτο και γενικά αν δεν μου το έκλεβε κάποιος @#$@%

από το αμάξι (που το άφηνα για σχεδόν 2 χρόνια, μετά από δουλειά και πάλι πίσω) ακόμα θα το είχα να κάναμε παρέα και ας έχω σταματήσει της after hours εργασίες.

Τι θυμήθηκα τώρα... :'(

An insanely exciting indie label

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 600€ λιγο δυσκολο να βρεις (καλο) arranger με USB για συνδεση σε PC. Μιλαω κυριως για Yamaha και Korg και παντα για καινουργια μοντελα. Στα μεταχειρισμενα ομως λογικα θα βρεις ενα απο τα παρακατω arrangers σε τιμη κοντα στο budget σου.

 

Yamaha PSR-S710

 

Korg PA500

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχει ένα Roland G-70 στα 800 ευρώ στις αγγελίες. Αν είναι σε καλή κατάσταση είναι πραγματικά ευκαιρία.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=94753

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επιδει μηλας για εμπορικη ελληνικη μουσικη μηπως θες workstation synth που εχει combis και φτιαχνης και δικα σου μεσω sequencer?

Τόσο στον τίτλο όσο και στο αρχικό του post αναφέρει ξεκάθαρα την λέξη arranger.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο στον τίτλο όσο και στο αρχικό του post αναφέρει ξεκάθαρα την λέξη arranger.

 

το ξερω αλλα λογο του οτι μιλησε για ελληνικη εμπορικη μουσικη το ανεφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου