Προς το περιεχόμενο

irig και μπάσσο


seagull

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει φίλος ο Δαλάι Λάμα  iphone ;

 

Πλάκα κάνεις? Ο Δαλάι Λάμα (λένε κάποιοι) έχει ΕΦΕΥΡΕΙ το iphone. Απλώς επειδή είναι ψυχάρα, έδωσε την πατέντα στον Jobs, που ήταν και καλός βουδιστής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πλάκα κάνεις? Ο Δαλάι Λάμα (λένε κάποιοι) έχει ΕΦΕΥΡΕΙ το iphone. Απλώς επειδή είναι ψυχάρα, έδωσε την πατέντα στον Jobs, που ήταν και καλός βουδιστής...

Για την ιστορική ακρίβεια, το irig ανακαλύφθηκε από γνωστό Βουδιστή κιθαρίστα προκειμένου να μπορεί να παίζει με τους αγαπημένους του ήχους ενώ ταυτόχρονα σπάει στο ξύλο τους αντιπάλους του.

 

seagal_guitar2.jpg

(οι συνωνυμίες τυχαίες)

 

Ως Βουδιστής έδωσε τα δικαιώματα στον Δαλαι Λάμα του για να τα εκμεταλλευθούν για το καλό του Θιβέτ.

 

Ευτυχώς που σας βοηθάω προς το μονοπάτι της αλήθειας.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

audiokostas: Δεν ειναι το πρωτο μπασσο, το πρώτο ηταν της τάξης των 120 ευρώ, nai cort

 

τι περιμενες να παρεις με 120ε αν δοκιμαζες cort τις ιδιας κατηγοριας θα καταλαβαινες...

 

 

warchief: Oριστε και ενας με το μέρος μου. Thanks!

να ξεκαθαρισω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο παρολο που μονο τα μονιτορ αξιζουν οσο ενας καλος ενισχυτης

επισεις εγω τον orange μου και το ebs μου δεν τα αλλαζω (αγαπη) :D

επιμενω στην αγορα ενισχυτη

το irig μεσω iphone αστο καλυτερα τι να ακουσεις απο τις ψειρες

το amplitube ειναι μια καλη προσωρινη λυση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε... έδωσες έναν σκασμό λεφτά να πάρεις american fender και θα το καρφώνεις σε τηλέφωνο; Είναι σαν να παίρνεις τηλεόραση με "vga και χυσ'τα μέσα" που λέει και η γνωστή φάρσα και να την έχεις σε ένα βουνό χωρίς κεραία. Άχρηστη. Ειλικρινά πιστεύεις ότι αν έπαιρνες ένα cort και έναν ενισχυτή (και θα περίσσευαν και λεφτά σε σχέση με το fender) θα είχες χειρότερο αποτέλεσμα;

 

anyway νομίζω ότι τρολάρεις, δε μπορώ να πιστέψω στα σοβαρά ότι το εννοείς αυτό. Σε κάθε περίπτωση και στο ακραίο ενδεχόμενο που μιλάς σοβαρά, έχω την εντύπωση ότι αυτός ο ενισχυτής: http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbw20.htm είναι φθηνότερος από το ματζαφλάρι που θες να αγοράσεις. Με χίλια στραβά που ενδεχομένως να έχει (μια χαρά είναι για τα λεφτά του btw) είναι ενισχυτής και το άλλο είναι τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλα το μηχανιμα του διαβολου (κινητο-καμερα-καφετιερα-τοστιερα-παει τα παιδια σχολειο)

και παρε κανα ενισχυτη να παιζεις και να γουσταρεις

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις καλη γνωση καποιας αλλης γλωσσας, δοκιμασε να απευθυνθείς σε αλλοδαπα bass-forum για το συγκεκριμένο θέμα. Το βρισκω απιθανο να υπαρχει ελληνας να εχει δοκιμασει το μπασο του σε i-rig. Υπάρχει αντιθέτως περίσσευμα υπερτατων ημεδαπων μπασιστών που ειναι έτοιμοι να σου τριψουν στα μουτρα την αγνοια σου. Γιατι στο κατω κατω η ελλαδα ειναι η γενετειρα του σωστου μπασου ηχου. Δε το ξερες; Δεν εχεις ακουσει τα υπέροχα ντόπια αλμπουμ; Δεν κατέχω το τι ηχο θα βγαζεις απο το i-rig αλλα δε θα μου κανει εντυπωση εαν θα ειναι πολυ κοντα στα επιπεδα που ακουμε απο εγχώριες παραγωγες.

Απορια δικη μου. Γιατι δε παιζεις καρφι στην εισοδο ηχου του υπολογιστη/laptop;

Επομενο βημα: παρε οτι καλυτερο βρεις σε ενισχυτη. Μαζεψε φραγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε παιζεις καρφι στην εισοδο ηχου του υπολογιστη/laptop;

Γιατί δεν είπε ποτέ ότι έχει υπολογιστή ή laptop...iPhone σίγουρα έχει ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν είπε ποτέ ότι έχει υπολογιστή ή laptop...iPhone σίγουρα έχει ;)

 

Γέρασα. Οντως τα smartphones τεινουν να παραγκωνίσουν τις παλαιές μορφες επικοινωνιας ΚΑΙ επεξεργασιας. Οποτε... ποτε μη λες ποτε. Σε λιγο ολοι θα βαλουν απο ενα ...i-stomp στη πεταλιερα τους...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..... Σε λιγο ολοι θα βαλουν απο ενα ...i-stomp στη πεταλιερα τους...!!

 

Και σε καθε softwar-ικο κολλημα θα αρχιζουν τα "i-σιχτιρ"...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου