Προς το περιεχόμενο

Rockinger neck για American deluxe.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,σκέφτομαι να αλλάξω το μπράτσο στην αμερικανα του 2006 με ένα Rockinger με 22 (ένα υπάρχει διαθέσιμο)ταστα.Ο λόγος είναι το lsr που με χαλάει πλέον.Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1.  από ποιότητα είναι αντίστοιχο του μαμά;

2. Ο Ντουκας συνεργάζεται ακόμα; Μήπως το προμηθευτώ από εκεί.

 

3.δεν γνωρίζω εάν θα μπει καρφί ή θα θέλει μοντες. Γνωρίζει κανείς;τα περισσότερα specs δείχνουν ίδια εκτός από το D shape.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βγάζεις απλώς το lsr και δε βάζεις ένα κανονικό nut;

Όχι εσύ φυσικά... Ένας μάστορης.

Εκτός και αν ξύνεσαι... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωρίζω εάν θα μπει καρφί ή θα θέλει μοντες. Γνωρίζει κανείς;τα περισσότερα specs δείχνουν ίδια εκτός από το D shape.

 

Φαντάζομαι θυμάσαι το πρόβλημα που είχαμε βρεί μπροστά μας...

Η τρύπα στο...λάθος σημείο.  ;D

stratdeluxe-rear.jpg.2f33e1ab90dd0103db473139e8352b0a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι ειναι ποιοτηκα.μανικι δεν πηρα αλλα πηρα σωμα.το οποιο ειναι στα στανταρ specs της fender μιας και εβαλα πανω ενα μεξικανικο και εκατσε σφινα πανω.τωρα οσο για την διαφορετικη τρυπα νομιζω δεν ειναι τιποτε δυσκολο.

παντος εχω να προτινω στα 120 ευρω (με την αποστολη)custom μανικι που εκανα και ειναι σουπερ

http://www.northwestguitars.co.uk/custom-neck-builder/

περιμανα γυρο στον ενα μηνα αλλα το εκανα οπως ηθελα ακριβος.v shape.9,5r.ebony fretboard.jumbo frets.vintage gloss finish

αν εισαι θεσ/νικη ριχνεις μια ματια

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Rockinger ειναι εξαιρετικα απανατολιτικα μπρατσα,συνηθως  ιαπωνικα,θα σου συνιστουσα παντως  να αφησεις την κιθαρα σου ησυχη,τo lsr nut δεν ειναι λογος να αλλαξεις ολοκληρο το μπρατσο,ασε που δεν καταλαβαινω γιατι σε χαλασει,μια χαρα nut ειναι και δεν ξεκουρδιζει κι ολας με βαρια χρηση τρεμολο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν θα άλλαζα το ορίτζιναλ μανίκι μιας fender με ένα της Rockinger. Ειδικά αν δεν συντρέχει κανένας απολύτως λόγος (αφού το nut χρειάζεται μόνο να αλλάξεις). Πάντως έχω μανίκι Rockinger σε μια strat (την αγόρασα έτσι) και το μόνο που μ'αρέσει είναι το πάχος (έχω το D Shape). Πάντως δεν συγκρίνεται κατεμέ με ένα μπράτσο fender. Απορώ γιατί σας αρέσουν τόσο-τι το ιδιαίτερο έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου