Προς το περιεχόμενο

Τι καμπίνα για Mesa Boogie Singe Rectifier?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λέει και ο τίτλος, έχω μια κεφαλή Mesa boogie single recto και θέλω να τη συνδυάσω με μια καμπίνα.

Προφανώς και ξέρω ότι οι mesa boogie είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά θέλω κάτι όχι τόσο ακριβό (το 1x12 έχει 500euro) και να μπορώ να το κουβαλάω στα live.

Επομένως ψάχνω για ένα 12άρι ηχείο και θα ήθελα την άποψη σας εφόσον έχετε δοκιμάσει κάτι. Οι καμπίνες Marshall που έχω παίξει μέχρι τώρα είναι ok, αλλά θα με ενδιέφερε να το δοκιμάσω και σε άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πόσα χρήματα διαθέτεις;

Εγώ θα διάλεγα κάτι σε closed τύπου, με Celestion V30s.

 

Έχω δύο τέτοιες και είναι πολύ ικανοποιημένος με τα χρήματα που έδωσα αλλά και για τον ήχο τους.

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Cabinets-1x12-/Palmer-PCAB112-Box-1x12-Vintage-30-60W-8-Ohm/art-GIT0021865-000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πόσα χρήματα διαθέτεις;

Εγώ θα διάλεγα κάτι σε closed τύπου, με Celestion V30s.

 

Έχω δύο τέτοιες και είναι πολύ ικανοποιημένος με τα χρήματα που έδωσα αλλά και για τον ήχο τους.

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Cabinets-1x12-/Palmer-PCAB112-Box-1x12-Vintage-30-60W-8-Ohm/art-GIT0021865-000

 

Φίλε Σταύρο αυτές οι Palmer φαίνονται καλές, φθηνές και oversized, αλλά απ' ότι ξέρω είναι open back! Μπορείς να μας πεις 2-3 πληροφορίες παραπάνω από την εμπειρία σου; Συγκριτικά και με κάποια άλλη ίσως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όπως έμαθα από το Musicstore, η Palmer βγάζει ένα σχέδιο καμπίνα, ξύλα τέτοια δεν ξέρω:P, και στις οποίες βάζει διάφορα μεγάφωνα και παίζει με την τιμή. Εγώ αγόρασα 2 άδειες (τις πουλάνε και έτσι) και έβαλα 2 V30s μέσα. Στο μέγεθος είναι λίιιιιγο μεγαλύτερες από το από 2 Cornford 1X12 επίσης με V30s που έχω. Πολύ στιβαρή κατασκευή, όμορφες, με καλές χειρολαβές οι οποίες κρατάνε, σταθερές και γενικά όπως είπα πολύ ικανοποιημένος.

Στο θέμα ήχου, δεν μπορώ να τις συγκρίνω γιατί δεν τις έχω παίξει δυνατά ώστε να έχω μέτρο σύγκρισης, τις δουλεύω χαμηλά γενικά, όπου ανταποκρίνονται υπέροχα. Αυτή τη στιγμή τις δουλεύω με Engl 530 preamp/840 50/50 poweramp και είμαι κατευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου