Προς το περιεχόμενο

Μαρίζα Ρίζου - Η Μπόσα Νόβα του Ησαΐα


papeas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν μ' απασχολεί ποιας ήταν. Εγώ αυτά τα νύχια γουστάρω.  8)

 

Νταξ, αλλά εσύ τα έκανες assign στην τραγουδίστρια...SONY και καλά....

Έπεσες ...με ένα "αθώο" σκηνοθετικό τρυκ. :P

Θέλω ολόσωμο πλάνο..άλλως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχοντας στο μυαλο το πρωτοτυπο,ενα γλυκοπικρο εκπληκτικο τραγουδι του Δεληβορια,(ο οποιος καταφερνει να πει στα τραγουδια του ολα οσα δε μπορουμε να εκφρασουμε οι λοιποι ψαχνοντας τα λογια..) μπορω να πω οτι δεν ξετρελαθηκα απ τη διασκευη κρινοντας το ως μουσικος κι ας ειναι καλοπαιγμενο με καλο arrangement.

 

Eιδα ομως το βιντεο με μεγαλο ενδιαφερον ως το τελος και μου αφησε θετικη εντυπωση το ''ολον''.

 

Αυτο που με κερδισε ειναι η τραγουδιστρια.Οχι ως φωνη.Πιστευω οτι δεν την κολακευει το κομματι,μπορει να τραγουδησει πολυ καλυτερα.

Με κερδισε η αυθεντικοτητα της και η πιστη σ αυτο που εκανε με την αψογη υιοθετηση αυτου του ρετρο υφους.

Ερωτευσιμη η Μαριζα. ;)

 

Θαμπς απ! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρίστως θα πήγαινα να τη δω λάιβ και θα επεδίωκα μετά να της πιάσω την κουβέντα.

 

Και τον λέει και πολύ ωραία τον Ησαϊα που όπως λέει κι ο Σταύρος είναι μελαγχολικό κομμάτι, αλλά εδώ έχει άλλον αέρα.

 

Η εκφορά του λόγου της παραπέμπει έντονα σε τζαζ, πράγμα που σε κάποια σημεία ακούγεται παράξενο με τον ελληνικό στίχο αλλά μου άρεσε πολύ και σα φωνή.

 

Α και το κορίτσι διαθέτει εμφανώς περίσσεια σεξ απίλ, αυτού του τύπου που δε χρειάζεται η γυναίκα να είναι ιδιαιτέρως ωραία.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομματι το γνωριζω εδω και καιρο και επαιζε στο αμαξι πολυ συχνα, δε μπορω να το συγκρινω με το αυθεντικο και  καταπληκτικο του Φοιβου Δ. αλλα εχει εναν αερα που μου φτιαχνει την διαθεση.  Πολυ ωραια φωνη και παρουσια....θα συμφωνησω απολυτα με το Νιτρο βερνικι νυχια...!!

Φανταστικο το βιδεο !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διασκευή είναι έξυπνη, η κοπέλα το λέει, αλλά η διπλανή μου στη δουλειά το έχει ringtone εδώ και μήνες. Και σε ένταση περί τα 3 κυπριοντεσιμπέλ. Λυπάμαι, δεν έχω καθαρό μυαλό.  ;D

 

Ο μόνος λόγος που δεν (της) πέταξα την οθόνη, είναι ότι δεν είχα ξαναδεί τη Μαρίζα Ρίζου. Συμπαθεστάτη.

Τί να το κάνεις να είναι πιο "όμορφη" αν ξυπνήσεις δίπλα της κανά πρωί και άβαφτη είναι σαν το Mumm'ra τον παντοτινό.

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να το κάνεις να είναι πιο "όμορφη" αν ξυπνήσεις δίπλα της κανά πρωί και άβαφτη είναι σαν το Mumm'ra τον παντοτινό.

 

;D ;D ;D ;D Κλαίω  ;D ;D ;D ;D

 

Και σε ένταση περί τα 3 κυπριοντεσιμπέλ.

 

What????  ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρα γουδι δεν μου αρεσε,οπως αλλωστε δεν μου αρεσει και το original (και οπως δεν μου αρεσει και ο Δεληβοριας).

 

Καλα παιζουν οι μουσικαντηδες αλλα δεν νομιζω να προσθετουν τιποτα το ιδιαιτερο εκτος απο μια swing δηθενια στο κομματι...

 

Καλη τραγουδιστρια με εξαιρετικο φραζαρισμα και ρυθμο και ενδιαφερουσα χροια, θα πρεπει να ασχοληθει με κατι πιο ενδιαφερον και λιγοτερο παροχημενο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας στο μυαλο το πρωτοτυπο,ενα γλυκοπικρο εκπληκτικο τραγουδι του Δεληβορια,(ο οποιος καταφερνει να πει στα τραγουδια του ολα οσα δε μπορουμε να εκφρασουμε οι λοιποι ψαχνοντας τα λογια..) μπορω να πω οτι δεν ξετρελαθηκα απ τη διασκευη κρινοντας το ως μουσικος κι ας ειναι καλοπαιγμενο με καλο arrangement.

 

 

Αυτό που είπε αυτός.

 

Το τρα γουδι δεν μου αρεσε,οπως αλλωστε δεν μου αρεσει και το original (και οπως δεν μου αρεσει και ο Δεληβοριας).

 

Σκέψου όμως κι αυτό: Αν δεν ήξερες ότι είναι του Δεληβοριά θα σου άρεσε;

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου όμως κι αυτό: Αν δεν ήξερες ότι είναι του Δεληβοριά θα σου άρεσε;

 

Ολοι οι δημιουργοι εχουν μια μανιερα πανω στην οποια δουλευουν,οποτε αν καποτε ο Δεληβοριας εκανε κατι διαφορετικο και οντως μου αρεσε δεν θα ειχα προβλημα να το παραδεχτω...ομως αυτη η....λατινομπαροκοβλαχοροκ-χλιαρη-σουπα .."ποιοτισμου" και "ευαισθησιας"   σιγουρα δεν μου αρεσει... ;D (και δυστυχως οτιδηποτε εχω ακουσει απο τον δημιουργο αυτον σαν χλιαρη...σουπα "ποιοτισμου" και "ευαισθησιας" μου ακουγεται...)

 

Παντως αν μου εβαζες το μαχαιρι στο λαιμο και μου ελεγες να διαλεξω μεταξυ αυτου και του original,θα διαλεγα το original.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου