Προς το περιεχόμενο

Bugera V22 ή VHT AV-GT1-20 Lead 20


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκοπεύω να κάνω ένα ΔΩΡΟ στον εαυτό μου φέτος

 

Ποιόν λοιπόν απο τους δύο αναφερόμενους να πάρω.

Παίζω κυρίως ερασιτεχνικά.

Κιθάρα έχω μία tele και μου αρέσει να παίζω κυρίως bues κ.α.

 

Ξέρω ότι υπάρχει μια διαφορά τιμής γύρω στα 70€ ανάμεσα στους δύο ενισχυτές.

Τέλος εάν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση σε αυτό το εύρος τιμών (έως 370€ περίπου) δεκτή κάθε άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα πηρα εναν V22 και παρ'ολο που επαιζα πριν με εναν πολυ καλυτερο και ακριβοτερο ενισχυτη, εμεινα απολυτα ευχαριστημενος! Παρα πολυ καλο καθαρο καναλι, το "βρωμικο" δεν λεει και πολλα! Αν παιζεις με πεταλακια-πεταλιερα τον προτεινω! Για τον VHT δεν εχω αποψη! Δεν τον εχω δοκιμασει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν εκανες λιγο υπομονη και μαζεβες μονο λιγα ακομη θα επερνες αυτον τον εξερετικο για τα χρηματα του και για αυτο που θες.τον εχω απο το 08 και ειμαι υπερκαλημενος για blues-rock

http://www.thomann.de/gr/laney_vc15110.htm

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τολμησω να προτεινω παλι τον burgera και τα χρηματα που περισευουν ριχτα σε καλυτερες λυχνιες που ετσι κι αλλιως ειναι κινεζικες και οχι και οτι καλυτερο σε ποιοτητα και στους δυο στα συν οτι μπορεις να ριξεις την ισχη του στα 13w ,το παρα πολυ καλο καθαρο καναλι του (εμενα προσωπικα μου αρεσε καιτο βρωμικο) και επισης οτι συμφωνα με τον θωμα ειναι best seller στην κατηγορια του με το μικροτερο ποσοστο σε εμφανιση βλαβων απο τους υπολοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμούσα τον VHT χωρίς να τον έχω ακούσει εκτός από τα βίντεο στο youtube.

Ο λόγος είναι οτι εχω παίξει με τον bugera και δεν με ενθουσίασε. Καλό καθαρό κανάλι αλλά σχετικά αναιμικός ενισχυτής που δεν διαπρέπει πουθενά. Το βρώμικο κανάλι του δεν μου λέει τίποτα, χιλιες φορές καλύτερο ένα απλό boss πεταλάκι μπροστά στο καθαρό.

 

Ο VHT φαίνεται να έχει ένα αρκετά usable βρώμικο κανάλι και στα specs φορά καλύτερο eminence μεγάφωνο και έχει acutronics spring reverb σε σχέση με το ψηφιακό του v22.

 

Ολα αυτά βέβαια δεν παίζουν ρόλο αλλά το ποιός σου κάνει εσένα περισσότερο σε ήχο.

Τον V22 θα τον βρεις λογικά σε κάποιο μαγαζι στην Αθήνα να τον δοκιμάσεις. Τον VHT δεν ξέρω ποιος μπορεί να τον έχει και είναι σίγουρα πιο δυσεύρετος.

 

Αν δεν μπορείς να δοκιμάσεις και τους δυο για να καταλήξεις τότε ξεκίνα το διάβασμα σε reviews, forum και ακου όσα περισσότερα ηχητικά δείγματα μπορείς να βρεις από τους δύο ώστε να σχηματίσεις μια καλύτερη άποψη προτού καταλήξεις.

 

Αν παραγγείλεις τελικά στα τυφλά και δεν σου αρέσει καθόλου ο ενισχυτής ,τον γυρνάς πίσω και παίρνεις τα λεφτά σου χάνοντας κανά 40άρι ευρώ περίπου για τα μεταφορικά της επιστροφής.

 

Αν μπορείς να διαθέσεις περίπου 400 ευρώ θα ήταν καλή σκέψη να κοιτάξεις και στα μεταχειρισμένα καθώς μπορείς να βρεις καλύτερους ενισχυτές από αυτούς που προσανατολίζεσαι τώρα. Υπάρχει και εκεί μια ξεραίλα τελευταία και οι τιμές έχουν ανέβει χωρίς να βλέπω τον λόγο αλλά ευκαιρίες πάντα υπάρχουν. Αν έβρισκες ας πούμε έναν Peavey Classic 30 στα 400 θα ήταν πολύ καλή περίπτωση.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο bugera v22 πριν λίγο καιρό έκανε  στο thomann 333€ ενώ τώρα 289€...

γιατι???

 

Οταν ειχε βγει ο v22 ειχε 298€ και μετα 333€! Γιατι;;; ;D

Μπορει να θελει να ξεστοκαρει! Βλεπω οτι και σε αλλα εχει ριξει τιμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τολμησω να προτεινω παλι τον burgera και τα χρηματα που περισευουν ριχτα σε καλυτερες λυχνιες που ετσι κι αλλιως ειναι κινεζικες και οχι και οτι καλυτερο σε ποιοτητα και στους δυο στα συν οτι μπορεις να ριξεις την ισχη του στα 13w ,το παρα πολυ καλο καθαρο καναλι του (εμενα προσωπικα μου αρεσε καιτο βρωμικο) και επισης οτι συμφωνα με τον θωμα ειναι best seller στην κατηγορια του με το μικροτερο ποσοστο σε εμφανιση βλαβων απο τους υπολοιπους.

 

 

Φίλε harrisxr650 τι λυχνίες προτείνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου