Προς το περιεχόμενο

Gretsch Brooklyn και Meinl Byzance - Δώρο γενεθλίων...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιός θα μου τα πάρει δώρο?  [move];D ;D ;D[/move]

 

 

Προσωπικά, ότι πιο όμορφο ηχητικά και ο συνδυασμός αυτών των 2 με στέλνει στα Ηλύσια Πεδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βάζουμε μισά μισά.  8)

Πραγματικά εκπληκτικός ήχος. Και ο άρχοντας στο πρώτο βίντεο, πολύ ωραίος ήχος και στο σετ. Αλλά τα Meinl σε στέλνουν αδιάβαστο με τον γλυκό ήχο που έχουν.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός θα μου τα πάρει δώρο?

Εγώ. Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μου δώσεις τον αριθμό της πιστωτικής σου, και όλα τ' άλλα άστα πάνω μου.

Και φυσικά θα μπορείς να έρχεσαι σπίτι μου να τα παίζεις όποτε θέλεις!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας μου λέει οι κουμπάροι, ο άλλος μισά μισά και ο τρίτος ότι θα μου τα κάνει ΕΚΕΙΝΟΣ δώρο με τη ΔΙΚΗ μου κάρτα... Νομίζω ότι κερδίζει ο φίλος μου ο Μπαοκτζής :P... Αν μου τα πάρουν φίλε, θα τα ξεπακετάρουμε μαζί.... ;D Μετά νομίζω βέβαια ότι θα χωρίσω γιατί θα κοιμάμαι στο practice room. Αν κοιμάμαι..... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To set αδικειται γοια τους εξης λογους:α) δεν το ευνοει ο χωρος β) Ο ντραμμερ δεν το παιζει καλα & γ) το κουρδισμα αφηνει κατι που σε χαλαει .

Πιστευω σε ενα αλλο χωρο με διαφορετικο κουρδιμα (η και το ιδιο ) και με διαφορετικο Χτυπημα θα μιλαγε .Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη αποψη . 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου με 20άρα κάσα παρακαλώ... :)

Νάτος κι ο άλλος! ;D

 

Εγώ δεν έχω γενέθλια, αλλά έχω μια θειά Σουμέλα που γιόρταζε χθες (γεροντοκόρη, γι' αυτό και γιορτάζει στα Εισόδια και όχι στην Κοίμηση - έτσι το 'χουμε εμείς στο χωριό μας), και μου τα ζήτησε για να παίζει στο πανηγύρι. (Η σχωρεμένη η γιαγιά ήταν πολύ αυστηρή σ' αυτά. "Πού πας μαρή αφορισμένη στην πανήγυρη", της έλεγε, "χωρίς Γκρετς Μπρούκλι και Μάινλ Μπύζανς; Αει χάσ' από μπροστά μ' να μη σι γλιέπω!").

 

Βάλτε κάτι όλοι ρε παιδιά να της το κάνουμε το δώρο. Όχι για μένα, για τη φουκαριάρα τη θείτσα μου... ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάτος κι ο άλλος! ;D 

 

Μα καλά είναι δυνατόν να λείπω εγω απο thread για Gretsch?

Που ξέρεις μπορεί κάνας πλούσιος ή η ίδια η Gretsch να αποφασίσει οτι θέλει να χαρίσει μερικά σε Noizάδες drummers (so to say), να μην δείξω ενδιαφέρον?

 

Μήπως για τη θεία τη Σουμέλα να παίρναμε κανα σετάκι birch να έχει λίγο πιο πολύ projection μέσα στα κλαρίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ξέρεις μπορεί κάνας πλούσιος ή η ίδια η Gretsch να αποφασίσει οτι θέλει να χαρίσει μερικά σε Noizάδες drummers (so to say), να μην δείξω ενδιαφέρον?

 

Θα το κανονίσω. Μιλάω με τον Fred (τον Gretsch ντε) καθημερνά και θα του το προτείνω. Είναι πολύ γενναιόδωρος άνθρωπος!

 

 

Μήπως για τη θεία τη Σουμέλα να παίρναμε κανα σετάκι birch να έχει λίγο πιο πολύ projection μέσα στα κλαρίνα?

 

Α πα πα πα! Η γιαγιά ήταν πολύ συστηρή και σ' αυτό: "Τα συμήδια κάνουνε μόνο για τα στούντια. Στου πανηγύρ' θα παίρνιτι καναδέζικου ζαχαροσφένταμου! Χάι από δω ανιπρόκοποι τώρα, γιατί έχω ν' απλώσω τον τραχανά!"

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου