Προς το περιεχόμενο

Poseidon


Lethe River

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Moυ αρεσε

Κι εμένα, αν και όσο το άκουγα είχα μια έντονη παρόρμηση να εισβάλλω στην Πολωνία! :D

 

Ίσως θα ήθελε κάπως καλύτερη ανάπτυξη. Νομίζω ότι βιάζεσαι λίγο να το κλιμακώσεις και μετά δεν έχει που αλλού να πάει. Ως μέρος ενός σάουντρακ όμως - π.χ. επικές μάχες στο Game of Thrones - θα λειτουργούσε άψογα.

Ενδιαφέρουσα επιλογή μέτρου το 5/5/4.

 

Από ότι άκουσα στο soundcloud κινείσαι με χαρακτηριστική άνεση σε διάφορα είδη. Μπράβο.  

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Στην Πολωνία;;ωχ μου φαίνεται το επόμενο κομμάτι θα είναι μπαλάντα να ηρεμήσουν τα πνεύματα  :P

    Τελοσπάντων χαίρομαι που σας άρεσε, η μουσική(ορχήστρα) είναι σχεδόν αποκλειστικά υλοποιημένη με το symphobia 1, και η χορωδία από το requiem light(πρωην tonehammer νυν soundiron), τα οποία μετά από πολύ ψάξιμο(χωρίς να έχω άλλες αντίστοιχες βιβλιοθήκες) έχω καταλήξει οτι είναι αξεπέραστα. Προς το παρον.

    Βέβαια απέκτησα πολύ πρόσφατα το requiem και το κομμάτι αυτό ήταν κάτι σαν αναγκαστικό training γιατί παρόλο που είναι πολύ ρεαλιστικά τα samples, χρειαζεται και εμπειρία ωστε να ακουστεί το σύνολο σαν χορωδία.

    Και όλα αυτά στο ableton live με μανιώδη επεξεργασία για να ακουστούν σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Όσο για την πρώιμη κλιμάκωση, το είδα να συμβαίνει και αποφάσισα να το αφήσω γιατί σε αυτού του είδους τα κομμάτια η συνεχής ένταση επιδιώκεται. Αντιβαίνει βέβαια στη συνηθισμένη μου αντίληψη περι δομής αλλά είπα να το αφήσω να δω πως θα λειτουργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η χορωδία από το requiem light(πρωην tonehammer νυν soundiron), τα οποία μετά από πολύ ψάξιμο(χωρίς να έχω άλλες αντίστοιχες βιβλιοθήκες) έχω καταλήξει οτι είναι αξεπέραστα. Προς το παρον.

Όντως εντυπωσιακή....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως εντυπωσιακή....

Συμφωνώ.

Και είναι η light;

Δηλαδή τι να φανταστείς στην full;..

 

...πάμε για αγορά Marathon;

 

Το κομμάτι δεν με πήγε σε κανένα ταξίδι, ήταν όμως αρμονικό και μελωδικό και άρτιο ηχητικά.

Εύγε ειλικρινά!

Μου άρεσε το κανάλι σου στο youtube. Δείχνει προσεγμένες και συναισθηματικές δουλειές!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου