Προς το περιεχόμενο

Be yourself, everyone else is already taken


After_Hours

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω αυτό το θέμα που με ταλανίζει κάμποσα τέρμινα.

 

Πιστεύω πως μπορώ να δω μέσα στο παίξιμο μου ξεκάθαρα 3 τουλάχιστον μουσικούς που με έχουν επηρεάσει περισσότερο. Έναν στον οποίο μαθήτευσα μαζί και δυο που άκουσα κι ακούω μέσα απ την δισκογραφική τους δουλειά.

 

Σαφέστατα η όποια σούμα δεν περιορίζεται μόνο σε αυτούς.

 

Πριν κανένα-δυό χρόνια όμως κατάλαβα ότι η επιρροή που είχε ο δάσκαλός μου πάνω μου, τον οποίο άκουγα έβλεπα και θαύμαζα είχε αρχίσει να δίνει τη σκυτάλη στη μίμηση, κάτι που όσο καλά και να γίνεται, αποτελεί τουλάχιστον αποτυχία.

 

Είναι λογικό όταν κάποιος είναι στην αρχή (πάνε δέκα χρόνια που ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μουσική, άρα θεωρώ ότι είμαι ακόμα στην αρχή) να καβατζώνεται απο κάπου αντί να στέκεται μόνος του. Σίγουρα όμως το ροδάκια κάποια στιγμή πρέπει να φύγουν και να κάνουμε μόνοι μας ποδήλατο.

 

Πιστεύω ότι είναι σημαντικό να ξέρουμε που βρισκόμαστε, και κυρίως, όσο είναι δυνατό, να μπορούμε να δούμε τι μας επηρεάζει-επηρέασε και να το διαχειριστούμε αντί να μας σκεπάσει χωρίς καν να το καταλάβουμε.

 

Αυτά.

 

Καταθέστε λοιπόν ελεύθερα τις δικές εμπειρίες-παραδοχές-αναζητήσεις-γνώμες, φάση θα χει :P  

 

     

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου