Προς το περιεχόμενο

30 Shredders In One Solo! (+lesson)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Το μελετάω εδώ και μερικές μέρες και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ σε επίπεδο φρασεολογίας και αλλά και τεχνικής χωρίς να χρειάζεται να ''κλέψω'' ακριβώς το lick,βγάζοντας το κατάλαβα ότι μπορώ να παίξω παρεμφερή πράγματα χωρίς να είναι c(l)opy-paste από κάποιον από αυτούς τους 30 που παρουσιάζονται στο vid.Ελπίζω να σας βοηθήσει όσο βοήθησε εμένα!!  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός τεχνικά αλλά τα περισσότερα παιξίματα δεν μου έκαναν κλικ για αυτό που υποτίθεται ότι ήταν. Αν και τα αντίστοιχα backing tracks βοηθούσαν πολύ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ καλός τεχνικά αλλά τα περισσότερα παιξίματα δεν μου έκαναν κλικ για αυτό που υποτίθεται ότι ήταν. Αν και τα αντίστοιχα backing tracks βοηθούσαν πολύ...

Εγώ άκουσα αυτό που περίμενα,όσον αφορά στους κιθαρίστες που ξέρω το παίξιμό τους επειδή έχω λιώσει τους δίσκους τους (βλ.Malmsteen,Becker,Satriani,Vai,Slash,Batio,Gilbert,Petrucci),δηλαδή είδα σχετικά αναγνωρίσιμα Licks τα οποία αν τα σπάσεις σε μικρά κομμάτια βγαίνουν.Τα backing tracks όντως είναι πολύ χρήσιμα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο εννοούσα. Ότι τα backing tracks σε βάζουν πολύ στο λούκι για να ακούσεις αυτό που περιμένεις. Π.χ. τον Schenker τον έπαιξε καλούτσικα αλλά αυτό που έδωσε καθαρά το στίγμα ήταν το backing track. Το ίδιο με τον Murray (BTW o Murray shredder;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άλλο εννοούσα. Ότι τα backing tracks σε βάζουν πολύ στο λούκι για να ακούσεις αυτό που περιμένεις. Π.χ. τον Schenker τον έπαιξε καλούτσικα αλλά αυτό που έδωσε καθαρά το στίγμα ήταν το backing track. Το ίδιο με τον Murray (BTW o Murray shredder;)

Ααα ναι έχεις απόλυτο δίκιο,αυτό φαίνεται και στο backing track που παίζει πίσω από το solo του Jason Becker,κλασικό ρυθμικό pattern για τα sweep picking solos του.Με τίποτα shredder o Murray  :P

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

;D εκτος απο κανα δυο που δεν τους ηξερα (οποτε τι να πω) σ ολους τους αλλους  ;) πολυ χαρακτηριστικες φρασεις ... ωραιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D εκτος απο κανα δυο που δεν τους ηξερα (οποτε τι να πω) σ ολους τους αλλους  ;) πολυ χαρακτηριστικες φρασεις ... ωραιος

To παιξιμο δεν ειναι του OP!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου