Προς το περιεχόμενο

Jackson RX10D Black Polka Dot --> γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές!!Θέλω να κάνω δώρο στον εαυτό μου αυτή την κιθάρα για τις γιορτές. (http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Jackson-RX10D-Black-Polka-Dot-/art-GIT0025970-000?recId=5b66cce9-21cf-4ea7-bd2d-e0c516a718f8&campaign=EPOQ#FullDetails).

Μπορεί να μου πεις κανείς τη γνώμη του σκεπτόμενος τη μείωση στην τιμή της και όλα της τα specs?Thank you!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σκέφτηκες οτι δε θα μπορείς να παίξεις καθιστός???

 

Φυσικά και μπορεί, απλά θα πρέπει να την έχει κάπως όρθια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει με τη συγκεκριμένη..

 

Αλλά μου φαίνεται ακριβή για τα χαρακτηριστικά αυτά.. βασικά έχω ακούσει (αρκετές) jackson με αυτό το σετ μαγνητών και με ξένισε ο ήχος της (αλλά αυτό είναι γούστο καθαρά)

 

είσαι αρχάριος? ή τη θες ως δεύτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, δεν είναι και τσάμπα τιμή αλλά είναι special Randy βάψιμο, άρα είναι λογικό να κοστίζει παραπάνω.

Είχα την rx10d RR σε απλό μαύρο και ήταν πολύ ωραίο το μπρατσάκι της! Βασικά, έχω κρατήσει μπράτσο-μαγνήτες της RR αλλά σε σώμα dinky/strat πλέον και είναι πραγματικά πολύ ωραία υλικά. Το μπρατσάκι συγκρίνεται άνετα με ΜΙJapan 22άρια μπράτσα.

Οι μαγνήτες επίσης είναι πολύ καλοί και high output κι ας μην είναι οι original Duncan USA. Ξεπερνούν χαλαρά squier/epiphone μαγνήτες από την ίδια κατηγορία τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά συγγνώμη αν κάνω λάθος,αλλά λέει πως η τιμή είναι 330 ευρώ...

1)Θα την έχω ως δεύτερη (έχω μια Schecter Hellraiser για πρώτη)

2)Δεν είμαι αρχάριος,αλλά ούτε και ο Loomis :P

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα specs της εκεί είναι η τιμή της, ίσως να'ναι και τσιμπημένη. Αν θες rhoads σχήμα και διαθέτεις κάνα κατοστάρικο ακόμα αυτή είναι μια καλή κιθάρα: http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Jackson-RR24XT-Rhoads-BLK-Black/art-GIT0022832-000

 

Neckthrough ,string-through, όμορφη και με binding στο neck, αλλάζεις δηλαδή πιο μετά μαγνήτες και αν κρίνεις απαραίτητο nut-κλειδιά και γίνεται η πρώτη σου κιθάρα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για τα specs της εκεί είναι η τιμή της, ίσως να'ναι και τσιμπημένη. Αν θες rhoads σχήμα και διαθέτεις κάνα κατοστάρικο ακόμα αυτή είναι μια καλή κιθάρα: http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Jackson-RR24XT-Rhoads-BLK-Black/art-GIT0022832-000

 

Neckthrough ,string-through, όμορφη και με binding στο neck, αλλάζεις δηλαδή πιο μετά μαγνήτες και αν κρίνεις απαραίτητο nut-κλειδιά και γίνεται η πρώτη σου κιθάρα  ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη συμβουλή/πρότασή σου,απλά αυτό που με τρελαίνει σε αυτή την κιθάρα είναι το βάψιμό της,όντως τρελός fan του Randy Rhoads.Ίσως αργότερα,αν την πάρω,της αλλάξω μαγνήτες και nut-κλειδιά.Δηλαδή πιστεύετε όλοι γενικά ότι 330 ευρώ είναι πολλά για τη συγκεκριμένη κιθάρα?

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα έχεις κολήσει με το look. Οκ δεν είναι μωρέ πολλά, οι αντίστοιχες της jackson με το συμβατικό βάψιμο είναι κάπου στα 305. Απλά θα έχεις και το Jackson floyd rose style tremolo που σίγουρα δεν είναι και υπερποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατάλαβα έχεις κολήσει με το look. Οκ δεν είναι μωρέ πολλά, οι αντίστοιχες της jackson με το συμβατικό βάψιμο είναι κάπου στα 305. Απλά θα έχεις και το Jackson floyd rose style tremolo που σίγουρα δεν είναι και υπερποιότητα.

Ακριβώς,μου αρέσει πάρα πολύ το βάψιμο αυτό και όσες έχω βρει flying V ή RR έχουν πάνε από 800,αλλά με εντελώς άλλα specs.Το σκέφτομαι πολύ έντονα όμως όπως καταλαβαίνεις...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου