Προς το περιεχόμενο

Twin silverface-προβλημα...


sloweyed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα συμπαιχτες! Εχω τον παραπανω ενισχυτη κ τωρα τελευταια μου εχει παρουσιασει ενα προβλημα.εχω το master στο 5 και το volume στο 9 στο βιμπράτο καναλι.παιζοντας λοιπον δυνατα καποια στιγμη ο ηχος χανεται για να επανελθει μετα απο δευτερολεπτα αφου σταματησω.μοιαζει σαν καπου να υπερφορτωνεται..δεν ξερω..να 'ναι καμμια λαμπα,εχουν αλλαχθει πριν 2 χρονια.δεν μπορω να πω οτι παιζω κ τοσο συχνα,ενα 4ωρο την εβδομαδα.περιττο να πω οτι ο ηχος του μ αρεσει πολυ,χαλαλι κ το βαρος του..καποιος ποιο ειδικος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν νομίζω να μπορέσει κάποιος να σου πει τι φταίει. Μπορεί να είναι 1002 πράγματα όπως το πιο συνηθισμένο να θέλει κάποιος πυκνωτής αλλαγή. Αν και όλοι θέλουν κάποια στιγμή αλλαγή μετά από πολλά χρόνια χρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Αν εισαι σιγουρος οτι μπορεις να το κανεις βγαλε και ξαναβαλε ολες τις λυχνιες γιατι μπορει καποια βαση να εναι

χαλαρη η να χει βρωμια. Η αλλη περιπτωση ειναι να εχεις καποιο προβλημα στα ποτενσιομετρα της εντασης και αν καταλαβα καλα πρεπει να εχεις και Master volume. Η αλλη περιπτωση ειναι αυτο που ειπε ο φιλος elias 68.

 

Αν δε ξερεις τι κανεις μη βαζεις χερι πουθενα!

Προτιμοτερο ειναι να πας τον ενισχυτη σε εναν τεχνικο να του κανει ενα γενικο τσεκ απ  ;) 

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου