Προς το περιεχόμενο

προβλημα συνδεσης ενισχυτη πεταλιερας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!Εχω το εξης προβλημα οταν συνδεω την gt 6 στον marshall tsl 601 μου με την μεθοδο τον 4 καλωδιων τα εφφε οπως delay chorus κτλ χανοντε ..ακουγοντε καπου στο βαθος αλλα δεν ειναι το ιδιο σαν να συνδεσω ας πουμε μονη της την πεταλιερα με το input output πισω στο fx loop. Υπαρχει καποιος τροπος να τα εχω ολα ? Η συνδεση που χρησιμοποιω ειναι κιθαρα --- gt6  ,            gt6 effects send στον ενισχυτη    ,        ενισχυτη fx send --- se gt6 effect return και gt6 output ----στου ενισχυτη το return . Bαζω και ενα rc 30 αλλα δεν κανει αυτο την ζημια το δοκιμασα και χωρις.To fx loop το εχω τερμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πεταλιερα? στο τερμα το εχω και αυτο και το fx mix του ενισχυτη!δεν ξερω μηπως θελουν τιποτα ρυθμισεις τα εφε για να ακουγονται πιο δυνατα.Oι παραμορφωσεις ακουγονται καλα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι παραμορφώσεις είναι του ενισχυτή....

οπότε το θέμα είναι της πεταλιέρας....

δεν ξερω μηπως θελουν τιποτα ρυθμισεις τα εφε για να ακουγονται πιο δυνατα.

ε ρύθμισέ τα και δες αν αυτό θα σου λύσει το πρόβλημα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαχα!Οταν τα εχω ετσι μπορω να λειτουργω και το preamp της πεταλιερας χωρις πρόβλημα τα εφέ είναι που χάνουν την ισχύ τους.Επισης όταν την λειτουργω μόνο για εφέ δεν έχει πρόβλημα !Εγω ρωτάω αν γίνεται να μπορω να διαλέξω preamp Marshall η preamp GT 6 μαζι με τα delay κτλ χωρις να εχω απώλειες !ολα σε ένα και νοικοκυρεμενα!Δεν εχω βρει ρυθμίσεις που να δυναμώνει σε ένταση τα εφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίξε με τις εντάσεις....

χαμήλωσε το μάρσαλ και τις προσωμοιώσεις της πεταλιέρας και ανέβασε τα εφέ...

τα περισσότερα εφέ έχουν ή volume ή mix (τουλάχιστον στην SE που έχω και υποθέτω κάπως έτσι θα ναι και στη GT-6)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου