Προς το περιεχόμενο

usps Και συστημένο δέμα ….


fender17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους

 

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από τις υπηρεσίες USPS (First Class Mail International, Priority Mail International , Express Mail International ) εγγυάται ότι το δέμα θα έρθει ως συστημένο . Γιατί όσες φορές έχω κάνει αγορά από Αμερική ,το δέμα έρχεται ως απλό .

Θα πρέπει να επισημαίνω στον πωλητή να το στέλνει ως συστημένο ? ή αν διαλέξω USPS Priority Mail International (για παράδειγμα ) θα έρχεται πάντα ως συστημένο ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα δυο απαιτειται η υπογραφη του παραληπτη ,στο EMS στο φερνουν σπιτι οποτε δεν εχεις προβλημα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα δυο απαιτειται η υπογραφη του παραληπτη ,στο EMS στο φερνουν σπιτι οποτε δεν εχεις προβλημα.

 

Δηλαδή πάντα το USPS Priority Mail International και USPS Express Mail International  έρχονται τα δέματα ως συστημένα ?

Δυστυχώς περιμένω ένα δέμα που παρήγγειλα με USPS First Class Mail International  :( ένα μήνα τώρα …και φοβάμαι μην έχει χαθεί…. (γιατί όλες τις φορές που παρήγγειλα κάτι με USPS First Class Mail International μου είχε έρθει σε 15 μέρες το πολύ….)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχει κολλήσει τελωνείο... Γενικότερα επειδή μεσολάβησαν και οι γιορτές να έχεις υπομονή! Tracking δεν έχεις??

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχει κολλήσει τελωνείο... Γενικότερα επειδή μεσολάβησαν και οι γιορτές να έχεις υπομονή! Tracking δεν έχεις??

Επειδή μου το έστειλε με USPS First Class Mail International  δεν έχω tracking …… :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε καλησπέρα, το δέμα από usps καταλήγει στα ΕΛΤΑ συστημένο και πρέπει να πας από εκεί να υπογράψεις για να πάρεις το δέμα. Τώρα ο χρόνος παραλαβής εξαρτάται από πολλά όπως: το δέμα στο στέλνουν χωρίς καμία επιπλέων χρέωση; τότε μπορεί να αργήσει πάρα πολύ ειδικά αν μεσολαβήσουν και οι γιορτές... Αν έχεις πληρώσει +χρήματα έρχεται πολύ γρήγορα από 3 -5 μέρες (το πιο ακριβό) μετά 8-10 αν έχει πιο οικονομικό. Free πάει 20ήμερο και αν πέσουν και γιορτές....

 

Οπότε να έχεις το νου σου για ειδοποιητήριο από ΕΛΤΑ, αλλά καλό είναι να πας και μια βόλτα και από εκεί μόνος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου