Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικη καρτα ηχου


dupakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα ν αγορασω μια εξωτ.καρτα ηχου (με συνδεση usb φανταζομαι)

που να συνεργαζεται καλα με το Cubase (ενδεχομενως το κανουν ολες ?! δεν ξερω)

και επισης να μου βγαζει καλο ηχο σε συνεργασια με καποιο standalone VST.

(Virtual Instrument).Kαι βεβαια να μην εχει καθυστερηση (σε σχεση με την εισοδο

των νοτων απο καποιο midi οργανο).Παρακαλω ΜΟΝΟ οποιος γνωριζει καλα

η εχει σχετικη πειρα με καποια συγκεκριμενη καρτα.Το συστημα μου ειναι:

ΑMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 4000+,Mνημη 2Gb,Windows 7 (32bit).

Ελπιζω το "θεμα" μου να ειναι γενικοτερου ενδιαφεροντος ...

Ευχαριστω για καθε υποδειξη  ...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα οσα αξιζει.Και ο νοων νοητω.Θα μπορουσε να κανει 50 (και να κανει καλα τη δουλεια της) θα μπορουσε να κανει και 250 (γιατι οι αλλες θα ηταν πχ.κατα πολυ υποδεεστερες.)

Αλλα αν θελεις και καλα μια οροφη ...ας πουμε 300 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Neeq??? ;D ;D

 

Φίλε επειδή το θέμα σου είναι όντως γενικού ενδιαφέροντος και έχει συζητηθεί άπειρες φορές, ρίξε μια ματιά σε ήδη υπάρχοντα θέματα, των τελευταίων 1-2 ετών για να μην πας και πολύ μακρυά και είμαστε εδώ να συζητήσουμε οποιαδήποτε απορία σου.

 

Γιατί πρέπει να ξέρεις αν θέλεις Usb ή όχι, να μας πεις τι περίπου θες να κάνεις, πόσα κανάλια χρειάζεσαι;midi i/o χρησιμοποιείς;έχεις κάποιο midi keyboard;είσοδο για ακουστικά θες;

 

Όπως βλέπεις είναι πολλά τα ερωτήματα και ακόμα περισσότερες οι κάρτες ήχου μέχρι την τιμή που θέλεις!Και επειδή σίγουρα ο καθένας θα αρχίσει να σου λεει τα δικά του, προσπάθησε να κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένο στο μυαλό σου τι απαιτήσεις έχεις εσύ από την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, τοσα λεφτα θα δωσει, δινει και 5 ευρω στο ebay και παιρνει ενα usb to midi :P

 

Αλλα τι να το κανεις το midi? Εχω στο λαπτοπ midi και ακουγεται χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε ρε μια απαντηση και ασε τις υπεκφυγες. Θες να ακουσεις κι εσυ τα καντηλια σου? ;D

;D ;D ;D

 

Πλάκα πλάκα η Apogee έχει βάλει πραγματάκια στο site 50% κάτω από αρχική τιμή και συγκεκριμένα τον Sympony 8x8 τον έχει στα 995$!Έχει και την duet firewire στα 100 και κάτι!Οπότε οι mac users ας έχουν το νου τους...  ;)

 

edit:Mike παραλίγο να με πνίξεις!χαχα...αλλά σωστά τι να το κάνεις το midi?Παίξε με το πληκτρολόγιο αν είναι όταν βαριέσαι!  ;D ;D

 

Μάγκες μην το διαλύσουμε το θέμα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου