Προς το περιεχόμενο

Boss Gt-6 (Βοήθεια με αγορά)


TheiosG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να ξερεις ενα πραγμα...τα πολυεφε θελουν τριβη για να βγαλεις ηχο....κατα τα αλλα κανει παπαδες.

Που θα την συνδεσεις?

Επισης να σου πω οτι με 140 βρισκεις gt-8 που ειναι ελαφρως ποιο εβελικτη στα live.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξερεις ενα πραγμα...τα πολυεφε θελουν τριβη για να βγαλεις ηχο....κατα τα αλλα κανει παπαδες.

Που θα την συνδεσεις?

Επισης να σου πω οτι με 140 βρισκεις gt-8 που ειναι ελαφρως ποιο εβελικτη στα live.

τι εννοείς οταν λες ευέλικτη; αν πρόκειτε για αγγελία του νοιζ η πιο φτηνή gt8 έχει 150.

Γενικά ποιά είναι η διαφορά της σχετικά με την gt6;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τα παραπανησια εφε και drives που εχει η 8, εχει και την δυνατοτητα δικαναλου preset. δλδ σε καθε preset που οριζεις, εχεις 2 προενισχυσεις που τις δουλευεις ειτε χωρια σαν να αλλαζεις καναλι σε ενισχυτη ειτε ελεγχοντας τις δυναμικες σου με την πενα η και παραλληλα σα να παιζεις με 2 ενισχυτες ταυτοχρονα....τελος εχει την επιλογη solo που σου δινει λιγο μεσαια και ανεβαζει την ενταση με ενα assing για να γβεις μπροστα στη μιξη

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τα παραπανησια εφε και drives που εχει η 8, εχει και την δυνατοτητα δικαναλου preset. δλδ σε καθε preset που οριζεις, εχεις 2 προενισχυσεις που τις δουλευεις ειτε χωρια σαν να αλλαζεις καναλι σε ενισχυτη ειτε ελεγχοντας τις δυναμικες σου με την πενα η και παραλληλα σα να παιζεις με 2 ενισχυτες ταυτοχρονα....τελος εχει την επιλογη solo που σου δινει λιγο μεσαια και ανεβαζει την ενταση με ενα assing για να γβεις μπροστα στη μιξη

Αυτό απαιτεί και ενισχυτή με 2 ηχεία όμως..έτσι δεν είναι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θελει ενισχυτη με 2 ηχεια. μπορεις να το κανεις ειτε με ενα ενισχυστη(οτι ηχεια και αν εχει), με ακουστικα η σε PA....

 

Μηπως μπερδευεσαι με τα stereo effects? αυτα ναι θελουν 2 ενισχυτες/PA (οχι ηχεια) ωστε να κανουν paning αλλα αυτο νομιζω το κανουν και οι 2(δεν ειμαι σιγουρος για την 6).

 

Που εχεις σκοπο να συνδεσεις την πεταλιερα? σε ενισχυτη, σε μονιτορ η σε ακουστικα?

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατάλαβα.. στο σπίτι σε μια κάρτα ήχου που έχω, οπου θα βγαίνει απο μονιτορ ο ήχος, και στα live σε ενισχυτή κιθάρας, ή σε PA κατευθείαν, αναλόγως τι διαθέτει το μαγαζί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειχα αγοράσει καινουργεια το 2003 καπου στα 540 με 560 αν θυμαμαι καλα.Η τιμη που στην πουλαει ειναι μια χαρα....Αναλογος φυσικα και την κατασταση της!

 

Η πεταλιέρα εχει παρα μα παρα πολλες δυνατότητες.Αρκει πριν την αγορασεις να εισαι αποφασισμένος οτι θα διαθεσεις παρα πολυ χρονο για να μαθεις να την λειτουργεις σωστα και να παρεις τον ηχο που θες.Ωραια reverb delay και αλλα εφε αλλα οπως ειπωθηκε στις πιο πανω απαντησεις στα distortion "πασχει" λιγο.Υπαρχει και η δυνατότητα συνδεσεις με midi και μεσω software να περασεις και presets.

 

Εγω επειδη δεν ειχα ποτε την υπομονη να κατσω να την μαθω την εχω σε μια ντουλάπα.Και επειδη η τιμη της εχει πεσει τοσο πολυ πλεον την εχω σαν μουσιακο κωμματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατάλαβα.. στο σπίτι σε μια κάρτα ήχου που έχω, οπου θα βγαίνει απο μονιτορ ο ήχος, και στα live σε ενισχυτή κιθάρας, ή σε PA κατευθείαν, αναλόγως τι διαθέτει το μαγαζί..

Οποτε στο σπιτι θα παιζεις με προσομοιωσεις οποτε ειναι κριμα να μην παρεις την 8.

Να ξερεις οτι ο ηχος που θα εχεις στο σπιτι θα μοιαζει αρκετα με τοβ ηχο σε PA. Απο την αλλη θα αλλαζει αρκετα οταν θα συνδεεις ενισχυτη πανω( αυτο ισχυει με ολα τα πολυεφε και εχει να κανει με τον χρωματισμο που δινει η καθε καμπινα) και φυσικα ποτε μπροστα απο ενισχυτη. Παντα στο loop του ενισχυτη με επιλογη line/phones στο output της boss.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου