Προς το περιεχόμενο

Software - Marbles.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα σε μια δισκοάγρα που έκανα, βρήκα έναν δίσκο που ψάχνω εδώ και 23 χρόνια. Τον είχα ακούσει απ' τον ντράμμερ μας που είχε μια έφεση στη fusion και έκτοτε δεν είχα πέσει ποτέ μα ποτέ επάνω του ούτε 'δω ούτε στο εξωτερικό. Η μπάντα απ' ότι φαίνεται αποτελείται από στούντιο sessionmen. Άν ακούσετε όμως το άλμπουμ θα δείτε ότι γράφουν και εκπληκτική μουσική, πέραν της μη αμφισβητούμενης δεξιοτεχνίας τους. Είμαι σίγουρος ότι θ' αρέσουν στον Φιούζιό μας, στον Περικλή αλλά και είναι μια μπάντα που πιστεύω θα ήθελε να παίζει ο Yameth. :D

 

Software - No War In Russell Square (1981)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου θύμισε πολλά πράγματα.

Πιο κοντά μάλλον  Step Ahead το "Modern Times" …..και από παραγωγή, σαν να ακούς Randy Coven με synth bass . :P

Κλασσική πετυχημένη συνταγή….ταμάμ (από δαύτη τη light jazz άκουγα τόνους παλιά ;D ;D)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

είναι μια μπάντα που πιστεύω θα ήθελε να παίζει ο Yameth. :D

 

 

 

Το τεμάχιο είναι ωραιότατο- Αυτά άκουγε ο Γιώργος και μας βασανίζει τώρα στις γνωστές... υπέρ παραγωγές  ;D

 

Πάντως νομίζω ότι παραείναι fusion το στιλ για τον κάργα Bensonικό πολυχρονεμένο μας  ;D  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου