Προς το περιεχόμενο

My entry in MayonesDuncan Competition


gmoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες απλώς να συμμετάσχεις όχι. Αν θες να κερδίσεις... ;)

 

Αν θες να κερδίσεις,προσπαθείς να μάθεις να παίζεις σαν τον Gustavo Guerra...

Και αφήνεις το feeling για τις μετέπειτα προσωπικές σου δουλειές. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή θέλεις να πεις ότι ο Gustavo Guerra δεν παίζει με feeling...

...οκ... ::) ::) ::) ::)

 

 

 

 

(πες μου ότι κάνεις πλάκα)

 

 

Edit: Για δες αυτό:

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Grey:Thanks man!!Σε έναν κιθαριστικό διαγωνισμό και δη παγκόσμιο και με τέτοια συμμετοχή,ειλικρινά δεν ξέρω "τί" μπορεί να μετρήσει.Εξαρτάται τί ψάχνει αυτός που κρίνει,αν συμπίπτουν οι μουσικές κατευθύνσεις και δεκάδες παράγοντες..

Σκοπός μου ήταν ,να φτιάξω κάτι που να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερες πτυχές και κυρίως να με εκφράζει.Δηλαδή να φτιάξω ένα solo που θα έβαζα και σε ένα δικό μου κομμάτι.

Από κει και πέρα σε όσους περισσότερους αρέσει ακόμα καλύτερα.Λειτουργεί σαν ένα είδος αναγνώρισης και εμψύχωσης η όλη διαδικασία.

 

@Ray:

Δεν είναι όλοι τόσο δεκτικοί στην κριτική.
Bro,έχει να κάνει με πόσο καιρό το κάνεις και πόσο συνηθισμένος είσαι.Άσχετα αν το youtube ή εσείς με γνωρίζετε,διδάσκω,παίζω live σχεδόν κάθε βδομάδα,γράφω μουσική και την δίνω σε κόσμο να την αξιολογήσει..

Συνεπώς η κριτική είναι μέρος της διαδικασίας.Δεν έχω κάτι να χωρίσω με κανέναν.Όλοι,ανεξαρτήτως επιπέδου και background προσπαθούμε να εκφραστούμε και να προωθήσουμε την δουλειά μας.Η διάρκεια θα μας κρίνει όλους. ;)

 

Και πάλι guys ,ευχαριστώ! :)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να κερδίσεις,προσπαθείς να μάθεις να παίζεις σαν τον Gustavo Guerra...

Και αφήνεις το feeling για τις μετέπειτα προσωπικές σου δουλειές. :)

 

gmoll,εξήγησε στον φίλο μας το Ray σε παρακαλώ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxa...Ρε guys δεν διαφωνούμε σε κάτι...

 

Btw,o Guerra έχει feeling για να φτάσει για όλους μας. ;)

Εξαιρετικός παίχτης,αλλά αυτός είναι αυτός και εγώ είμαι εγώ..life sucks,I know.xaxaxa.

 

Μην πλατιάζουμε..όλες οι απόψεις δεκτές. ;)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου αρεσει το σημειο μεχρι το 0:45...

Δε ξερω γιατι...

Ισως ηθελα να δω λιγο βιμπρατο...λιγο μπεντ...κατι αλλο...μοιαζουν λιγακι με ασκησεις,η με κατι πολυ προχωρημενο προγκρεσιβ...

Απο το 45 και μετα μου αρεσαν ιδιαιτερα τα λικς...

Θα ηθελα να ειναι πιο χαλαρο ισως μεχρι την αλλαγη και να εχει τις ωραιες επιλογες σου μετα...

Ο ηχος μου φανηκε λιγο τραχυς...

Συγχαρητηρια για τη νοοτροπια σου!!!Μακαρι να ειμασταν ολοι ετσι...

 

Καλη επιτυχια στο διαγωνισμο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια για τη νοοτροπια σου!!!Μακαρι να ειμασταν ολοι ετσι...

+1000

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Blackie:Μέχρι το 45" - Αυτό το "προγκρέσιβ" που λές..Αυτό ακριβώς είναι! :D

Μου αρέσει αυτή η προσέγγιση σε ΑΥΤΟΥ του του είδους τα κομμάτια.Ταιριάζει σε μένα και πιστεύω στο στύλ.Υπάρχουν άπειρες επιλογές για μια μελωδική γραμμή ή για ένα intro.Είναι λογικό να μην σε εκφράζει ή να μην σε γεμίζει η δική μου προσέγγιση και να ήθελες κάτι διαφορετικό.Don't sweat it...

Θα παίξω και κάτι σε Robben Ford κάποια στιγμή και θα πατσίσουμε,τί λες? ;)

 

Ευχαριστώ που εκτιμάς την νοοτροπία μου.Αυτό είναι ουσιαστικότερο...Για τα solos μπορούμε να μιλάμε ώρες και πάλι να καταλήξουμε στο οτι είναι "υποκειμενικό" θέμα. :)

 

P.S:Ο ήχος είναι τραχύς και κόβει καλύτερα στην μίξη και επίσης ενισχύει την ικανότητα μου στο καθαρό παίξιμο.Ελπίζω να μην σε "ξύρισα" πολύ.. ;D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Blackie:Μέχρι το 45" - Αυτό το "προγκρέσιβ" που λές..Αυτό ακριβώς είναι! :D

Μου αρέσει αυτή η προσέγγιση σε ΑΥΤΟΥ του του είδους τα κομμάτια.Ταιριάζει σε μένα και πιστεύω στο στύλ.Υπάρχουν άπειρες επιλογές για μια μελωδική γραμμή ή για ένα intro.Είναι λογικό να μην σε εκφράζει ή να μην σε γεμίζει η δική μου προσέγγιση και να ήθελες κάτι διαφορετικό.Don't sweat it...

Θα παίξω και κάτι σε Robben Ford κάποια στιγμή και θα πατσίσουμε,τί λες? ;)

 

Ευχαριστώ που εκτιμάς την νοοτροπία μου.Αυτό είναι ουσιαστικότερο...Για τα solos μπορούμε να μιλάμε ώρες και πάλι να καταλήξουμε στο οτι είναι "υποκειμενικό" θέμα. :)

 

P.S:Ο ήχος είναι τραχύς και κόβει καλύτερα στην μίξη και επίσης ενισχύει την ικανότητα μου στο καθαρό παίξιμο.Ελπίζω να μην σε "ξύρισα" πολύ.. ;D

 

Αν και δεν αισθανομαι να μου χρωστας  ;D ;D αντε και πατσιζουμε!!!!

Δε με ξυρισες...ισα ισα...για τετοιου τυπου διαγωνισμο που ολοι ριχνουν τονους ντιλευ και κομπρεσιον ηταν καπως "αγριουλης"...εμενα δε με πειραζει...αλλωστε το μονο εφφε που χρησιμοποιω κι εγω ειναι το volume της κιθαρας και το floyd rose... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου