Προς το περιεχόμενο

Λαθος κινηση απο Fender?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δε βλεπεις τιποτα λαθος? γιατι να δωσει καποιος 8 χιλιαρικα για αυτη την κιθαρα? Σημειωτεον οτι ειμαι Fenderακιας και Blackmorικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να δωσει καποιος 8 χιλιαρικα για αυτη την κιθαρα?

 

Για να τη δωσει μετα απο 3 χρονια για 20 χιλιαρικα.

 

Το εχω ξαναπει το παραπανω και μη σου φαινεται καθολου παραλογο. Υπαρχει κοσμος (και μεσα στο noiz) που κανει ακριβως αυτο το πραγμα, δεν ειναι κανενα σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλεπεις τιποτα λαθος? γιατι να δωσει καποιος 8 χιλιαρικα για αυτη την κιθαρα? Σημειωτεον οτι ειμαι Fenderακιας και Blackmorικος

 

 

Δεν ειδα οτι κανει 8 χιλιαρικα,αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι μια κιθαρα "θηκης" που θα παει απο συλλεκτη σε συλλεκτη,οποτε μαλλον κερδος θα εχει ο αρχικος αγοραστης σε λιγα χρονια

 

 

edit: Αργησα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η διαφορά από μία 70's stock; (Απαντήσεις τύπου "ένα κάρο λεφτά, thats the difference" δεν γίνονται αποδεκτές)

 

 

Τρεχάτε συλλέκτες τώρα που το δολλάριο είναι πιο κάτω :-X :-X :-X

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ειμαι λαθος εγω που το βλεπω απο την πλευρα του μουσικου και οχι του συλλεκτη`  ;)

 

 

Ουτε εσυ εισαι λαθος.

Και εγω απο την πλευρα του μουσικου δεν θα εδινα για ενα signature-custom shop-whatever οποιουδηποτε αγαπημενου μου καλλιτεχνη τα διπλα (ή οσαθελεις-πλα  ;) ) λεφτα απο οσα αξιζει ενα -πολυ πολυ καλο- οργανο της ιδιας μαρκας που να πλησιαζει σε εμφανιση και ηχο αυτο που θελω,ακριβως οπως και πολλοι αλλοι (οχι εγω δυστυχως,ακομη εχω κολλημα) δεν θα εδιναν τα διπλα για ενα οργανο που θα εγραφε πχ fender και φτιαχνουν οικονομικοτερα καταπληκτικες partcaster.

 

Αλλα απ την πλευρα του συλλεκτη ειναι μια επενδυση ακριβως οπως αλλοι αγοραζουν ακινητα ή μετοχες πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.fender.com/guitars/stratocaster/ritchie-blackmore-tribute-stratocaster/ Δε βλεπω τρελες διαφορες σε σχεση με μια 70's που κοστιζει κατω απο 2 χιλιαρικα. Νομιζα οτι η εταιρια φτιαχνει οργανα που απευθυνονται σε μουσικους για να παιζονται και οχι σε συλλεκτες για να καθονται. Πιστευω οτι και ο ιδιος ο Μπλακμορ θα ευχαριστηθει περισσοτερο με το τσεκ που θα του στειλουν και οχι με την κιθαρα που πιθανον να μην την παιξει και ποτε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου