Προς το περιεχόμενο

Προενισχυτής στα μέτρα μου.... !!παρακαλώ Βοήθεια!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στα Αλάνια του νόιζ!

Σαν παιδί και εγω είπα να κάνω το προσωπικό μου στουντίακι  ;D .. έχω αλάξει πολλά φθινά setup κατα καιρούς (300Ε) αυτα για το σπίτι....

Δουλεύωντας όμως στα καλύτερα στούντιο τις Θεσσαλονίκη δεν μου γέμιζαν πια τα αφτιά οι προενυσχιτές τις Fast Track Pro....και έτσι πήρα την MOTU HD192 (όχι ακριβώς κάρτα ήχου,μετατροπέας για την ακρίβια)

Απο μικρόφωνα είμαστε ΠΑΡΑ πολυ καλά.... (AKG C4000B,AKG C214,Oktava MK-519,Rode NT1-A,Behringer B2 και άλλα...)

 

στην MOTU πρέπει να στήλεις προενισχυμένο σήμα διοτι δεν έχει δικούς τις πρ.Εδώ είναι το πρόβλημα μου....απο προενυσχιτή αυτήν την στιγμή έχω μόνο τον ART TPS II (άσχιμος έως πολυ χαλιάς θα έλεγα....)

Θα ήθελα λοιπόν τις γνώμες σας για επαγγελματικές προενιχισεις, αρχικά για έναν οκτακάλο(600-700E) και μετα για έναν ακριβό λαμπάτο η ένα ακριβό Chanelstrip (600-1000E και παραπάνω αν αξίζει τον κόπο)

 

Για οκτάριδες έχω 2 στο μυαλό μου

1)Presonus Digimax LT

2)Focusrite Octopre MKII Dynamic

 

Για προ η Cstrip με ενδιαφέρει πιο πολύ να είναι πολά σε ένα....

να είναι για Φωνές...Πνευστά(Κλαρίνο νέι Σαξ κ.α)Κιθάρες-Μπουζουκια και τέτια γράφω πιο πολύ

 

Κάποιον AVALON παράδειγμα...  ???

Για πείτε ρε παιδιά!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου