Προς το περιεχόμενο

Πραγματική κιθάρα ή virtual?


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε marathon επειδή ξέρω τον τρόπο που γράφεις μουσική, σκέψου ότι σε λίγο χρόνο θα έχεις μία line6 με προσομοίωση ακουστικής συνδεδεμένη με το GR20 και αυτό στο Mac με το guitarig 2 και αφού πετάξεις και άλλα δύο ή τρία εφε ... και .. και ... αφού γράψεις αρκετές σελίδες με τα preset που ρύθμισες θα βγάλεις τον ήχο που θέλεις ! Μετά απο ένα χρόνο θα κάνεις upload στην κιθάρα καινούργιους ήχους απο το site της line6 και άντε απο την αρχή. Πιθανόν να βρίζεις και να καταριέσαι διότι δεν μπορείς να ρυθμίσεις το volume τις κιθάρας να ελέγχει το pitch του usb keyboard που έχεις εγκαταστήσει ... Πιστεύω ότι η ερώτησή σου ήταν πονηρή :twisted: Μήπως έχασες το δάσος !!!!

 

 

και όπως είπε ο stavrilian :

Το ζητημα ειναι τελειως υποκειμενικο.Οπως την βρισκει κανεις.Προσωπικα εγω ξενερωνω πολυ στην ιδεα.Ειναι αντιστοιχο με το να μου λενε τι την θες την γκομενα?με 100 ευρακια παιρνεις μια πλαστικη κουκλα,τα κανει ολα δεν παραπονιεται δεν μιλαει κλπ ,εξαλου το νοημα ειναι γ@μας!

Χωρις παρεξηγηση παντα ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητέ m_aztec...κάποια χρόνια πρίν και κάποιοι άλλοι έχασαν το δάσος. Αυτά που περιγράφεις όντως είναι αλήθεια, αλλά κάτι τέτοιο δεν έκανε και ο Hendrix? Γιατί μην μου πείς ότι στην εποχή του επαιζε τη κιθάρα που έπαιζαν όλοι οι άλλοι. Ίσως και αυτόν να τον έβλεπαν έτσι "εξωτικό". Μην ξεχνάς και τον Metheny στο Are You Going With Me, που λειώνει το midi...και πολλούς άλλους που πειραματίζονται. Φυσικά και εννοείται ότι ουδεμία σύγκριση με τον γράφοντα...αλλά ούτε τη πλάκα μου δεν με αφήνεις να κάνω? Όσο για τη πλαστική γκόμενα...το θέμα είναι μήπως με μία ονειρεμένη Custom των 5.000 νομίζεις ότι γ@μάς (ενώ με τα 100 θές δε θέςγ@μάς)!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου