Προς το περιεχόμενο

Αλλη μερα, αλλος ηχος...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το εχω παθει πολλες φορες και πιστευω οτι ειναι ψυχολογικο αλλα σε λαμπατους ενισχυτες πιστευω δεν ειναι μονο ψυχολογια.ειναι και υγρασια καιρος τασεις ρευματος ασταθειες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω το εχω παθει πολλες φορες και πιστευω οτι ειναι ψυχολογικο αλλα σε λαμπατους ενισχυτες πιστευω δεν ειναι μονο ψυχολογια.ειναι και υγρασια καιρος τασεις ρευματος ασταθειες κλπ

 

Οριστε και ενας φυσιολογικος ανθρωπος  ;D

Γλυτωνω και τα λεφτα του ψυχιατρου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχει τυχει ποτε να παιξετε με την κιθαρα σας και να αναρωτηθειτε γιατι ακουγεται τοσο χαλια, ενω με το ιδιο ακριβως setup, στον ιδιο χωρο, την προηγουμενη μερα ακουγοταν μια χαρα;

 

Μου ετυχε παλι χθες το βραδυ (ευτυχως συμβαινει σπανια)... Για καποιο λογο ακουγοταν πολυ μουντη, χωρις να εχω αλλαξει απολυτως τιποτα απο την προηγουμενη μερα.

 

Υπαρχει περιπτωση να φταινε εξωτερικοι παραγοντες, οπως π.χ. ο καιρος (υγρασια) ή η κουραση; Ή μηπως ειναι ολα στο μυαλο μου;

 

Να σημειωσω πως επαιζα με ακουστικα, μεσω του guitar rig.

Παρατηρησες `η καλυτερα θυμασε εαν η μερα σου ηταν πιο θορυβωδης ,σε σχεση με αλλες?

Πιστευω πως εχει να κανει με το ποσο ταλαιπωρουνται τα αυτια απο θορυβους στο περιβαλον μας,το ποσοστο των db και οι συχνοτητες που δεχετε το τυμπανο.Μη μασας σε ολους συμβαινει αυτο ,φυσιολογικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησες `η καλυτερα θυμασε εαν η μερα σου ηταν πιο θορυβωδης ,σε σχεση με αλλες?

Πιστευω πως εχει να κανει με το ποσο ταλαιπωρουνται τα αυτια απο θορυβους στο περιβαλον μας,το ποσοστο των db και οι συχνοτητες που δεχετε το τυμπανο.Μη μασας σε ολους συμβαινει αυτο ,φυσιολογικα. 

 

Μπα, μια χαρα ησυχη μερα ηταν. Μαλιστα δεν πηγα γραφειο χτες, εκατσα σπιτι ολη μερα και δεν ακουγα καν δυνατα μουσικη.

 

Σκεφτηκα μηπως φταινε τα ακουστικα, αλλα αποκλειεται. Ειναι αθανατα (σκυλια τα sony, τα εχω απο το '95).

 

Αλλα ισως φταει οτι ημουν αρκετα κουρασμενος. Το σημαντικο ειναι να μην εχει παθει κατι η κιθαρα (ή τ' αυτια μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικο ειναι να μην εχει παθει κατι η κιθαρα (ή τ' αυτια μου).

Μην παει εκει το μυαλο σου  8) . Μηπως πας για κρυωματακι? :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εχω παθει πολλες φορες και πιστευω οτι ειναι ψυχολογικο αλλα σε λαμπατους ενισχυτες πιστευω δεν ειναι μονο ψυχολογια.ειναι και υγρασια καιρος τασεις ρευματος ασταθειες κλπ

 

σωστόστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα σε λαμπατους ενισχυτες πιστευω δεν ειναι μονο ψυχολογια.ειναι και υγρασια καιρος τασεις ρευματος ασταθειες κλπ

 

Ναι καμιά φορά με τα χρόνια αναπτύσουν ρευματοειδή αρθρίτιδα ,οπότε Μαρμελάκι ,κλείσε ένα ραντεβού να πας το παππού για ένα τσεκάπ  ;D ;D ;D

 

Σε όλους συμβαίνει να μην είναι η μέρα μας  ;) τώρα για λαμπάτους παππούδες ,δεν ξέρω

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παει εκει το μυαλο σου  8) . Μηπως πας για κρυωματακι? :)

 

 

Μπα, αισθανομαι υπεροχα  ;)

(αν εξαιρεσω τον πονοκεφαλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχει τυχει ποτε να παιξετε με την κιθαρα σας και να αναρωτηθειτε γιατι ακουγεται τοσο χαλια, ενω με το ιδιο ακριβως setup, στον ιδιο χωρο, την προηγουμενη μερα ακουγοταν μια χαρα;

Καθε δεύτερη μέρα. Χωρίς υπερβολή.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που θα πιάσω το gt-8 προσπαθώντας να φτιάξω ένα νέο patch.

 

Παλεύω μέχρι που λέω "εδώ είμαστε". Παίζω και τρελλαίνομαι.

Την άλλη μέρα μου φαίνεται χάλια ο ήχος και διαγράφω το patch.

Κι όλα πάλι από την αρχή.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου