Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT-5 vs EVH 5150III


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν πιστευω οτι ειναι θεμα intonation ακουγεται πολυ υπο η κιθαρα.στα αλλα "battle" που ειχες κανει  φαινοταν ο ηχος.τωρα υποβοσκει.

θεωρω,προσωπικα μπορει και λαθος,οτι η διαφορα φαινεται σε ηχογραφηση αλλιως δεν θα ειχε ουσια να πεις οτι πηρα καλυτερο ενισχυτη γιατι υποτιθεται το μεγαλυτερο μερος που πληρωνεις σε ολα τα οργανα-εξοπλισμο ειναι η οποιτητα-χαρακτηριστικοτητα του ηχου του,το ξερω διαφερει η ηχογραφηση απο το live αλλα οχι και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη γκρινια...

 

Ο evh ειναι ακριβως απο πισω μου... 1080 p το βιντεο ... Μεγαλωσε τον evh και θα τον δεις... Ο blackstar μου δοθηκε δανεικος και ηταν δυσκολο να τον κρατησω τοσο καιρο ωστενα κανω και το βιντεο...

 

Οχι, δεν ηταν γκρινια, προς θεου. Απλα σχολιασα οτι ειδα και ακουσα.

Οσο για τον evh, εχεις απολυτο δικιο, δεν προσεξα οτι ηταν πισω σου.

 

Για να σχολιασω τους ηχους των ενισχυτων, ο evh εχει πιο γεματο ηχο, αλλα και ο ht-5 στεκεται πολυ καλα. Βεβαια, ισως αυτο δεν λεει πολλα - τουναντιον, ισως δεν ειναι και τοσο θετικο για τον evh...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν ηταν γκρινια, προς θεου. Απλα σχολιασα οτι ειδα και ακουσα.

Οσο για τον evh, εχεις απολυτο δικιο, δεν προσεξα οτι ηταν πισω σου.

 

Για να σχολιασω τους ηχους των ενισχυτων, ο evh εχει πιο γεματο ηχο, αλλα και ο ht-5 στεκεται πολυ καλα. Βεβαια, ισως αυτο δεν λεει πολλα - τουναντιον, ισως δεν ειναι και τοσο θετικο για τον evh...

 

Aυτο ακριβως θελω να τονισω με τα τεστ μου... Περαν του να ακουσει καποιος σε γενικες γραμμες πιο το ηχοχρωμα του καθε ενισχυτη , να δει αναλογα με τις αναγκες του τι του χρειαζεται... Αν ας πουμε καποιος παιζει σπιτι αλλα θελει να ηχογραφει , καταλαβαινει οτι δεν χρειαζεται dual rectifier για να κανει την δουλεια του... Καλλιστα και με εναν μικρο ενιχυτη κανει μια χαρα την δουλεια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακριβως θελω να τονισω με τα τεστ μου... Περαν του να ακουσει καποιος σε γενικες γραμμες πιο το ηχοχρωμα του καθε ενισχυτη , να δει αναλογα με τις αναγκες του τι του χρειαζεται... Αν ας πουμε καποιος παιζει σπιτι αλλα θελει να ηχογραφει , καταλαβαινει οτι δεν χρειαζεται dual rectifier για να κανει την δουλεια του... Καλλιστα και με εναν μικρο ενιχυτη κανει μια χαρα την δουλεια του...

 

Ισχυει - κι εγω τον ht-5 πηρα γι αυτον ακριβως τον λογο. Νομιζω για τα λεφτα του ειναι ιδανικος για ηχογραφησεις στο σπιτι.

Για πιο εξω ομως... δεν κανει ουτε για προβα! Ακομα και μεσα απο καμπινα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει - κι εγω τον ht-5 πηρα γι αυτον ακριβως τον λογο. Νομιζω για τα λεφτα του ειναι ιδανικος για ηχογραφησεις στο σπιτι.

Για πιο εξω ομως... δεν κανει ουτε για προβα! Ακομα και μεσα απο καμπινα....

 

Παντως μια που το θυμηθηκα , σχετικα με το πρωτο λεπτο που λες , ειναι μια εισαγωγη που εφτιαξα εγω μονος μου με το yamaha πληκτρακι μου και ηθελα να το παρουσιασω και αυτο... Δεν ηταν καθολου ευκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 5153 ειναι πολυ ανωτερος...

Πιο γεματος στις νοτες...

Δε βοηθαει το "σεταρισμα" γενικοτερα για ν'ακουστει η διαφορα στο κλιπ αλλα αν ακουσετε με προσοχη υπαρχει...

Απο τον ΗΤ5 λειπει η διαυγεια...

Κατι που πετυχαινει ενας bright ενισχυτης οπως ο 5153...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μια που το θυμηθηκα , σχετικα με το πρωτο λεπτο που λες , ειναι μια εισαγωγη που εφτιαξα εγω μονος μου με το yamaha πληκτρακι μου και ηθελα να το παρουσιασω και αυτο... Δεν ηταν καθολου ευκολο...

 

Ελα ελα, σορρυ... δεν ηθελα να σε αποπαρω με το σχολιο μου (ειδα εβαλες και skip link). Απλα ημουν ειλικρινης :)

Και μπραβο σου για την εισαγωγη, καμια αντιρρηση ως προς την μουσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ελα, σορρυ... δεν ηθελα να σε αποπαρω με το σχολιο μου (ειδα εβαλες και skip link). Απλα ημουν ειλικρινης :)

Και μπραβο σου για την εισαγωγη, καμια αντιρρηση ως προς την μουσικη.

 

Να εισαι καλα ρε συ... Γενικα ειμαι ανοιχτος σε προτασεις και υποδειξεις παντως... Απλως οχι γκρινια ξερεις... 8) 8)

 

Οτι αλλο εντοπιζεται ολοι σας απο λαθη και σωστα , καλοδεχουμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δοκιμασα το sm57 χτες,θα ελεγα οτι ειναι μεσσαιοπριμο και με μπολικο ατακ μικροφωνο..ολα αυτα σε ενα g12h30..το ν30 σου δε βγαζει αυτα που θα επρεπε..αυτα που θα περιμενα εγω τουλαχιστον..εγω παλευα να το κανω λιγοτερο πριμαριστο..δες ρε αρη τη θεση του μικροφωνου..βαλτο λιγο πιο κοντα στο κεντρο..ειναι πολυ ''μπερδεμενο'' το αποτελεσμα..τα εχουμε πει και για την iso αλλα επετρεψε μου να γινω κουραστικος..σιγουρα ξερεις πολλα περισσοτερα απο μενα στις ηχογραφησεις αλλα δες τη θεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Αφου το τρακ ηταν Desert Rain επρεπε να το ακουσω ολο :P

Μου φανηκε αρκετα καλυτερος EVH αλλα εχω την αισθηση οτι ηταν και πιο καλορυθμισμενος, εννοω πιο προσεγμενος ο ηχος.

 

Μπορει να κανω και λαθος!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου