Προς το περιεχόμενο

Καμπίνα.. 1 Orange vs 2 Harley Benton


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χέρεται. Έχω αποφασίσει να πάρω τον Orange TH30 30 watt λάμπα.

Τι θα πρποτιμούσατε εσείς και γιατί; Καμπίνα μονή orange με 1 celestion 12ρι v30 vintage, ή την διπλή harley benton με τα ίδια ηχεία(εις διπλούν);;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λιγο καιρο πηρα την harley benton με τα 2 vintage 30.σε οχι και πολυ μεγαλη ενταση ετριζε και αφου τσεκαρα οτι τα μεγαφωνα ηταν οκ διαβασα και στο ιντερνετ οτι εχουν αυτο το προβλημα.

 

την στελνω λοιπον πισω στον thomann τους εξηγω τι εγινε και μου ειπαν να την στειλω πισω με δωρεαν μεταφορικα εννοειται και οτι θα στειλουν αυτοι αλλη.

μου ερχεται παλι μια ολοκαινουρια και παλι ετριζε ολη μεγαλη ενταση.την εστειλα πισω και μου εδωσαν τα λεφτα...

 

αποψη μου μακρυα απο αυτες τις καμπινες ειναι οτι χειροτερο εχω παιξει ever...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν υπάρχει δυνατοτητα πρόσβασης μέσα στην καμπίνα, δεν είναι και πολύ δύσκολο να γίνουν μικρο-μόντες για να αυξηθεί η σταθερότητα και να εξαφανιστούν τα τριξίματα. Δεν είναι δα και κανά θαύμα της μηχανικής, ένα ξύλινο κουτί είναι. Αυτό ΙΜΗΟ είναι ένας λόγος παραπάνω για να μην αγοράσει κανείς ακριβή καμπίνα. Αν δεν υπάρχει όμως πρόσβαση, προσωπικά δεν θα την αγόραζα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός, η harley benton δεν έχει αφαιρούμενο πίσω πανελ αλλά και πάλι οι τρύπες

των μεγαφώνων μπροστά και των χειρολαβών στα πλαινά σου δίνουν τη δυνατότητα να

κάνεις ότι θέλεις. Μερικές ξύλινες ράβδοι τετράγωνης διατομής στις γωνίες, δυνατή κολλα

και καμιά ωρίτσα δουλειά θα την κάνουν πολύ πιο στιβαρή αν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου