Προς το περιεχόμενο

AMALGAMA-moma (νεο κομματι) σχολια-παρατηρησεις παρακαλω


AL PACINO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια πολλα σε ολους!

Το "moma" ειναι ενα κομματι που πηγαζει απο την Βουλγαρικη παραδοση.

Οι στιχοι ειναι στα Βουλγαρικα.Η συνθεση και η ενορχηστρωση βεβαια ειναι δικη μας.

Ειναι μεγαλο και το συμπιεσα αρκετα για να το ανεβασω...

Καλη ακροαση και περιμενω σχολια!

MOMA_HARTZ.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν και το ακουσα πολλες φορες στο αμαξι  ;D , πολυ καλη δουλεια, συνεχιστε ετσι!!

Θελω να το ακουσω με τον καινουργιο drummer!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που πέρασε απαρατήρητο. Κ εγώ τώρα το είδα...!

Παρομοίως, εξαιρετικό κομμάτι, τι να πώ. Παιδιά αυτό που κάνετε σ' εμένα αρέσει πάρα πολύ.

Και δομικά και εκτελεστικά μ' ενθουσίασε. Α! και από ήχο.

 

Υ.Γ. Από βουλγάρικο ροκ δεν έχω ακούσει πλην των ΦCB που όμως είναι jazz-rock μπάντα. (Μάλιστα στη Σουηδία ένας ιδιοκτήτης δισκάδικου - εκ Βουλγαρίας ορμώμενος - έπαιζε πλήκτρα μαζί τους και όταν είπα ότι τους ξέρω, παραλίγο να με φιλήσει :o). Αν έχεις να προτείνεις βουλγάρικα άλμπουμ της χρυσής εποχής του Prog παρακαλώ ενημέρωσε μας.

Πάντως αυτό που άκουσα μου έφερε στο νου μια ρουμάνικη μπάντα τους Phoenix, που θα σου πρότεινα να τους ακούσεις, αν και αφού ασχολείσαι με τη βαλκανική μουσική μάλλον θα τους ξέρεις.

Για μια ακόμη φορά, μπράβο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το ακουσα πολλες φορες στο αμαξι  ;D , πολυ καλη δουλεια, συνεχιστε ετσι!!

Θελω να το ακουσω με τον καινουργιο drummer!!!

OK θα το ανεβασω συντομα με πιο ''ανεβασμενα drums"και νεο drummer!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μπω σε λεπτομερειες.

Αυτο που κανετε ειναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ και...αυτο ειναι πολυ σπανιο στις μερες μας!

Συγχαρητηρια και καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ρουμάνικη μπάντα τους Phoenix,

 

πολύ καλό group ειδικά όταν ανακάτευαν την παραδοσιακή  μουσική τους,

ψάξτε να ακούσετε αυτά: το  Cei ce ne-au dat nume,του ‘72  και το Mugur de fluier του ’74 άλλα και  το live του ’92  Symphoenix - Timisoara ( τα πρώιμα τους δεν λένε και πολλά  χαζό pop παίζαν )

 

Ειχα τη τιμή να τους  δω ζωντανά  3 φορές  στα ’90 και  να γνωρίσω τον Josef Kappl, τον μπασίστα του group που  μου εξιστορούσε δρώμενα και κατάστασης απο τα δύσκολα χρόνια της δικτατορίας του Ceausescu, αλλά και με ποιόν τρόπο  ο Nicu Covaci frontman της μπάντας,  κατάφερε κρύβοντας τους μέσα σε μουσικό εξοπλισμό  :o(σε κατι παλιό  ηχεία)  να τους φυγάδευση απο την χωρά τους.

 

Ψάξτε τους  αξίζει τον κόπο  8)

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK θα το ανεβασω συντομα με πιο ''ανεβασμενα drums"και νεο drummer!

 

Τον φάγατε τον άνθρωπο! Δεν είναι ο Trilok Gurtu (και ποιος είναι τελικά...) αλλά μια χαρά παίζει. Ο ήχος των τυμπάνων είναι που τον αδικεί.

Τέλος πάντων, το κομμάτι είναι εξαιρετικό και η κοπελιά έχει πολύ καλή φωνή, με όμορφη χροιά, ειδικά για το συγκεκριμένο στυλ.

Έχω την αίσθηση ότι σύντομα θα σας ακούμε από τα ραδιόφωνα! 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου