Προς το περιεχόμενο

Έμμονο Γκρίζο - HIVE


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ολοκαίνουργιο κομμάτι μας, το πρώτο με αγγλικό στίχο, που πιθανότατα θα ανήκει στην επόμενη δουλειά μας.

Αφορμή για τον ξένο στίχο έδωσε η συμμετοχή μας στον διαγωνισμό Hard Rock Rising 2013, οπότε αν γουστάρετε το κομμάτι, δείξτε και την προτίμησή εκεί αν θέλετε. ;)

 

https://www.facebook.com/hardrockcafeathens?sk=app_205164529573076&app_data=eyJhcnRpc3RfaWQiOiIyMjY4NDAxIn0=

 

Πέρα από αυτό, όπως πάντα οι παρατηρήσεις σας μας βοηθάνε πολύ, όπως φυσικά και μας ευχαριστεί μια απλή ακρόαση και ένα σχόλιο για την καλλιτεχνική αλλά και ..τεχνική μας απόδοση :) ;D

 

Stay Rock and hope you enjoy!!!!

EmmonoGrizo_Hive.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αφορμή για τον ξένο στίχο έδωσε η συμμετοχή μας στον διαγωνισμό Hard Rock Rising 2013, οπότε αν γουστάρετε το κομμάτι, δείξτε και την προτίμησή εκεί αν θέλετε. ;)

λοιπόν,

 

Ξεκινάω με αυτό...

 

Γενικά είμαι κατά του κερατά σε popularity contests... Μου φαίνεται βλακεία και συνήθως δε γουστάρω να μπαίνει κάποιος που δε ξέρω και να μου ζητάει τη ψήφο μου! Μάλιστα μία τύπισα απο τον Καναδά στο Facebook μου έστειλε μήνυμα για να την ψηφίσω για pin-up girl of the month... Και είναι μουσικός... Αλλά και κακάσχημη ρε παιδιά... Δε φαινόταν.

 

Εδώ τα πράγματα είναι διαφορετικά:

 

1. Σε ξέρουμε και ξέρουμε και τη μπάντα σας.

2. Το κομμάτι είναι πολύ καλό.

3. Δε ζητάς έτσι απλά την ψήφο μας και δεν είσαι εδώ για την ψήφο μας. Μας λες αν γουστάρουμε, κλπ... Που είναι fine.. Άσε που είσαι full μέλος! ;)

 

Έτσι λοιπόν, προσπαθώ ώρα τώρα να ψηφίσω και δε παίρνει την ψήφο μου... Μάλλον θέλει Like... Θα το κάνω κι αυτό...

 

για το κομμάτι δεν έχω τεχνικά αφού ακούω από laptop, αλλά μουσικά είναι παραπάνω από μια χαρά. Είναι πιο πολύπλοκο από άλλα σας κομμάτια που έχω ακούσει, και μου αρέσει μια χαρά αυτό... (είμαι που είμαι εγώ...). Τα Αγγλικά σας πάνε μια χαρά, επίσης!

 

Μπράβο ρε παιδιά... μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε Haryy!

Μου άρεσε πάρα πολύ το κομμάτι σας! Πολύ ενέργεια, πολύ δυνατά φωνητικά!

 

Σας εύχομαι καλή επιτυχία στο διαγωνισμό!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nikolas

Καταλαβαίνω την απέχθειά σου για τους διάφορους διαγωνισμούς...αλλά στην προκειμένη περίπτωση, η (μικρή) πιθανότητα να παίξω Λονδίνο μπροστά σε εκατοντάδες χιλιάδες κόσμο, δεν με αφήνει ..ασυγκίνητο. Από την άλλη, το συγκεκριμένο thread υπάρχει περισσότερο για να πάρω feedback από εσάς και λιγότερο για την ψηφοφορία. Την αναφέρω ως... by-product!  ;D

Σε ευχαριστώ για το feedback και ναι, το κομμάτι είναι κάπως περισσότερο "prog", αλλά νομίζω ότι το σώζει το ρεφρέν. ;D

 

Thanks again!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε Haryy!

Μου άρεσε πάρα πολύ το κομμάτι σας! Πολύ ενέργεια, πολύ δυνατά φωνητικά!

 

Σας εύχομαι καλή επιτυχία στο διαγωνισμό!  :)

 

Nα 'σαι καλά φίλε geodimitri...ευχαριστούμε για τις ευχές και τα compliments!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@Nikolas

Καταλαβαίνω την απέχθειά σου για τους διάφορους διαγωνισμούς...αλλά στην προκειμένη περίπτωση, η (μικρή) πιθανότητα να παίξω Λονδίνο μπροστά σε εκατοντάδες χιλιάδες κόσμο, δεν με αφήνει ..ασυγκίνητο. Από την άλλη, το συγκεκριμένο thread υπάρχει περισσότερο για να πάρω feedback από εσάς και λιγότερο για την ψηφοφορία. Την αναφέρω ως... by-product!  ;D

Σε ευχαριστώ για το feedback και ναι, το κομμάτι είναι κάπως περισσότερο "prog", αλλά νομίζω ότι το σώζει το ρεφρέν. ;D

 

Thanks again!

 

Ελπίζω να κατάλαβες ότι δε με πειράζει στη δική σας περίπτωση, έτσι; ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου αρέσει πολύ αυτή η contemporary rock.

 

Πρέπει να στο έχω ξαναπεί, αλλά στο ξανελέω.

 

Αυτό που μου αρέσει είναι ότι δεν "πλατειάζετε" με guitar solos, μενετέ σε riffs , πλήρως εναρμονιζόμενοι με τη σύγχρονη εμπορική σκηνή, η οποία όπως είπα μου αρέσει.  

 

 

Well Done!

Good luck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να κατάλαβες ότι δε με πειράζει στη δική σας περίπτωση, έτσι; ;)

 

Βέβαια, το είπες πολύ καθαρά, δεν σε παρεξήγησα!!

 

Μου αρέσει πολύ αυτή η contemporary rock.

 

Πρέπει να στο έχω ξαναπεί, αλλά στο ξανελέω.

 

Αυτό που μου αρέσει είναι ότι δεν "πλατειάζετε" με guitar solos, μενετέ σε riffs , πλήρως εναρμονιζόμενοι με τη σύγχρονη εμπορική σκηνή, η οποία όπως είπα μου αρέσει. 

 

 

Well Done!

Good luck.

 

Λάκη, από τη μία μου αρέσει που μας βάζεις στο εμπορικό "ρεύμα", αλλά από την άλλη με ξενίζει κιόλας γιατί δύσκολα βρίσκω κάτι στο λεγόμενο εμπορικό ροκ ραδιόφωνο που να μου αρέσει, πόσο κιόλας να δεθώ και μαζί του.

Αλλά με τα κομμάτια μας σίγουρα δένομαι γιατί είμαι πολύ δύσκολος στην δημιουργία τους, από την άποψη πως θέλω να μου αρέσουν και μετά από πολλά χρόνια και εκατοντάδες ώρες ακρόασης, έτσι προσπαθώ (και όλοι μας) να τα ενορχηστρώνουμε έτσι ώστε να κρατάμε εμείς οι ίδιοι το ενδιαφέρον μας για αυτά ως ακροατές. Αλλά δεν βρίσκω κάτι κοινό με το εμπορικό ραδιόφωνο, ίσως μου διαφεύγει αυτή η οπτική γωνιά!

Eυχαριστώ για την ακρόαση και τον κόπο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αλλά δεν βρίσκω κάτι κοινό με το εμπορικό ραδιόφωνο, ίσως μου διαφεύγει αυτή η οπτική γωνιά!

 

Με παρεξήγησες  ;D ;D ;D

Όταν λέω σύγχρονο εμπορικό rock, δεν εννοώ  (μόνο) ραδιόφωνο και σίγουρα όχι το Ελληνικό.  ;D ;D

Εκτός αν μιλάμε για το ΚΡΟQ...στην California . ;)

 

Εννοώ κάτι ανέμεσα....ας πούμε σε Jane's Addiction μέχρι και το Apocalyptic Love του Slash.

 

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAAAAAAAA :D ;D ;D Kάτι έχω σήμερα και βλέπω παντού εχθρούς!!!! χαχαχαχα. Κάτι σαν ιλαρά με γεροντίαση μου κάνει! ::) ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου