Προς το περιεχόμενο

Έμμονο Γκρίζο - HIVE


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

AAAAAAAAA :D ;D ;D Kάτι έχω σήμερα και βλέπω παντού εχθρούς!!!! χαχαχαχα. Κάτι σαν ιλαρά με γεροντίαση μου κάνει! ::) ;D ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα. Και γω το παθαίνω αυτό τώρα τελευταία.

Λες να ναι η ηλικία;;;

 

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαστε σε ένα στυλ μουσικής το οποίο δεν παρακολουθώ καθότι δεν πολυσυμπαθώ ,θα μου πεις και τότε τι γράφεις ? ;D ;D ;D

Συνήθως το κάνω ,όταν βλέπω κάτι αξιόλογο ανεξαρτήτως προσωπικού γούστου, . Όπως και να το κάνουμε το τραγούδι είναι καλογραμμένο συνθετικά και εκτελεστικά ,ο τραγουδιστής έχει υπέροχη φωνή για το είδος-΄ασχετα αν εμένα για τα δικά μου πρότζεκτ δε μου κάνει ;D ;D ;D και γενικά η μπάντα δείχνει ότι φυσάει .Νομίζω είχα εκφραστεί με θαυμασμό και για τη διασκευή σας στο τραγούδι των Νιρβάνα .

Ο γεροπαραλυμένος με ιλαρά Λάκης με βρίσκει σύμφωνο στα περί ηχητικού ήφους της μπάντας .

Κιπ γκοίνγκ και ουχί μπόινγκ :D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από αυτό, όπως πάντα οι παρατηρήσεις σας μας βοηθάνε πολύ, όπως φυσικά και μας ευχαριστεί μια απλή ακρόαση και ένα σχόλιο για την καλλιτεχνική αλλά και ..τεχνική μας απόδοση :) ;D

 

Stay Rock and hope you enjoy!!!!

Λοιπόν το κομμάτι το άκουσα αρκετές φορές και ΓΑ..ΕΙ! 

Τώρα αφού ζητάς σχόλια, έχω  να πω τα εξής και άμα θες τα γράφεις...

1)Μόνο αγγλικά από εδώ και πέρα!! ;D

2)στην εισαγωγή (γενικά στα "κουπλέ") αν και σε στέρεο ακούγεται ξεκάθαρα η φωνή

σε μόνο μπερδεύονται οι συχνότητες και είναι δύσκολο να καταλάβεις τα λόγια

3)τα ριφάκια που είναι χωρίς φωνητικά (μετά το ρεφρέν)νομίζω θέλουν λίγο παραπάνω βαρβατίλα ....

4) προσωπικό γούστο καθαρά : λιγάκι reverb στην αρχή στην κιθάρα για λίγη ατμόσφαιρα . 

καλή τύχη  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα. Και γω το παθαίνω αυτό τώρα τελευταία.

Λες να ναι η ηλικία;;;

 

 

;D ;D ;D

 

Oh, yes!! Προσπάθησε να σε ..αγνοείς!  ;D ;D ;D

 

Είσαστε σε ένα στυλ μουσικής το οποίο δεν παρακολουθώ καθότι δεν πολυσυμπαθώ ,θα μου πεις και τότε τι γράφεις ? ;D ;D ;D

Συνήθως το κάνω ,όταν βλέπω κάτι αξιόλογο ανεξαρτήτως προσωπικού γούστου, . Όπως και να το κάνουμε το τραγούδι είναι καλογραμμένο συνθετικά και εκτελεστικά ,ο τραγουδιστής έχει υπέροχη φωνή για το είδος-΄ασχετα αν εμένα για τα δικά μου πρότζεκτ δε μου κάνει ;D ;D ;D και γενικά η μπάντα δείχνει ότι φυσάει .Νομίζω είχα εκφραστεί με θαυμασμό και για τη διασκευή σας στο τραγούδι των Νιρβάνα .

Ο γεροπαραλυμένος με ιλαρά Λάκης με βρίσκει σύμφωνο στα περί ηχητικού ήφους της μπάντας .

Κιπ γκοίνγκ και ουχί μπόινγκ :D

 

Αφού δεν γουστάρεις το είδος, η προτίμησή σου σε αυτό που κάνουμε έχει διπλή αξία για μας! ;)

 

 

Λοιπόν το κομμάτι το άκουσα αρκετές φορές και ΓΑ..ΕΙ! 

Τώρα αφού ζητάς σχόλια, έχω  να πω τα εξής και άμα θες τα γράφεις...

1)Μόνο αγγλικά από εδώ και πέρα!! ;D

2)στην εισαγωγή (γενικά στα "κουπλέ") αν και σε στέρεο ακούγεται ξεκάθαρα η φωνή

σε μόνο μπερδεύονται οι συχνότητες και είναι δύσκολο να καταλάβεις τα λόγια

3)τα ριφάκια που είναι χωρίς φωνητικά (μετά το ρεφρέν)νομίζω θέλουν λίγο παραπάνω βαρβατίλα ....

4) προσωπικό γούστο καθαρά : λιγάκι reverb στην αρχή στην κιθάρα για λίγη ατμόσφαιρα . 

καλή τύχη  ;)

 

 

 

1)Από τη στιγμή που εμφανίσαμε το κομμάτι, μας λένε συνεχώς να το γυρίσουμε στο ..αγγλικό :D. Το θέμα είναι πως ο Μπάμπης εκφράζεται καλύτερα στα ελληνικά και λέει αυτό που θέλει με τον δικό του ιδιαίτερο και "ποιητικό" τρόπο, οπότε, αν και η μητρική γλώσσα της ροκ μουσικής είναι τα αγγλικά και της ταιριάζουν καλύτερα, είμαστε λίγο μπερδεμένοι με το θέμα (ελληνικός τίτλος γκρουπ με αγγλικό στίχο? :-\) Θα δούμε!

 

2) Πάλι καλά που τα καταλαβαίνεις και σε στέρεο! ;D ;D. Ο Μπάμπης συνηθίζει να γράφει μόνος του φωνητικά και μόλις άκουσα τα συγκεκριμένα (αμιξάριστα), στο κουπλέ ακουγόταν σαν μουρμουρητό. Δεν καταλάβαινα γρι αλλά μου άρεσε τόσο πολύ που , σε ένα βαθμό, τα κράτησα πολύ χαμηλά στη μίξη για να κρατήσω στα αυτιά μου αυτή την αίσθηση. Weird!

 

3) Σε νιώθω, αλλα θα μας ...ντεθιάριζε μετά το αποτέλεσμα! ;D ;D ;D

 

4) Σε ...ξανανιώθω και θα μπορούσε να είναι εξίσου καλό ή και καλύτερο. ;)

 

Thanks for the compliments!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα σχετικό videάκι από live για να δείτε και την real απόδοση! ;D

 

Καταπληκτική και η "real απόδοση"!

Και πάλι μπράβο παίδες!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου