Προς το περιεχόμενο

αγορα απο ebay - capital controls


yiannis p.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους! θελω να αγορασω μια rg550 tou 89 που βρηκα ευκαιρια αλλα δεν ξερω καθολου τι γινεται με το capital control και τις αγορεσ απο εξω

θελω να στειλω 500 ευρω και τα εχω σε μετρητα.μπορω να τα στειλω μεσω paypal δεν γινεται λογω capital control και αν δεν γινεται, υπαρχει καποιος αλλος τροπος αγορας απο εξω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων και σρυ για το ¨ψιλοακυρο ¨ θεμα :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απ'όσο γνωρίζω το paypal μας έχει ακόμα στη μαύρη λίστα. Η εναλλακτική είναι να μεταφέρεις τα χρήματα στον λογαριασμό του πωλητή, αλλά πλέον μιλάμε για "εξωτερική" διαδικασία και δεν ξέρω κατά πόσον θα εμπιστευόμουν αυτή την οδό, ασχέτως απ'το feedback του πωλητή. Δεδομένου ότι δεν έχεις το δίχτυ ασφαλείας του paypal, καθώς και του e-bay (λογικά).

 

Νομίζω υπάρχουν κάτι κόλπα τύπου μεταφορά από άλλο λογαριασμό στον λογαριασμό απ'τον οποίο τραβάει το paypal ή κάτι τέτοιο αλλά δεν γνωρίζω περαιτέρω ούτε το'χω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε,εμενα χθες το PP δουλεψε και μαλισα στο ebay και με αμερικανο πωλητη ,προχθες παλι οχι....ετσι ειναι η ζωη του Ελληνα σημερα: γεματη ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ και ΑΠΡΟΟΠΤΑ οχι σαν τους ξενερωτους τους Ευρωπαίους που ξερουν καθε μερα τι ακριβως θα τους ξημερωσει...αυτοι δεν κΣερουν να ζησουν ρεεεεεεε  ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητας να σου βαλει κάποιος άλλος τα 500 στο balance σου ή τα βάζεις ο ιδιος αλλά απο άλλο mail.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.ευχαριστω παιδια...και κατι τελευταιο,αν τελικα δουλεψει,υπαρχει καποιο οριο στο ποσα χρηματα βαζω και μπορω να στειλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ΡΡ ειναι συνδεδεμενο με πιστωτικη καρτα εχει το οριο της πιστωτικης καρτας και το καθημερινο διατραπεζικο οριο,αν ειναι συνδεδεμενο με τραπεζικο λογ-μο 500 το μηνα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 500αρι μαχ ισχυει και στην περιπτωση μεταφορας χρηματων απο τραπεζα σε τραπεζα εξωτερικου(λογαριασμο πωλητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά ένα σχόλιο. Μπορεί τα πράγματα να μην ισχύουν για μένα αλλά μόλις έβαλα από τον ελληνικό λογαριασμό μου στην alpha σε αγγλικό λογαριασμό 600 ευρώ (και μπήκαν. Το είδα τώρα) και έχω κανονίσει νά μπουν άλλα 600 αύριο.

 

Το ίδιο έκανα και τον Δεκέμβριο.

 

Τι παίζει ακριβώς; είναι επειδή είμαι κατοίκους εξωτερικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου