Προς το περιεχόμενο

αγορα απο ebay - capital controls


yiannis p.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι επειδή είμαι κατοίκους εξωτερικού;

 

Ναι οι κατοικοι του πολιτισμενου δυτικου κοσμου εξαιρουνται των cc.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ναι οι κατοικοι του πολιτισμενου δυτικου κοσμου εξαιρουνται των cc.

Το φαντάστηκα...

 

Αλλά πώς στο Δία το ξέρει το Ελληνικό κράτος; Δηλαδή ΤΟΣΟ γρήγορα ενημερώθηκαν όλοι; Μου φαίνεται απίστευτο. Άσε που δεν έχω μπει, ακόμη, στο ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού...

 

Πάντως όταν δοκίμασα για 1200 με τη μία, δε με άφησε, οπότε πήγα σε 600+600. Υπάρχουν κάποια όρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που δεν έχω μπει, ακόμη, στο ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού...

 

Ελαφρώς εκτός θέματος, αλλά μην το αφήσεις αυτό Νικόλα, άλλαξε το όσο το δυνατόν πιό γρήγορα. Είναι από τα πρώτα πράγματα που έκανα, και δεν το μετάνοιωσα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ελαφρώς εκτός θέματος, αλλά μην το αφήσεις αυτό Νικόλα, άλλαξε το όσο το δυνατόν πιό γρήγορα. Είναι από τα πρώτα πράγματα που έκανα, και δεν το μετάνοιωσα.

έχει δρομολογηθεί από τον λογιστή μου. Μη φοβάσαι! :)

 

Δεν θα το αφήσω. Δε τρελάθηκα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 ανα μηνα στελνουμε εξω.Βαλτα μεσω ebanking αν κατεχεις κλειδαριθμο ευχερο δικο σου ή αλλου  και φυσικα τα στοιχεια του πωλητη.Αυτες τις μερες ειναι απιστευτα χρονοβορα διαδικασια οι πληρωμες σε εξωτερικο απο πολλες αποψεις και με οποιοδηποτε τροπο διαλεξεις να πληρωσεις.Οργανωσου καλα και υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια λυση που εφαρμοσε ο αδερφος μου με ΑΠΟΛΥΤΗ επιτυχια ειναι αυτη εδω η προπληρωμενη

https://www.moneysafecard.com/

 

την οποια συνεδεσε στο paypal και εχει φερει 4-5 Xiomi phones απο 200-300 ευρω το ενα.

γιαυτον τα παιδια του και φιλους του. εχει λιγο ακριβη προμηθεια. ανμ θυμαμαι καλα 2% αν βαλεις τα χρηματα στο δικο τους γραφειο (καπου στη Γλυφαδα) και 4%!! αν τα βαλεις απο προπληρωμενη περιπτερου (νομιζω πρεπει να το σπασεις σε καρτες των 50 η 100 το οποιο ειναι μαλακια) . εγω στη αρχη ημουν επιφυλακτικος αλλα δουλεψε κανονικα χωρις κανενα μπλοκαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ! τι ειναι ποιο ασφαλες σα μεσο συναλλαγης.μεταφορα μεσω τραπεζας η paypal απo karta?

 

ασφαλη ειναι και τα δυο,το ΡΡ απλα (ειδικα αν αγορασεις απο ebay) σου εξασφαλιζει και τα λεφτα σου πισω αν ο πωλητης ειναι απατεωνας.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεύτερη σημείωση:

 

Άκυρο το 2ο 600αρι. Δεν πέρασε, την πρώτη φορά. Ξαναδοκιμάζω για να δω τι θα γίνει.

 

Τον προηγούμενο μήνα έβαλα 2 x 420 (το εβδομαδιαίο όριο)...

 

Αλλιώς θα δω αν μπορώ να τα βγάλω από ΑΤΜ της Αγγλίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις λογαριασμο και σε ΔΕΥΤΕΡΗ ή ΤΡΙΤΗ τραπεζα στην Ελλαδα μπορεις να στελνεις 500 μηνα απο ΚΑΘΕ λογαριασμο (οπως αλλωστε και να κανεις αναληψη 420 ευρω/εβδομαδα απο ΚΑΘΕ λογαριασμο) οποτε απλα μεταφερεις μεσω e banking λεφτα μεταξυ των λογαριασμων (βεβαια το εχουν παρει πρεφα οι τραπεζες και χρεωνουν 3 ευρω την ΥΠΟΔΟΧΗ του εμβασματος απο αλλη ελληνικη τραπεζα οποτε καθε μεταφορα μεσω e banking παει 4 ευρω (1 της τραπεζας που τα στελνει και 3 της τραπεζας που τα υποδεχεται)  και αλλο ενα για να βγει στο εξωτερικο 5!).

 

Απο το ΑΤΜ θα τα παρεις κανονικα δεν υπαρχει προβλημα λειτουργει οπως και στην Ελλαδα (φυσικα θα πληρωσεις τις αναλογες προμηθειες γυρω στα 2 με 4  ευρω).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου