Προς το περιεχόμενο

cubase sx 3 with mac


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον όχι στα τελευταία μηχανήματα...αλλά γιατί τέτοια ανωμαλία????

 

..εκτός εάν έχεις έτοιμα projects...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω σχεδον ετοιμα καποια κομματια για τον επόμενο δίσκο και χάλασε το laptop.Σκέφτομαι να πάρω ένα mac να βρώ την ησυχία μου.Κάπου είδα νομίζω ότι τρέχει το cubase sx3 σε mac.Απλά αν γίνετε να απαντα όποιος είναι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν γίνετε να απαντα όποιος είναι σίγουρος.

Τότε πάρε το Νάκα τηλέφωνο για να είσαι σίγουρος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω σχεδον ετοιμα καποια κομματια για τον επόμενο δίσκο και χάλασε το laptop.Σκέφτομαι να πάρω ένα mac να βρώ την ησυχία μου.Κάπου είδα νομίζω ότι τρέχει το cubase sx3 σε mac.Απλά αν γίνετε να απαντα όποιος είναι σίγουρος.

 

Aφου θες πραγματικα να βρεις την ησυχια σου τρεχα logic pro η express στο mac και καθαρισες.Ισως στη συγκεκριμενη φαση σε δυσκολεψει μιας και εχεις ετοιμα πραγματα αλλα σε βαθος χρονου θα σε βολεψει απιστευτα.Μπορεις βεβαια να κανεις και το αλλο....να εγκαταστησεις ενα partition windows στο mac προσωρινα και να βαλεις το sx3 οπως σε ενα κανονικο pc για να τελειωσεις τα project σου(Αν σε πιεζει και ο χρονος) και μετα σβηστο(αν θες παντα) και χωσε μεσα logic να τελειωνεις....ενα learning curve θα το συναντησεις βεβαια αλλα μπροστα στην σταθεροτητα και τα λοιπα πλεονεκτηματα ειναι σταγονα στον ωκεανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου θες πραγματικα να βρεις την ησυχια σου τρεχα logic pro η express στο mac και καθαρισες.

o χριστιανός είπε ότι έχει έτοιμα projects στο Cubase...άρα δεν καθάρισε

 

να εγκαταστησεις ενα partition windows στο mac προσωρινα και να βαλεις το sx3 οπως σε ενα κανονικο pc για να τελειωσεις τα project σου

τότε πάρε από την αρχή ένα άλλο pc και θα σου έρθει και φτηνότερα και θα είναι ένα περιβάλλον που γνωρίζεις...

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να τρέξω το cubase sx3 σε mac?

για να τελειώνουμε...εάν αγοράσεις G3, G4, G5 θα παίζει. Εάν αγοράσεις Intel, δεν θα παίζει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o χριστιανός είπε ότι έχει έτοιμα projects στο Cubase...άρα δεν καθάρισε

τότε πάρε από την αρχή ένα άλλο pc και θα σου έρθει και φτηνότερα και θα είναι ένα περιβάλλον που γνωρίζεις...

 

 

Ο ανθρωπος ειπε οτι θελει να βρει την ησυχια του...αυτο σημαινει οτι δεν θελει μονο για τα συγκεκριμενα project  αλλα και για το μελλον...αλλιως θα ξαναπαιρνε pc(αρα το φθηνοτερο εδω δεν κολλαει αμα παρει μια απο τα ιδια).Επομενως παιρνει το mac που θελει....κανει με ενα partition windows την δουλεια του τωρα να τελειωνει και μετα εντρυφει με την ησυχια του στο osx και στο logic και....βρισκει την ησυχια του οπως λεει ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος ειπε οτι θελει να βρει την ησυχια του...αυτο σημαινει οτι δεν θελει μονο για τα συγκεκριμενα project  αλλα και για το μελλον...

εάν έχεις μαντικές ικανότητες (γιατί πουθενά δεν είπε κάτι τέτοιο...) μου λές και τα νούμερα του lotto? ;D ;D

 

Έτσι κι αλλιώς νομίζω ότι του απάντησα...

για να τελειώνουμε...εάν αγοράσεις G3, G4, G5 θα παίζει. Εάν αγοράσεις Intel, δεν θα παίζει...

...εσύ τι λές? ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω σχεδον ετοιμα καποια κομματια για τον επόμενο δίσκο και χάλασε το laptop.Σκέφτομαι να πάρω ένα mac να βρώ την ησυχία μου.Κάπου είδα νομίζω ότι τρέχει το cubase sx3 σε mac.Απλά αν γίνετε να απαντα όποιος είναι σίγουρος.

 

Διαβασε ελληνικα ειναι....στο λεει ο μαντης καλχας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε ελληνικα ειναι....στο λεει ο μαντης καλχας...

Eπειδή όταν το παίζεις μάντης, πρέπει να είσαι και λίγο...δεν θα βρεί καμμία ησυχία, αλλά -μάλλον- τον μπελά του. Να το παίξω και εγώ λίγο μάντης...

Εάν ο φίλος μας χρησιμοποιεί Vsts για Pc...προφανώς ΚΑΝΕΝΑ δεν θα παίξει στο Mac...χρειάζεται ο original εγκαταστάτης (για Μac) για να ξαναμπούν...άρα το project του Cubase θα πάει στα σκουπίδια.

Εάν -λέμε- έχει τα οriginals και αγοράσει Intel...ΠΑΛΙ δεν θα παίζουν, ειδικά στο Lion που μας τελείωσε η ροζέττα...να συνεχίσω?....

Εάν πάλι δεν χρησιμοποιεί Vsts...αλλά απλά τα υπάρχοντα plugins του Cubase, πρέπει να αναβαθμίσει το Cubase στη version που χρειάζεται το Mac που θα αγοράσει...να συνεχίσω?

 

ελληνικά διαβάζω...απλά διαβάζω και πίσω από τις λέξεις ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου