Προς το περιεχόμενο

cubase sx 3 with mac


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη που σας κουράζω.Ενα τετραπύρινο pc με ένα g5 διπύρηνο σε ισχυ διαφέρουν πολύ?Μιλάω για το g5 γιατί οπως είπε και ο φίλτατος marathon το τρέχει το cubase sx3

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα τετραπύρινο pc με ένα g5 διπύρηνο σε ισχυ διαφέρουν πολύ?Μιλάω για το g5 γιατί οπως είπε και ο φίλτατος marathon το τρέχει το cubase sx3

Aυτή τη στιγμή, δεν θα σου πρότεινα G5...

1) Δεν είναι φτηνά (παρ όλο που είναι μηχανάρες)

http://www.systemgraph.gr/index.php?option=com_adsmanager&page=show_category&catid=2&text_search=&order=0&expand=0&Itemid=0

2) Εγώ το έχω (τούμπανο με διπλούς δίσκους, Ram..) όταν αλλάξαμε μηχανήματα από τη δουλεία...και πλέον έχω πρόβλημα! Επειδή έχει καταπληκτικό μουσικό software μέσα (που δεν υπάρχει πιθανότητα να αναβαθμίσω στα Intel) αλλά και ασύγκριτη σταθερότητα...θα το κρατήσω όσο με βγάλει. Από την άλλη -ας πούμε- το καινούργιο μου Ιpod δεν δουλεύει σε αυτό το μηχάνημα γιατί οι αναβαθμίσεις του Itunes έχουν ταβανιάσει

 

Σε Mac θα πάς ...όταν αποφασίσεις να αλλάξεις περιβάλλον

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία ρε φιλαρακο, αλλά θέλει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τη τριπλάσια μνήμη από αυτή που έρχεται το μηχάνημα...άρα έξτρα money...

 

Σαφως και θελει μνημη οπως και οτι μηχανημα χρησιμοποιησεις γιαυτη την δουλεια.Μηπως στο pc με ενα γιγα ram κανεις δουλεια για τετοιες περιπτωσεις? Ενα 4αρι το χρειαζεται καθε μηχανημα(μιλαμε παντα για καποιον με φορτωμενα project) οποτε δεν ειναι εξτρα χρηματα....ειναι τα απαραιτητα χρηματα.Οσο για το τριπλασια μνημη εισαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ υπερβολικος. Γιατι πολυ απλα η εγκατασταση των Windows γινεται natively με το bootcamp επομενως η ταχυτητα του θα ειναι οπως και ενος pc αντιστοιχων δυνατοτητων.

 

Το θεμα ομως με τον φιλο συμφωνα με αυτα που λεει ειναι οτι τελικα δεν θελει mac γιατι πολυ απλα δεν θελει να αλλαξει τιποτα απο οσα εκανε μεχρι τωρα.Γιαυτο και μονο θα ξαναπαει σε pc.Tα υπολοιπα δεν εχουν νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που σας κουράζω.Ενα τετραπύρινο pc με ένα g5 διπύρηνο σε ισχυ διαφέρουν πολύ?Μιλάω για το g5 γιατί οπως είπε και ο φίλτατος marathon το τρέχει το cubase sx3

 

Ναι, διαφέρουν πολύ.

Αλλά, το ερώτημά σου δεν έχει αντικείμενο.

Το τετραπύρηνο PC υπάρχει σαν καινούργιο μηχάνημα, ενώ το G5 δεν υπάρχει.

 

Μία φιλική συμβουλή: να θυμάσαι ότι δεν θέλεις να πάρεις κομπιούτερ, αλλά ένα μηχάνημα που να τρέχει σωστά το cubase.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω σχεδον ετοιμα καποια κομματια για τον επόμενο δίσκο και χάλασε το laptop.

 

Ε,παρε και εσυ ενα desktop ΤΟΥΜΠΑΝΟ να κανεις σοβαρη δουλεια και να μη σου χαλασει ΠΟΤΕ.... :).....ακου εκει laptop....τι εισαι..μαθητης γυμνασιου ή γκομενα που ολη μερα τσεκαρει το φεϊσμπουκι?... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το τριπλασια μνημη εισαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ υπερβολικος.

μπορεί...αλλά επειδή εγώ χρησιμοποιώ όλα αυτά τα μηχανήματα σε επαγγελματικό επίπεδο (έχω στην εταιρία πάνω από 40-50 Mac όλων των τύπων και η τελευταία παραγγελία σε pcs ήταν της τάξης των 250 κομματιών)...δεν παίζω με ημίμετρα... ;) πχ... ;D

γκομενα που ολη μερα τσεκαρει το φεϊσμπουκι?... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί...αλλά επειδή εγώ χρησιμοποιώ όλα αυτά τα μηχανήματα σε επαγγελματικό επίπεδο (έχω στην εταιρία πάνω από 40-50 Mac όλων των τύπων και η τελευταία παραγγελία σε pcs ήταν της τάξης των 250 κομματιών)...δεν παίζω με ημίμετρα... ;) πχ... ;D

 

Βασικα αυτο που λες δεν εχει σχεση με οτιδηποτε αλλα anyway ...αν οπως λες τα χρησιμοποιεις σε επαγγελματικο επιπεδο θα ηξερες οτι ενα mac τρεχει τα windows natively οποτε δεν χρειαζεται τριπλασια μνημη για να τα τρεξει καλυτερα και σιγουρα δεν ειναι ημιμετρα καθως δεν παιρνεις μονο το μηχανημα για να τρεξεις windows(κατι τετοιο θα ηταν ηλιθιο) αλλα η ουσια ειναι οτι ΜΠΟΡΕΙΣ να εχειs τα windows ΑΚΡΙΒΩΣ οπως στο pc σου ΑΛΛΑ και το mac σαν mac(κατι που δεν μπορεις να εχεις στο pc οσα hackintosh και αν δοκιμασεις).Με λιγα λογια εχεις το καλυτερο και απο τους δυο κοσμους και σιγουρα ουτε ημιμετρα ειναι ουτε πεταμενα λεφτα.

 

Αλλο αν δεν σε ενδιαφερει καθολου το mac..τοτε δεν σε ενδιαφερουν και τα παραπανω και παιρνεις απλα ενα ακομα pc.Οποιος ομως παρει mac καλο ειναι να ξερει οτι εκτος απο την σταθεροτητα του osx και οσα αυτο προσφερει μπορει με ενα partition να το εχει να λειτουργει και σαν το pc που εχει συνηθισει.Πως τωρα αυτο το δυο σε ενα ειναι ημιμετρα και...πεταμενα λεφτα εγω δεν το καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου