Προς το περιεχόμενο

cubase sx 3 with mac


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok.Ρε παιδιά μια απορία είχα.Μη μαλώσουμε κι όλας! Απο τα λεγόμενα σας μάλλον σε pc θα στραφώ πάλι γιατί το έχω μάθει το cubase και δεν θέλω να μπώ στην ίδια διαδικασία πάλι για κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ok.Ρε παιδιά μια απορία είχα.Μη μαλώσουμε κι όλας! Απο τα λεγόμενα σας μάλλον σε pc θα στραφώ πάλι γιατί το έχω μάθει το cubase και δεν θέλω να μπώ στην ίδια διαδικασία πάλι για κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Δεν μαλλώνουμε απλά, αυτό που γράφεις προσπαθώ να εξηγήσω στο φίλο μας... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή όταν το παίζεις μάντης, πρέπει να είσαι και λίγο...δεν θα βρεί καμμία ησυχία, αλλά -μάλλον- τον μπελά του. Να το παίξω και εγώ λίγο μάντης...

Εάν ο φίλος μας χρησιμοποιεί Vsts για Pc...προφανώς ΚΑΝΕΝΑ δεν θα παίξει στο Mac...χρειάζεται ο original εγκαταστάτης (για Μac) για να ξαναμπούν...άρα το project του Cubase θα πάει στα σκουπίδια.

Εάν -λέμε- έχει τα οriginals και αγοράσει Intel...ΠΑΛΙ δεν θα παίζουν, ειδικά στο Lion που μας τελείωσε η ροζέττα...να συνεχίσω?....

Εάν πάλι δεν χρησιμοποιεί Vsts...αλλά απλά τα υπάρχοντα plugins του Cubase, πρέπει να αναβαθμίσει το Cubase στη version που χρειάζεται το Mac που θα αγοράσει...να συνεχίσω?

 

Ρε φιλαρακο δε μιλαμε ουτε για crossover ουτε για virtual εγκατασταση ουτε για τιποτα τετοιο.Μιλαμε για κανονικη εγκατασταση με bootcamp.Τα windows του θα τρεξουν κανονικα οπως αλλωστε και η εκδοση του cubase που εχει επομενως οτι plugin εχει θα τρεξει και αυτο.Οτι εκανε(η δεν εκανε) στο pc του θα το κανει και εκει.Και θα εχει το προσθετο πλεονεκτημα οτι θα εχει στο αλλο partition το osx με τα προγραμματα για mac.

 

H λυση αυτη ειναι win win.Γιατι θα μπορει να δουλεψει σαν σε windows τα project του τωρα που τον πιεζει ο χρονος και δεν θελει να ψαχνει...και αργοτερα αρχιζει να μαθαινει σιγα σιγα να ασχολειται περισσοτερο με το osx και τα προγραμματα του.Ετσι και το mac του εχει να λειτουργει σαν mac και ενα μερος του να λειτουργει σαν pc(μεχρι να κοψει τον ομφαλιο λωρο). Πως λεει και η διαφημιση..δυο σε ενα...νοικοκυρεμενα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε pc θα στραφώ πάλι γιατί το έχω μάθει το cubase και δεν θέλω να μπώ στην ίδια διαδικασία πάλι για κάποιο άλλο πρόγραμμα.

 

Αφού λοιπόν σε ενδιαφέρει πρωταρχικά το CUBASE, με χαρά σε πληροφορώ  ;D πως το PC είναι ΚΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ για το Cubase. Το Cubase τρέχει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλύτερα σε PC, οπως κάποια άλλα προγράμματα τρέχουν καλύτερα σε Mac, δεν έχει να κάνει με την Apple αυτό, είναι θέμα Steinberg.

 

Λοιπόν αφού είσαι Cubaseάκιας (και πάντα ΙΜΗΟ ) μην μπεις στη διαδικασία για Apple.

 

 

Τώρα όμως, in my NOT SO humple opinion  ;D

 

 

ΠΑΡΕ ENA DESKTOP ρε αρχηγέ μου  ;D Αυτό είναι ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ των PC της σήμερον  ;D που μπορείς να έχεις ΕΝΑ DESKTOP να γεμίζει το... στόμα σου  ;D να του βάλεις καμιά ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΡΙΑ ΣΚΛΗΡΟΥΣ  ;D και 10 τερρα μνήμη  ;D ;D ;D και οκταπύρινους και Motherboard από καθαρό χρυσάφι να πούμε  ;D  ;D  ;D

 

Αμα είναι να μου πάρεις πάλι τα χαζοκούτια τα ανάπηρα  ;D πάρε macbook pro...  μπας και αντέξει κάνα εξάμηνο  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.Ρε παιδιά μια απορία είχα.Μη μαλώσουμε κι όλας! Απο τα λεγόμενα σας μάλλον σε pc θα στραφώ πάλι γιατί το έχω μάθει το cubase και δεν θέλω να μπώ στην ίδια διαδικασία πάλι για κάποιο άλλο πρόγραμμα.

 

Κοιταξε παροτι ποιο καινουργιες εκδοσεις του cubase τρεχουν και για mac native ....αν εισαι της λογικης οτι δεν θες να μπεις στην διασικασια να μαθεις καποια πραγματα τοτε θες παλι pc.Γιατι αμα παρεις mac και μονο το γεγονος οτι τρεχει osx και οχι windows σημαινει οτι κανει καποια πραγματα διαφορετικα.Αν λοιπον εισαι της λογικης τα θελω ολα και ταθελω...χτες τοτε μην αλλαξεις.Αν θες να ησυχασεις οπως λες σε βαθος χρονου τοτε ναι.Ζυγισε τα και αποφασισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα G5 θα τα καταφέρει σε μία ηχογραφηση 10 καναλιών πχ? Η θα μασάει.Μιλάμε για διπλοπύρηνο.

G5 χρησιμοποιώ τα τελευταία 4 χρόνια και έχω και πολύ βαρειά projects και βαρειά Vsts και δεν καταλαβαίνει Χριστό...αλλά

Ρε φιλαρακο δε μιλαμε ουτε για crossover ουτε για virtual εγκατασταση ουτε για τιποτα τετοιο.Μιλαμε για κανονικη εγκατασταση με bootcamp.

ωραία ρε φιλαρακο, αλλά θέλει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τη τριπλάσια μνήμη από αυτή που έρχεται το μηχάνημα...άρα έξτρα money...

 

και εγώ Mac user είμαι και μάλιστα από το 86-87

http://www.customshop.gr/?page_id=31

...αλλά δεν θα βάλω το παλλικάρι να βάλει τα χεράκια του να βγάλει τα ματάκια του...και να φάει τα λεφτάκια του ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Cubase SX3 δεν θα τρέξει σε κανένα σύγχρονο Mac.

 

Κατά τα άλλα, όποτε θέλετε να ανοίξετε ένα thead για τις δύο πλατφόρμες... θα χαρώ να το... διαβάσω :) :) :) :)

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Cubase SX3 δεν θα τρέξει σε κανένα σύγχρονο Mac.

...επιτέλους...ήρθε το ιππικό...μπας και με πιστέψουν!!!! :D :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου