Προς το περιεχόμενο

Τι να κανω με την κιθαρα μου??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Τον αυγουστο του 2012 ειχα παραγγιλει μια esp ltd viper 401 απο ενα καταστημα στην θεσσαλονικη.Την πρωτη μερα οταν την παρελαβα,τα ποτενσιομετρα ειχαν φυγει,προσπαθησα να τα βυδωσω αλλα πεφταν συνεχεια..Μετα απο καναν μηνα αρχιζε και ξεκουρδιζετε με το παραμικρο bend.Αλλαξα χορδες αλλα συνεχιζε να ξεκουρδιζετε.Εστειλα ενα e-mail στο καταστημα αλλα δεν μου απαντησαν,τους πηρα τηλ.μετα απο κατι μερες και μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλεφωνο.Εχουν περασει δυο μηνες απο τοτε και δεν με εχουν παρει ακομα τηλ.και ουτε εχουν απαντησει στο email μου.Λιγα πριν τα χριστουγεννα την ειχα παει για φτιαξιμο σε ενα μουσικο καταστημα εδω στα χανια,και μου την εκανε χειροτερη.Το bridge το ρυθμισε τοσο χαμηλα που δεν μπορω να παιξω καν powerchords και γενικα ειναι αθλια για παιξιμο.Και ξεκουρδιζετε ακομα.Και δεν ειμαι ο μονος που το λεει αυτο,φιλοι μου που παιζουν κιθαρα,την δοκιμασαν και τους ειναι πολυ αβολη.Χθες εστειλα ενα email στην ESP και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να με βοηθησουν και οτι οι μονοι που μπορουν να με βοηθησουν ειναι το καταστημα απο το οποιο την πηρα.Θελω επιπλεον να πω πως ουτε αποδιξη δεν ειχε η κιθαρα αλλα ουτε εγγυηση.Τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να κανω?

Την πάς σε έναν από τους (αποδεδειγμένα) καλούς μαστόρους που έχει η Θεσσαλονίκη και όχι στο πιό φτηνό που θα βρείς μπροστά σου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να της κανεις ενα σετ απ της προκοπης.

 

ΜΟΝΟΣ σου,αν στα ΧΑΝΙΑ που μενεις δεν υπαρχει καλος μαστορας

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=39

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα σου δεν έχει tremolo, οπότε είναι από τις "εύκολες" περιπτώσεις για να την σουλουπώσεις μόνος σου...Διάβασε τον οδηγό του Superfunk και σιγά-σιγά ξεκίνα.

Αν δεν έχεις την παραμικρή εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και στα χέρια σου, κάνεις αυτό που σου λέει ο Marathon.

 

edit: τί εννοείς χωρίς απόδειξη και χωρίς εγγύηση???? :o

 

edit 2 : με πρόλαβε ο Audioς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω επιπλεον να πω πως ουτε αποδιξη δεν ειχε η κιθαρα αλλα ουτε εγγυηση.

Μπαρδόν;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πρεπε δηλαδη να μου ερθει αποδιξη ή τουλαχιστον να εχει εγγυηση οπως π.χ στο thomann ή στον νακα?

και τώρα το θυμήθηκες? Όταν την αγόρασες, γιατί δεν τη ζήτησες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι από Χανιά και παράγγειλες την κιθάρα από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη?

και δε σου ρθε ούτε απόδειξη λες με την κιθάρα?

και ο μάστορας στα Χανιά στην έκανε χειρότερη?

 

όλα τα στραβά σε σένα τύχανε?

 

ξεκίνα απ'το να σιγουρεύσεις πως όντως δεν έχεις απόδειξη....

συνέχισε μαθαίνοντας να της κάνει σετάπ μόνος σου απ'το θαυματουργό οδηγό στην Απάντηση #2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πρεπε δηλαδη να μου ερθει αποδιξη ή τουλαχιστον να εχει εγγυηση οπως π.χ στο thomann ή στον νακα?

ΚΑι τα δύο είναι υποχρεωτικά από τον νόμο και όχι κατ΄εξαίρεση πρσοφορά του Νάκα η του Τόμαν

Έπρεπε να τα απαιτήσεις και τα δύο.

 

Αν η αγορά έγινε με πιστωτική, τα πράγματα είναι καλύτερα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πρεπε δηλαδη να μου ερθει αποδιξη ή τουλαχιστον να εχει εγγυηση οπως π.χ στο thomann ή στον νακα?

 

Κάτσε ρε συ γιατί θα χαζέψουμε....

 

Παρήγγειλες μια κιθάρα online από μαγαζί της Θεσσαλονίκης. Σου ήρθε στα Χανιά ταχυδρομικά με αντικαταβολή (or whatever) ΧΩΡΙΣ τιμολόγιο/απόδειξη/δελτίο αποστολής???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου