Προς το περιεχόμενο

A toy improvisation


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τα καλα σας λόγια :)

 

MCnikola: Εγω δυστυχως δεν εχω αυτή την ικανοτητα, ετσι ειναι το πρωτο χωρις μετρονομο και φαινεται ;D

 

Audiokostas: Το θέμα είναι απο αλλο κομματι που θα υπαρχει στη συλλογή αυτή, κάπως παραλλαγμένο. Εκεί υπαρχουν και κρουστα και μπασο και κλαρινα και απ'ολα, πανηγύρι σωστό. Οποτε σε αυτό τονιζεται η διαφορα της πιο μινιμαλιστικής προσεγγισης. Για το μπασο, ειμαι σε ξενο πισι και δεν εχω περάσει ελληνικους κομπρεσορες ;D

 

noe13: Φανταζομαι το βασικό τους ζήτημα στις διαφημισεις ειναι να δημιουργήσουν αμεσες συνδέσεις του οπτικου με το ακουστικο ερέθισμα. Οποτε προφανως το music box ειναι ο πιο καταλληλος ηχος, μετα τα οπλα που κανουν πιου πιου αλλα δυσκολα παραγουν μελωδια ;D

 

Jazzjoker: Το λεω ξεκαθαρα, ο Tiersen είναι η κατα 99% επιρροή μου.

 

mikeguitar: Ναι αυτο το παιχνιδι είναι. Music Box λέγεται και μπορει να εχει διαφορα θεματα, αν και οντως συνηθιζονται οι νεράιδες.

 

gvour + geodimitri ευχαριστω πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου μυαλό έφερε μια ταινία μικρού μήκους. Σε αυτή ένα μικρό παιδί γύρω στα έξι μην αντέχοντας την κατάσταση που επικρατεί στο σπίτι του με τις φωνές και τους καυγάδες των γονιών του παίρνει το αγαπημένο του μουσικό κουτί και κρύβεται κάτω από την κουβέρτα  που την έχει φτιάξει να μοιάζει με αντίσκηνο. Εκεί αφήνεται σε ονειροπολήσεις ανέμελου τρεξίματος και παιχνιδιού στην λιακάδα. Η επιθυμία απόδρασης γι’ αυτό είναι τόσο μεγάλη που στην στιγμή περίπου που μπαίνει και το πιάνο γίνεται πραγματικότητα. Στο όνειρο αυτό που γίνεται πραγματικότητα πολλά εξαίσια πράγματα συμβαίνουν. Αλλά αυτή είναι μια άλλη ιστορία που ο Neeq θα μας την πει (ίσως) κάποια άλλη φορά.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταθέσω άποψη με στιχούργημα:

 

Ό,τι λεν οι παραπάνω...

επαυξάνω... επαυξάνω...  :D :D

 

Και μου άρεσε που ανέπνεε χρονικορυθμικώς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια :)

 

Αtreu, εχεις ωραία και δημιουργική φαντασία, και ταιριάζει λίγο με τη νοοτροπία μου, που αποζητά αυτή την αντίφαση...γλυκες μελωδίες να περιγραφουν δυνατά και δύσκολα συναισθήματα.

 

Απλά ένα τέτοιο πρότζεκτ θα χρειαζόταν και μερικες στιγμες εκρηξης ίσως ή έστω έντασης.

 

Επειδή τα κομματια όμως είναι όλα ηρεμα και αναλαφρα, μαλλον θα τα ντύσω με μια ιστορια, λίγο πιο παραμύθι σχετικό με παιχνιδια.

 

Ευχαριστώ και παλι όλους :) Αναμενετε το συνολικο έργο σε 1-2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου