Προς το περιεχόμενο

A toy improvisation


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο τον καιρό ετοιμάζω μερικα κομματια μου, με κεντρικο άξονα τα παιχνιδια (toys, οχι games).

 

Ενα απο τα κομματια, ειναι ενα βαλς που νομιζω το ειχα ανεβασει παλιοτερα εδω.

 

Χαζοπαίζοντας αυτο το βαλς, προέκυψε ο παρακάτω αυτοσχεδιασμος, ο οποιος για καποιο λόγο μου αρεσε πολύ και τελικα θα συμπεριλαμβανεται μαζι με τα αλλα, ως Waltz pt 2 (A toy improvisation). Το γενικο στόρυ -θα ήθελα να υπαρχει- δεν το εχω χτισει ακομα.

 

Τελοσπαντων, μεχρι να ολοκληρωθει η δουλεια μου αυτή, ειπα να μοιραστώ αυτο το κομματι στην αρχική του μορφή (αν και καπως ετσι θα το αφήσω) :)

Waltz_2_a_toy_improvisation.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω κύριε, ελπιζω να το εννοειτε, γιατι ειστε γνωστος υποκριτής :D

 

Να πω εδώ ότι η ηχογραφηση έγινε χωρις μετρονομο (μαλλον παραφαίνεται αυτο ;D ), χωρις προσχεδιο και χωρις δεύτερα takes...οπως βγήκε, βγήκε...αυτό ηταν το νοημα.

 

...και λεω να παραμεινει έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

very nice. Μου άρεσε ιδιαίτερα από το σημείο που αρχίζει το πιάνο και έπειτα καθώς επίσης και το θέμα στην μελόντικα. (btw, ούτε κι εγώ χρησιμοποιώ μετρονόμο, αλλά είχα καταπιεί έναν όταν ήμουν μικρός.)

 

Οφείλεις πάντως να κάνεις και κάτι για τα games :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο neeq!

 

Ακούγοντάς το μου ήρθε στο μυαλό η εικόνα του μικρού μου γιου να παίζει με τα παιχνίδια του...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πρώτα άκουσα το κομμάτι και μετά σας διάβασα (βαριέμαι τα manual).

Δεν θα μείνω στο επονείδιστο γεγονός ότι η rhythm section (μπάσο, ντραμς, τούμπα) ήταν πάρα πολύ χαμηλά αλλά με το που τέλειωσε σκέφτηκα τι ωραίο που θα ταν να ήταν (κατ' αρχή μεγαλύτερο και κατά δεύτερον) μέρος ενός μεγαλύτερου ομοειδούς (με τα ανάλογα peaks and valleys) concept.

 

Γλυκύτατο και Εξαιρετικό.

 

"Music for a Found Melodica" ή το "Μετέωρο βήμα της νότας" ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο neeq!

 

Ακούγοντάς το μου ήρθε στο μυαλό η εικόνα του μικρού μου γιου να παίζει με τα παιχνίδια του...  :)

Εμενα παλι μου ηρθε στο μυαλο η εικονα εμου του ιδιου,να καθεται σε μαι γωνια και να παιζει με τα παιχνιδια του!!! ;D ;D ;D

 

Πολυ καλο και 100% στο κλιμα των παιχνιδιων!!!!Αραγε υπαρχει καποιος λογος,περα απο την ηρεμια που προσφερει,που τετοια ειδη μουσικης ταιριαζουν σε διαφημισεις για παιδικα παιχνιδια????

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου