Προς το περιεχόμενο

line 6 καταστημα?


Luffy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

και δεν είμαι καθόλου απογοητευμένος απλά ξετρελαμένος.......

 

Το έχεις συγκρίνει με τα αντίστοιχα σόφτγουέαρ;

¶ς πούμε Ni Guitar Rig, αλλά και με την Behringerq;

:roll:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνδιασμο με την audiοphile 192 και την ibanez s ελπιζω να εχουν τελιο ηχο!!

 

εξαρταται βεβαια με το τι εννοεις τελειο.. :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα τελιος ηχος ειναι ο πεντακαθαρος 'χοντρος' παραμορφομενος (οverdrive).

κατι σαν iced earth.

Kαι απο οτι ιδα εχει και messa bougie προσομιωση!

 

Πραγματικα ανυπομονω να δω πως θα ακουγετε το home studio που εφτιαξα!!

Θα σας πω τα βασικα κοματια που εχω παραγγιλει ως τωρα!!

1 pod xt

2 rode nt 1

3 m audio audiophile 192

4 προενυσχιτης μικροφ tube pre μονοκαναλος λυχνιας παρακαλω....

 

Εχω¨΄΄

1 imbanez s

2 marshall mg 50

3 midi evolution 249

4 sonar 5 producer

και ηχογραφουσα με

soundblaster!!!!και ενα μικροφωνακι των 1000δρχ που παραμορφωνε με το παραμικρο.

Ελπιζω με αυτα που πηρα να δω τρομερη διαφορα στον ηχο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και δεν είμαι καθόλου απογοητευμένος απλά ξετρελαμένος.......

 

Το έχεις συγκρίνει με τα αντίστοιχα σόφτγουέαρ;

¶ς πούμε Ni Guitar Rig' date=' αλλά και με την Behringerq;

:roll:[/quote']

 

Φυσικά γιατί έχω και το Behringer V-Amp 2 αλλά το ένα με το άλλο δεν συγκρίνονται. Το V-Amp2 έχει διαφορετική φιλοσοφία στο editing στους ήχους.

Το Pod XT Pro για να καταλάβεις περί τίνος πρόκειται σε αφήνει να φτιάξεις τον δικό σου ήχο από την αρχή.Επιλέγεις ενισχυτή ή προενησχυτή από πολλές γνωστές μάρκες της αγοράς, επιλέγεις καμπίνα,και μετά έχεις ένα σωρό πεταλάκια από τα γνωστά και τα βάζεις στην σειρά γιά να φτάξεις ήχο.Μετά έχει πολύ καλά reverb και delay.

Το πιό σημαντικό είναι ότι συνδέεται με τον υπολογιστή μέσω θύρας USB2 και με τους Asio Drivers γράφεις κατευθείαν στο Cubase όσα tracks θέλεις.

¶σε που απο μόνο του είναι και κάρτα ήχου και μέσα απο αυτό ακούς και όλα τα soft synths και Vst instruments που έχεις με μηδενικό latency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη ξεχνάς ότι δεν έχεις μόνο τη λύση της πιστωτικής' date=' αλλά και αυτή του εμβάσματος (ειδικά αν το μεταφέρεις μέσω ebanking οπότε και η προμήθεια είναι απειροελάχιστη) ;)[/quote']

 

επισης περα απο τη λυση της πιστωτικης και του εμβασματος υπαρχει και η λυσ της χρεωστικης. δηλαδη μιας καρτας που εχει αντικρυσμα μονο σε οσα χρηματα υπαρχουν στον λογαριασμο που αντιστοιχει και οχι σε ενα ανωτατο οριο που εχει μια πιστωτικη. ετσι φτιαχνοντας εναν λογαριασμο μονο για on line αγορες, στην χειροτερη περιπτωση(στην οποια δεν περιλαμβανεται ουτε κατα διανοια ο ΘΩΜΑΣ) θα χασεις μονο τα λεφτα που εχεις καταθεσει για την αγορα σου.

κατα μεγαλη πλειοψηφια, τα μελη του noiz εχουν ψωνισει τουλαχιστον μια φορα on-line και ολα πηγαν μια χαρα, αλλα ψωνισαν απο αξιοπιστα καταστηματα. εγω πχ ψωνισα κιθαρα(500 ευρω) και ενισχυτη(400 ευρω)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι προσοχή.

Τα Line6 στο επίσημο site η εταιρία για Ελλάδα αναφέρει αντιπρόσωπο

Dealer Contact Info

 

 

Philippos Nakas Music House 19th Km Leoforos Lavriou

190-02

Peania-Attiki

 

+30 210 6686206/6686000 (phone)

+30 210 6686209 (fax)

[email protected]

 

Αλλά για υποστήριξη στο service

International Greece

 

Dealer Contact Info

 

No results were found. Please change your search criteria and try again.

 

Οπότε εάν πάθει κάτι (μηχάνημα είναι) τότε τρέχα γύρευε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην φοβάσαι τπτ για αγορές απο thomαnn και γενικά απο τέτοια καταστήματα......(εννοώ αξιόπιστα και γνωστα).....

 

Έτσι ήμουν και εγώ ενα εναμιση μήνα πριν αλλά τελικάτα παρήγγειλα τα drums μου απο τον Θωμά....Και μπορώ να σου πώ ότι το service ήταν χίλιες φορές καλύτερο απο πολλά μαγαζιά μουσικών οργάνων.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι προσοχή.

Τα Line6 στο επίσημο site η εταιρία για Ελλάδα αναφέρει αντιπρόσωπο

Dealer Contact Info

 

 

Philippos Nakas Music House 19th Km Leoforos Lavriou

190-02

Peania-Attiki

 

+30 210 6686206/6686000 (phone)

+30 210 6686209 (fax)

[email protected]

 

Αλλά για υποστήριξη στο service

International Greece

 

Dealer Contact Info

 

No results were found. Please change your search criteria and try again.

 

Οπότε εάν πάθει κάτι (μηχάνημα είναι) τότε τρέχα γύρευε....

 

Γενικά για service από Αυτοκίνητα μέχρι το σκουπάκι της γειτόνισας σου η Ευρωπαϊκή Ένωση ορίζει ότι μπορείς να απευθυνθείς σε οποιοδήποτε αντιπροσωπο εντός Ε.Ε. δεν χρειάζετε να είναι στη χώρα σου.

 

 

To thomann όπως και όλα τα πολυκαταστήματα εντός Ε.Ε. προσφέρουν service οπότε χαλαρώστε και ψωνίστε άφοβα online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικά για service από Αυτοκίνητα μέχρι το σκουπάκι της γειτόνισας σου η Ευρωπαϊκή Ένωση ορίζει ότι μπορείς να απευθυνθείς σε οποιοδήποτε αντιπροσωπο εντός Ε.Ε. δεν χρειάζετε να είναι στη χώρα σου.

 

 

To thomann όπως και όλα τα πολυκαταστήματα εντός Ε.Ε. προσφέρουν service οπότε χαλαρώστε και ψωνίστε άφοβα online

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αν κατάλαβες τι είπα προηγουμένως και αναφέρθηκα στον φίλο που θα πήγαινε τρέχοντας στον Νάκκα για να πάρει το Line6 POD Xt γιατί να ψωνίσει κανείς από τον Νάκκα και να ψάχνει στην ΕΕ για service?

Είναι αρκετός καιρός που ψωνίζω από Thomman και από το Music Store και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Είχα πρόβλημα με το δικό μου Line 6 POD XT PRO που είναι σε rack,χάλασε το USB port και το Music Store έστειλε την UPS στο Studio μου και το παραλάβανε για επισκευή χωρίς πολλά λόγια και με ενημερώνανε και με e-mail για την πορεία του μηχανήματος σχεδόν καθημερινά. Τι άλλο να σας πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου