Προς το περιεχόμενο

Σταθεροποιητης τασης-πολυπριζο


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακολουθησα τις οδηγιες του βασιλη και δεν αλλαξε τιποτα.Αλλα ανακαλυψα οτι βγαζει θορυβο μονο  στην θεση neck η bridge.Στην μεσαια θεση δεν ακουγεται κιχ

 

Ο θόρυβος μπορεί να προκλιθεί από κακή γείωση,από έλλειψη θωράκισης,από ανεπυθίμητη γείωση δηλ. να μας γειώνει τον ένα πόλο από τον μαγνήτη και να δουλεύει σαν single coil και μπορεί επίσης να προκλιθεί και από τον ίδιο τον μαγνήτη και ας είναι humbucker.

 

Πιστεύω πως δεν ξέχασα κάτι!

 

Εσένα οι γειώσεις σου δείχνουν να είναι ΟΚ,οπότε μας μένουν οι άλλες εκδοχές.

 

Όταν ακουμπάς το χέρι σου στις χορδές σταματάει ο θόρυβος?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γράψε λάθος

 

Όταν ακουμπάς το χέρι σου στις χορδές σταματάει ο θόρυβος?

 

θεμα γειωσης γιατι οταν ακουμπαω τα μεταλλα δεν σταματει ο θορυβος.

 

 

Παίζει να είναι από τους μαγνήτες και γω με του που που έβαλα τυος seymour έβγαζε ένα hum το είχα πάει σε τεχνικό και μου είπε πως είναι από τους μαγνήτες και πως δεν υπάρχει κάποιο ελάτωμα έβαλε και μια κιθάρα με dimarzio και είχε τον ίδιο θόρυβο.

 

Όχι κάτι το πολύ έντονο αλλά όταν ενισχύεις το σήμα γίνεται πιο έντονος

 

Δες εδώ

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=194427.0

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω duncan εχω πανω  τους APH-1 .Απλα μου κανει εντυπωση που δεν βγαζει θορυβο στην μεσαια θεση.Οντως οσο δυναμωνω τον ενισχυτη δινει πονο ο θορυβος αλλα αυτο δεν με εξυπηρετει καθως,ουτε εγω,θελω noise gate και η κιθαρα μπαινει συχνα σε ΡΑ αρα το τοσο θα γινεται τοοοοοοοοοοοοοοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω duncan εχω πανω  τους APH-1 .Απλα μου κανει εντυπωση που δεν βγαζει θορυβο στην μεσαια θεση.Οντως οσο δυναμωνω τον ενισχυτη δινει πονο ο θορυβος αλλα αυτο δεν με εξυπηρετει καθως,ουτε εγω,θελω noise gate και η κιθαρα μπαινει συχνα σε ΡΑ αρα το τοσο θα γινεται τοοοοοοοοοοοοοοσο.

 

 

Είναι εκνευριστηκό και γω έχω κάνει sheld στην κιθάρα τα καλώδια όλα είναι με θωράκιση αλλά τζίφος  :P απλά κάνω ότι κάνουν πολοί κιθαρίστες,χαμηλώνω την φωνή θα ήθελα να το εξαλίψω το πρόβλημα αλλά δεν, και αντί να χάνω τον χρόνο μου προτίμησα το volume cut  ;D

 

Ψαξ΄το όμως μήπως υπάρχει κάτι άλλο,για sinlge από ενεπιθύμητη γείωση δεν το συζητάω θα το είχες καταλάβει από τον ήχο,μήπως κάτι άλλο στην αλυσίδα σου έχει ελειπή γείωση π,χ, πετάλι?

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη νομιζα οτι φταιει το blackstar.το βγαλα απο τν μεση.

μετα νομιζα ο ενισχυτης γιατι και σκετα παλι τα ιδια.

δοκιμασα ομως την ακουστικη!!! στον ενισχυτη και δεν εβγαζε κιχ. προφανως φταιει η κιθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη νομιζα οτι φταιει το blackstar.το βγαλα απο τν μεση.

μετα νομιζα ο ενισχυτης γιατι και σκετα παλι τα ιδια.

δοκιμασα ομως την ακουστικη!!! στον ενισχυτη και δεν εβγαζε κιχ. προφανως φταιει η κιθαρα.

 

Δοκίμασέ την και σε άλλο ενισχυτή και σε άλλο χώρο να δούμε αν σου κάνει το ίδιο.

Έτσι έκανα και εγώ όταν την πήγα στον μάστορα άλλος ενισχυτής άλλος χώρος(το μαγαζί)φοβήθικα μήπως έχουν κάποιο ελάτωμα οι μαγνήτες και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα και μου έδειξε και την κιθάρα με τους dimarzio(καινούριοι) που έβγαζε τον ίδιο θόρυβο.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω.θα το κοιταξω.ευχαριστω βασιλη καλημερΑ!!

 

Άμα ήσουν Θεσσαλονίκη μπορούσαμε να το κοιτάξουμε,αμα ήταν κάτι άλλο θα μπορούσαμε και από skype αλλά αυτό θέλει ψάξιμο.

Πάνε σε έναν τεχνικό να πάρεις μια γνώμη και αν κάπου μπορούμε να βοηθίσουμε εδ΄ώ ήμαστε  ;)

 

Καλημέρα!

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια εδω και χρονια κανω την εξης πατεντα εχοντας δωσει πολυ λιγα λεφτα

 

βαζω αυτο

 

APC_P5B_GR_ESSEN_4e09c7d083eac_150x220.jpg

 

πανω του κουμπωνω αυτο

 

PER.663472.jpg

 

και συνδεω τον ενισχυτη μου και το τροφοδοτικο για τα πεταλια και ειμαι μια χαρα :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια εδω και χρονια κανω την εξης πατεντα εχοντας δωσει πολυ λιγα λεφτα

 

βαζω αυτο

 

APC_P5B_GR_ESSEN_4e09c7d083eac_150x220.jpg

 

πανω του κουμπωνω αυτο

 

PER.663472.jpg

 

και συνδεω τον ενισχυτη μου και το τροφοδοτικο για τα πεταλια και ειμαι μια χαρα :)

 

Πιό είναι για να το ψάξω?

Προστατεύει και από υπέρταση?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου