Προς το περιεχόμενο

Σταθεροποιητης τασης-πολυπριζο


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια!Ειχα προσφατα ενα προλβημα με 2 blackstar ht dual.Επαιζα ενα live και μπαινω απευθειας στο ΡΑ και παρατηρω οτι βγαζει θορυβο.Φερνει ο αλλος κιθαριστας ολοιδιο πεταλι και αναψε σαν χριστουγεννιατικο δεντρο.

Γυριζω σπιτι το βαζω  στον ενισχυτη δινω volume και ακουω παλι θορυβο.Παω σημερα στον Τριμη και το πεταλι δεν εβγαζε κιχ.Αρα μαλλον εχω θεμα με το ρευμα.Ο ενισχυτης μπαινει σε πολυπριζο γιαιτι δυστυχως δεν υπαρχει δυνατοτητα για αλλη συνδεσμολογια συν του οτι προφανως εχει και στο μαγαζι θεμα το ρευμα.

Μου ειπανε να παρω ενα πολυπριζο με σταθεροποιητη τασης.Εχετε καμια προταση?

η κατι αναλογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημερα παιδια!Ειχα προσφατα ενα προλβημα με 2 blackstar ht dual.Επαιζα ενα live και μπαινω απευθειας στο ΡΑ και παρατηρω οτι βγαζει θορυβο.Φερνει ο αλλος κιθαριστας ολοιδιο πεταλι και αναψε σαν χριστουγεννιατικο δεντρο.

Γυριζω σπιτι το βαζω  στον ενισχυτη δινω volume και ακουω παλι θορυβο.Παω σημερα στον Τριμη και το πεταλι δεν εβγαζε κιχ.Αρα μαλλον εχω θεμα με το ρευμα.Ο ενισχυτης μπαινει σε πολυπριζο γιαιτι δυστυχως δεν υπαρχει δυνατοτητα για αλλη συνδεσμολογια συν του οτι προφανως εχει και στο μαγαζι θεμα το ρευμα.

Μου ειπανε να παρω ενα πολυπριζο με σταθεροποιητη τασης.Εχετε καμια προταση?

η κατι αναλογο?

 

Παρ΄το και θα σε προστατέψει και από την υπέρταση της  Δ,Ε,Η και στο λέω αυτό γιατί έχω κλάψει ένα homecinema.

 

Πέρα από την υπέρταση στο θέμα του θορύβου,με πετάλι είχα το ίδιο θέμα,μπορεί να μηλάω για  9 βολτ αλλά πάλι υπήρχε θόρυβος όταν έβαζα απλό τροφοδοτικό κια όταν έβαζα της boss που είνι σταθερό ο θόρυβος εξαφανιζόταν.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ.Αλλα που θα βρω τετοιο?Ειδα ενα στο πλαισιο με 30 ευρω.Θα κανει σοβαρη δουλεια?

Υπαρχει μηπως κατι ειδικο για τα ρευματα που τραβανε οι ενισχυτες-πεταλια κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ.Αλλα που θα βρω τετοιο?Ειδα ενα στο πλαισιο με 30 ευρω.Θα κανει σοβαρη δουλεια?

Υπαρχει μηπως κατι ειδικο για τα ρευματα που τραβανε οι ενισχυτες-πεταλια κλπ?

Οποιοδηποτε πολυμπριζο ασφαλειας σου κανει.Οι τιμες αλλαζουν αναλογα με το ποσες θεσεις για πριζες εχει και τα υλικα κατασκευης.

 

Εγω π.χ. εχω 3 τετοια στο προβαδικο και αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα και τωρα ειμαι μια χαρα.....

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701554

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω messalion.

αρα ουσιαστικα το πολυπριζο ασφαλειας κανει την ιδια δουλεια με τον σταθεροποιητη?

θα χω αυτο σαν βασικο πολυπριζο και απο πανω του βαζω οτι θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω messalion.

αρα ουσιαστικα το πολυπριζο ασφαλειας κανει την ιδια δουλεια με τον σταθεροποιητη?

θα χω αυτο σαν βασικο πολυπριζο και απο πανω του βαζω οτι θελω?

Καπως ετσι.....στην ουσια εχει μια εξτρα ασφαλεια η οποια αν αντιμετωπισει υπερταση ή υποταση "κλεινει" το κυκλωμα για την αποφυγη τυχων δυσαρεστων εκπληξεων.....

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΤΗΣ ΤΑΣΗΣ (δλδ δεν κανει την ιδια δουλεια)

Αλλα σε γενικες γραμμες οτι συνδεσεις επανω στο πολυπριζο (να το πω μπακαλιστικα) δεν κινδυνευει να σου καει τοσο ευκολα οσο απο ενα κοινο πολυπριζο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα.το θεμα δεν ειανι μονο αν καει ειναι και ο θορυβος.συν το οτι εχω παρατηρησει,οσο και αν οι γνωμες διαφερουν,διαφορετικο ηχο στον ενισχυτη αναλογα την μερα και σε θεμα χρωματος αλλα και στο βαθος του και ποσο καλα αποκρινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω κάνα 30άρι γιούρια πρέπει να έχει ένα πενταθέσιο,μηλάω για τα μαγαζιά τώρα βλέπω ότι πιάνει το 10άρι σ αυτό που παράθεσε ο messalion,οπότε είναι μια χαρά.

 

Αλλά αξίζει να το ψάξεις λίγο ακόμα μήπως υπάρχει όπως λες κάτι πιο εξυδικευμένο για όργανα,πρέπει να είχε πάρει κάτι το μάτι μου αλλά πρέπει να ήταν λίγο ακριβό αλλά ψαξ'το γιατί μπορεί να είμαι και λάθος.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα.το θεμα δεν ειανι μονο αν καει ειναι και ο θορυβος.συν το οτι εχω παρατηρησει,οσο και αν οι γνωμες διαφερουν,διαφορετικο ηχο στον ενισχυτη αναλογα την μερα και σε θεμα χρωματος αλλα και στο βαθος του και ποσο καλα αποκρινεται

Ελπιζω οταν λες "χρωματος" να μην εννοεις αν ο ενισχυτης ειναι μαυρος ή κοκκινος ή ασπρος ε ?  :D :D :D

 

Κοιτα οι γνωμες μπορει να διαφερουν αλλα ενα ειναι το σιγουρο....Οταν παιζεις με λαμπατο παιζει ρολο ποσο ζεστες ειναι οι λαμπες.....αν τον ανοιξεις και πας να παιξεις μετα απο 5 λεπτα σιγουρα ο ηχος θα ειναι διαφορετικος απ'οτι αν τον ανοιξεις και πας να παιξεις μετα απο μιση ωρα.....ειναι λογικο......το ιδιο επισης και αμα εχουν ζεσταθει παρα πολυ....αρα....το συμπερασμα ειναι το εξης....Αν ο καιρος ειναι κρυος θα αργησουν και παραπανω να "ζεσταθουν" επιθυμητα οι λαμπες.....και τουμπαλιν.....

 

Κατι εξηδηκευμενο για οργανα δεν εχω παρατηρησει προσωπικα αλλα οπως και πολλα αλλα προιοντα θα ειναι πανακριβα λογω ("και καλα") της εξειδικευσης πανω σε κατι  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.θα αω στο πλαισιο να δω κατι μπας και βρω ακρη.αλλα το κοβω για σταθεροποιητη.θα απαντησω αν δω βελτιωση και τι εγινε τελικα.

καλο σαββατοκυριακο!!!

 

(ο ενισχυτης μονο απο την σκονη αλλαζει καμια φορα χρωμα,κατ τα αλλα μονιμα tweed    :P ;D  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου